Gönderen Konu: Ünlülerin limuzincisi 62 yaşında Kur’an okumayı öğrendi  (Okunma sayısı 1944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mücteba

  • Moderatör
  • popüler yazar
  • *****
  • İleti: 9227
  • "En büyük keramet, istikâmet üzere olmaktır..."

Ünlülerin limuzincisi 62 yaşında Kur’an okumayı öğrendiYıllardır Kaliforniya'da limuzincilik yapan 62 yaşındaki Özal Erhuy, iftar programlarına katıldığı camiide 2 haftada Kuran-ı Kerim okumayı öğrendi.

Amerika Müslümanlar Birliği'ne bağlı Güney Kaliforniya'da bulunan Orange County'deki Boğaziçi Camii’nde iftar ve teravih programlarına katılan Erhuy burada aldığı Kuran eğitimiyle ramazan ayında önemli bir başarıya imza attı.

Erhuy, Boğaziçi Camii'nde Kuran-ı Kerim derslerinin de verildiğini öğrenmesiyle, caminin gönüllü imamı Seyfettin Sönmez’dan hergün iftardan önce yarım saat Kuran-ı Kerim dersleri almaya başladı. Derslerini hiç aksatamayan Erhuy, 2 haftada, Kuran-ı Kerimi okumayı öğrenirken, 31 Temmuz'da düzenlenen programda da, Rehberlik Uzmanı – Yazar Hüseyin Dönmez'den sertifikasını aldı.

Aldığı sertifakayla ilgili duygularını dile getiren Erhuy şunları söyledi; “Önceden beri hep öğrenmek isterdim. İş güç koşturmaca derken hep erteledim. Bir vakitten sonra artık yaşlandım öğrenemem diye düşündüm. Bu ramazan ayında hocalarımızın teşviki ve benden önceki örneklerden feyz alarak öğrenebileceğime inandım. Çok pratik bir yöntem içeren elif cüzü de öğrenme sürecimi kolaylaştırdı. Rabbime bana bu günleri gösterdiği için sonsuz kez şükürler olsun. Herkesin bu güzelliği tatmasını özellikle okumayı bilmeyen Müslümanların yaşı ne olursa olsun öğrenmesini tavsiye ederim”

Boğaziçi Camii imamı Şaban Uzun ise, yaptığı açıklamada, Kuran-ı Kerim'i en kısa zamanda okumayı öğreten cüz ile çok hızlı okumayı öğrettiklerini ifade ederken, aynı zamanda Güney Kaliforniya Türk toplumuna 7’den 70'e herkese dini eğitim vermek için hazır olduklarını bildirdi.

Vakit namazları, iftar programları, teravih namazları ve Kuran-ı Kerim öğretimi dışında bir kültür merkezi niteliğinde hizmetler de verilen Orange County'deki Boğaziçi Camii'nde, Kandil gecelerinde de özel kandil programları düzenleniyor.

-Ünlülerin limuzincisi-

1983 yılında Adana'dan ABD'ye göçen Erhuy, Phoenix ve Los Angeles'ta yıllardır yaptığı limuzin sürücülüğü sırasında dünyaca ünlü meşhurları taşıdı. Limuzinine aldığı kişiler arasında, Mike Tyson, Charles Brockley, Muhammed Ali, Kevin Johnson, Jennifer Aniston, gibi ünlüler de bulunuyor. Şu anda Kaliforniya'da emeklilik günlerini yaşayan ve artık kendine daha fazla zaman ayırabilen Erhuy, yeni bitirdiği 23 ciltlik peygambeler tarihini Kuran öğrendiği camiye hediye etti.Posted by Turkla.com on August 3, 2013 in AMERİKA, Gündem