Gönderen Konu: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat  (Okunma sayısı 34208 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SadakatNet

 • Administrator
 • araştırmacı
 • *****
 • İleti: 298
  • http://www.sadakat.net
2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« : 31 Ocak 2010, 20:26:10 »Sayın Üyelerimiz

Her ay forumda olan gelişmeleri hatırlamak
maksadıyla yapılan çalışmamıza devam ediyoruz.
İşte Ocak ayının ardından Sadakat.

Sadakat Yönetim Kurulu

Çevrimdışı SadakatNet

 • Administrator
 • araştırmacı
 • *****
 • İleti: 298
  • http://www.sadakat.net
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2010, 20:26:30 »
*****

Siz kıymetli üyelerimizin, Müteallim hocamız ve Fatihan'ın katkıları ile bu ayda
2-Kur'an-ı Kerim,
3-Yasin-i Şerif,
3-Salat-ı Münciye hatmi yapılmıştır.
Hz. Allah kabul etsin. Devamını nasip etsin.

*****
Çarşamba günü Sürre Alayı'nın ilk günüydü. Hünkâr bugün Çinili Köşk'e geldi. Önce Darüssaade Ağası Anber Ağa'ya samur kürk giydirildi. İmamlar ve hatipler birer aşr-ı şerîf okudular. Ehl-i imanın gönlü huzurla doldu ve sevabı geçmiş sultanlara bağışlandı. Daha sonra Darüssaade ağası meydana indi. Sürre devesini kendi eliyle birkaç defa Çinili Köşk meydanında gezdirdikten sonra Sürre Emini Şehsuvarzâde Derviş Bey'e teslim etti. Sakabaşılar ile yer öpüp huzurdan ayrıldılar."1

Ravza-i Mutahhara'nın Temizliği

*****
Bir sohbet esnasında dinleyicilerim, kalabalık olmamasından yakındılar...

Onlara dedim ki: “40 kişi olduklarında, Âlişan Efendimiz topluca Kâbe’ye yürümüş ve tavaf etmişti. Siz 40’tan daha fazlasınız. Sayınızı küçümsemeyiniz” demiştim.

Hâlâ aynı fikirdeyim: Homojen, bilinçli 40 kişinin yapabileceğini bazen ordular yapamaz.
Nitekim maddi anlamda imkâna ve güce sahip olmalarına rağmen

Yazının devamı için Tıklayınız

*****
Ashab-ı Kiramın, Tâbiînin, Tebe-i Tâbiînin yâni Selef-i Sâhihîn denilen ilk üç kuşağın, onlardan sonra karne ba'de karnin (asırlar boyunca gelen) bütün müctehid imamların, ulemanın, fukahanın, muhaddislerin, Ümmet Cumhurunun, urefanın, evliyaullah'ın, sadat-ı kiramın kesin icmaı ve ittifakı ile:
yazının devamı için tıklayınız!

*****
1.Mezhepsizlik. Fıkıh mezheplerinin put olduğunu iddia etmek, onları bid'at olarak görmek.
Devamı Zamanımızdaki Bazı Bid'atler başlığında.

*****
En güzel resimli dualar başlığına siz de bir resimli dua hazırlamaya ne dersiniz?

*****
İslam aleminin bilime katkısı Londra'daki Bilim Müzesi'nde bu hafta açılan "1001 İcat: Müslümanlığın Bilim Mirası" adlı yeni bir sergi ile yeniden gündeme taşındı.

Londra Bilim Müzesi'nde bu hafta açılan sergide, 700-1700 yılları arasındaki bin yıllık döneme ait, Ortaçağ'da Arap doktorların, gökbilimcilerin kullandığı araç gereçten, 13. yüzyılda bugün Türkiye'de bulunan Cizre'de yapılmış bir saate kadar bir çok ilginç tasarım var.
İslam aleminden 1001 İcat   başlığında konuyla ilgili bilgileri bulacaksınız.

*****
Geçtiğimiz 10 Şubat günü Sultan II. Abdülhamid'in 91. ölüm yıldönümüydü. Hakkında olumlu bir şey söylemenin bile cesaret istediği yıllar yaşadık ama artık mızraklar çuvallara sığmaz oldu. Çuvalları delip çıkan gerçeğin mızrakları hepimizi şaşırtıyor. Neler mi onlar? Sayıları çok fazla ama içlerinden 10 tanesini seçtim. Beraber çıkarmaya çalışalım mı?

İşte Abdülhamid Hakkında Yanlış Bildiğimiz 10 Şey

*****
Çeşit çeşit diyetler, zayıflama ilaçları, sağlıklı beslenme adına katlanılan sıkıntılar...

Kilolu olmak, günümüzde birçok insanın problemi. Bunun temelinde de sağlıksız beslenme, ölçüsüz yeme alışkanlıkları yatıyor. Kilosuna dikkat etmeyenler, çözümü diyetisyen önerilerinde, bitki kürlerinde, dost tavsiyelerinde arıyor. Peki, gerçekten çözüm nerede?

İşte Çözüm

*****
Hiçbir ciddî ve gerçek din âlimi, fakih, muhaddis böyle iftiralar atmaz, hezeyanlar savurmaz.

Ehl-i bid'at Buharî aleyhinde bulunmaz mı? Bulunur. Vaktiyle bir Rafizî kitabında okumuştum, "Buharî'de varsa yoksa ancak iki sahih hadîs vardır" diye yazılıydı!..

Bu yalanları, bu iftiraları, bu hezeyanları kimler sarf ediyor?..

Buharî’ye Saldıran Bid’atçiler

*****
İnsanın yiyecek kadar iştaha sahip olması, bu iştahını karşılayacak kadar da sofrasında helal yemeğinin bulunması, Allah'ın büyük bir lütuf ve ikramıdır.

Sofraya her oturuşta bu lütuf hatırlanmalı, bu ikram düşünülmeli, bu sebeple de sofrada yemek boyunca zikir-fikir-şükür duyguları içinde olunmalıdır.

Yemek boyunca nasıl zikir-fikir-şükür duyguları içinde olunur?

El cevab

*****
Tophâne'deki Kılıç Ali Paşa Cami'nin inşâsında taş taşıyarak Mimar Sinan'ın emrinde çalışan İspanyol yazar sizce kimdir?

*****
"İnançlı bir insanın psikoloğa ihtiyacı yoktur" gibi bir kanaat var. Psikoloğa gitmek de "deli doktoru"na gitmek gibi algılanıyor hâlâ. Gerçekte inanan insanın psikolojik dengesi de bozulabilir ve bunalımlar yaşayabilir. Bu durumu inanca bağlamak doğru olmaz. İnanan insan için kabz ve bast hallerinden bahsedilir.

Halk arasından "İnançlı bir insanın psikoloğa ihtiyacı yoktur." diye çok yaygın bir düşünce bulunmakta ve bu nedenle psikoloğa gidiyor olmak, psikolojik danışma hizmeti almak istemek "deli doktoruna" gitmek olarak alaycı ve aşağılayıcılıkla karşılanmaktadır. Peki gerçekten durum böyle mi? İnanan bir insanın psikolojik dengesi bozulmaz mı?

Yanıtı bu yazıda

*****
Müslüman toplumun belini büken eksikliklerin ve geriliklerin en vahimlerini, 33.yıldız'ın Müslüman Dünyasının Büyük Zaafları   paylaşımında bulacaksınız.

*****
İmam-ı Azam Hazretlerinin Talebesine Vasiyetini okumak için buyrunuz.

*****
Çok ama çok ilginç bir olayla karşı karşıyayım. Bu olayın adını muhteviyatını anlattıktan sonra gelin birlikte koyalım isterseniz.
 Kayıp Gül Kitabı Ne Kadar Bestsel?

*****
Japonlar sonunda bunu da yaptı ve Saydam Canlı Üretti

*****
Kur'ân-ı Kerîm'i 5 yılda elle yazdı. Peki kim bu hattat?

*****
Kilo problemi olsa da ekmekten vazgeçemeyenlere bir müjdemiz var; müjde için tıklayınız. t3))

*****
Teknoloji dünyasını derinden sarsacak yeni bir sistem üzerinde çalışılıyor. Ne olduğunu merak ediyorsanız Ve gözlerinize inanamayacağınız bir teknolojik gelişme daha başlığını okumadan geçmeyin.

*****
Önemli bir tarihi gerçeği günışığına çıkaran,Çerkes Edhem Bey ''hain'' değildi paylaşımını dikkatle inceleminizi tavsiye ederiz s4))

*****
Kabir Alemi, Şefaat, Küfre Götüren Bazı Şeyler başlığına buyrunuz.

*****
Al­la­hü teâ­lâ in­sa­nı eş­ref-i mah­luk ola­rak, ya­ni ya­ra­tıl­mış­la­rın en şe­ref­li­si ola­rak ya­rat­mış­tır. Di­ğer mah­luk­la­ra ver­me­di­ği pek çok üs­tün­lü­ğü in­san­la­ra ver­miş­tir. Devamı Güler yüz ve tatlı dilin gücü hakkında bir fikriniz var mı? başlığında..

*****
Mekke'nin fethinden sonra halkın hepsi gelip birer birer Peygamber Efendimiz'e İslâm üzere bîat etmeğe başladı. Önce erkekler İslâm üzerine bîat ettiler. Resûl-i Ekrem de Allah'a ve Resulüne itaat etmek üzere onların bîatını kabul eyledi. Erkeklerin bîatı tamâm olunca   yazının devamı için tıklayınız

*****
Tarih kitaplarında Osmanlı Devletinin Sultanı Yıldırım Beyazıt ile Ankara Savaşında karşılaşan iki müslüman devletinin savaştığı bu savaşta galibiyet elde eden Timur, son nefesinde imanına etki eden hareketi ne idi?  

İmam-ı Rabbani hazretleri mektubatında bakın nasıl ifade ediyor?
Timur imanlı mı gitti?

*****
BİT PAZARINDAN geçerken bir torba dolusu "Gözcü Kulesi" ve "Watchtower" dergisi satın aldım. Yahova Şahitlerinin Türkçe ve İngilizce yayın organları... Ağustos 1997 tarihli nüshasının ikinci sayfasında derginin 126 dilde yayınlandığı açıklanıyor. Bu dillerden bazılarını yazayım: Bicol, Bislama, Cebuana, Chichewa, Cibemba, Efik, Ewe, Fiji dili, Ga, Hiligaynon Hiri Motu, İgbo vs vs...

Bu dilleri hiç duymuş muydunuz? İşte Yahova Şahitleri kendi dinlerini ve inançlarını bu dillerle yayıyor, dergi ve kitap çıkartıyor.Bu önemli yazı için Tıklayınız

*****
Bir otomobilin hızlı ve konforlu olması kadar, en kısa sürede durması da önemlidir. Bu nedenle araçların reklamlarında güvenliğin ön plana çıktığını görebiliriz. ABS, ESP ve daha birçok fren sistemleri şimdilerde araçların farkını ortaya koymak için sunuluyor. Devamı Kendimi Kontrol Edemiyorum, Frenlerim Tutmuyor! başlığında.

*****
İlk buluşlar hakkında bir bilginiz var mıydı? Çok şaşıracaksınız. t3))

*****
ANNE OLMAK bir kadının hayatında çok farklı bir evredir.Annelik Beynin Yapısını Değiştiriyor Nasıl mı? Konuyu okuyun lütfen. gh8))

*****
Toplum değerleriyle bağdaşmayan ve aldatma anlayışı üzerine kurulan televizyon programları aile yapısının temellerini sarsıyor.Doğru modeller yerine kötü karakterlerin örnek gösterilmesi, psikolojik problemlerin artmasına sebep oluyor. Bunların başında da....

*****
Diziler ve diğer programlarda, ailenin ve toplumun yapısını bozucu unsurlara izin verilmemesini isteyen Psikiyatristler ile ilahiyatçılar, RTÜK'ü göreve davet ediyor.

"Ahlâkı zedeleyici diziler toplum yapısına kan kaybettiriyor. Psikiyatristler ve ilahiyatçılar, televizyon dizileri ve diğer programlarda, ailenin ve toplumun yapısını bozucu unsurlara izin verilmemesini istiyor.
TV'ler hayatımızı karartıyor

*****
Saray koleksiyonundaki nadide zümrütler ve zümrütlü eserleri, saray hazine bölümü uzmanı Emine Bilirgen kaleme aldı.
Topkapı Sarayındaki zümrütler

*****
Sayın aile danışmanımız Racül hocamızdan 10 maddede ideal aile reisi  fg2))

*****
Vee Erkeğin Hanımına Karşı Olan Vazifeleri ve Mesuliyetleri  s4))

*****
Erken kalkan yol alır diye boşa dememişler. Erken uyu ve sağlıklı yaşa fg2)) Yoksa, Gece geç yatan gençler bunalıma daha çok giriyor

*****
Onlar padişah eşleri ve padişah anneleriydi. Çoğu zaman devletin idaresi ve siyasi olaylara karışmayan valide sultanlar kendilerine tahsis edilen maaşı hayır işlerinde kullanmayı tercih etti. Günümüze birçok tarihî eser bırakan valide sultanlar, yaptırdıkları hayır kurumları için birçok akar bırakmayı da unutmadı. Valide sultanlar hayırda yarışıyordu başlığında

*****
İstanbul'un tarihi yarımadasındaki Fatih ilçesi sınırları içinde bulunan 281 cami ve mescit, resmi kayıtlarda yerleri belli olmasına rağmen artık yerinde yok. Bazılarının arsaları üzerinde özel mülkiyet binaları varken, bazıları yıkık dökük halde ve işgal altında.

En acı durumda olanlar ise, ibadethane ahkamına çok ters düşen işler için kullanılanlar.. Örneğin

yazının devamı için tıklayınız

*****
Dikkat, bu başlık başınızı döndürebilir.  gh7))
İşte 2010 Böyle bir Sene

*****
Mûteber Hanefî fıkıh kitap­larından "Tuhfetü'l-Fukahâ"yı yazan meşhur Alâeddin Semerkandî'nin fazîleti ve ilmiyle bilinen kızı kimdir?
konu hakkında geniş bilgi için buyrunuz

*****
Üyemiz fasulye güzel bir konu başlığı açarak sizlere sorusunu sordu.
Üye olduğumuz süre içerisinde sadakat forumdan öğrenipte  hayatımıza tatbik ettiğimiz neler var..  zs2))
Sizlerde bu güzel başlığa mesajlarınızı yazmayı ihmal etmeyin lütfen. Sadakat Forumun Size kazandırdıkları..

*****
Ey kışa baharı müjdeleyen, güzelliğiyle gönülleri cezbeden ve asırlar öncesinin buğusuyla âşıkları mest eden; nuruyla karanlık dehlizlerde boğulanlara yol gösteren goncam, sen açılıp güle devşirme.
Devamı "Gül"me Goncam! başlığında.

*****
Nefs-i emmârenin kötülüğünü ve ona mahsûs hastalığı ve ilâcını bildirmektedir. En büyük düşman kimdir? başlığını mutlaka okuyun.

*****
Herbirimiz farklı bir dünyayız ve herbirimiz bu bütünün bir parçasıyız bu forumda. Peki biz forumda nasılız sizce?
Forumda Biz..

*****
Ayakkabıdan Arabam olsun dediğiniz oldu mu hiç?   :cool

*****
Öğretmek ve öğrenmek zor iş gf))
Öğretmen olmak sabır ister - Tulavet :)

*****
ßir gün Napolyon düşman askerlerinden kaçarken, bir bakkal dükkanına girmiş.
Girmiş de ne yapmış dersiniz? Buyrun..Yaşayarak Öğrenmek, emek ve bedel ister(miş)

*****
Sadakatlilerin son istekleri nelerdir? dedik. Neler istediler neler.. fg1))

*****
Maalesef günümüz çocuk terbiyesi ve eğitiminde kullanılan metotlar, “insânî” olmaktan oldukça uzaktır.
Çocuk terbiyesine ait konularda yardım için başvurulan kitaplarda ve görüşüne başvurulan uzmanların birçoğunda sıkça “hayvanlar”ın nasıl terbiye edildiğinden bahsedilip, daha sonra bu örneklerin insanlar üzerinde nasıl uygulanacağı anlatılmaktadır. Devamı Cezasız çocuk terbiyesi olur mu? başlığında.

*****
Derleme Duha sözleri : ) yenilendi daha okumadınız mı? s4))

*****
Sultan Dördüncü Murad'ın üçüncü kızı olan Kaya Esmahan Sultan, Melek Ahmet Paşa ile evlendikten sonra, Koca Mustafa Paşa Şeyhi Hasan Efendiye intisap etmiş son derece dindar ve hayırsever bir 'Osmanlı kadını'dır.
Devamı Servetini fakirlere dağıtan bir Başbakan başlığında.

*****
Ahmak: aklını gereği gibi kullanamayan, bön, budala kişi... Ancak bu sadece sözlük anlamıdır ahmağın. Gördüğünüz zaman hemen tanıyabilmeniz için biraz daha ayrıntılı bir eşgal vermek gerekir. Verelim elimizden geldiğince: Ahmaklık çoğu zaman aptallıkla karıştırılır. Ama ikisi aynı şey değildir. Hepimiz zaman zaman aptallıklar yapabiliriz.
Devamı Ahmak kimdir, nasıl teşhis edilir? başlığında.

*****
“Bir türlü memnun olmuyor!” “Ne yapsam yaranamıyorum!”
Bu sözler eşinden yana dertli olan erkeklerin ağzından çok sık dökülür.
Devamı Erkekler, "Mutsuz Görünen Kadın"dan Uzaklaşır! başlığında.

« Son Düzenleme: 31 Ocak 2010, 21:06:15 Gönderen: moderatör »
Sadakat Yönetim Kurulu

Çevrimdışı duha

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 5144
 • ѕησωƒℓαкє
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2010, 22:33:17 »
Gene döktürmüşsünüz efendim emeğinize sağlık  &)) s4))
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2010, 00:09:36 Gönderen: duha »
söz Hayâtî'dir; İnanç taşıyoruz.....

[/center]

fasulye

 • Ziyaretçi
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2010, 22:41:53 »
Biliriz ocak kahır doğurur.
Karanlığın dilinde ayrılık nağmelerinden hüzün  kesilir geceleri.
Kırık kalplerden  akan tortulara, çok uzaklarda bir gemiden birikmiş baharlar adayarak
Bir resim çizdik  elbirliğince.. o1))
 
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2010, 01:54:15 Gönderen: fasulye »

Çevrimdışı Lika

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 3892
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2010, 01:40:22 »
İşte sadakat farkı bir ayın ardından kalanlarda daha da açık görülüyor. Tebrikler sadakat ailesi :)
Ne içindeyim zamanın,Ne de büsbütün dışında;Yekpare geniş bir anın Parçalanmış akışında,
Rüzgarda uçan tüy bile Benim kadar hafif değil.Başım sukutu öğüten Uçsuz, bucaksız değirmen;İçim muradıma ermiş Abasız, postsuz bir derviş;
Kökü bende bir sarmaşık Olmuş dünya sezmekteyim,Mavi, masmavi bir ışık Ortasında yüzmekteyim

Çevrimdışı mardin

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 406
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2010, 10:37:18 »
güzel ve hareketli bir ay geride kaldı .şubatta daha iyi performanslar dilegi ile...yolun açık  olsun sadakat ailesi
ibadetin eftali devamlı olanıdır.

Çevrimdışı leyya

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 116
 • şukran lillah
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2010, 02:46:39 »
bu bazan mizahi bazan neşeli,bazan düşündrücü bazana daha farklı sadakat yorumlarını çok seviyorum.elinize emeginize saglık arkadaşlar:))
Başaramassan bir daha dene, bir daha dene..Bir daha..Bir daha..Bir daha dene...
Unutma ''pes etmek intihar etmek'' gibidir...

Çevrimdışı müteallim

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 4786
 • gizli mahzenlerde kalan tarihin yeni adresi
  • www.Libv- kamp-lintfort.de
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2010, 00:14:07 »
hayirli görüntüler cizilmis sadakata tesekkür eder bununla beraber birde dilegim olur.en can alici soru cevap bölümünden önemli gördügü kisimlardan kesitler alisa memnun oluruz cünkü bazi sorulari cevapliyacagiz diye sabah namazini neredeyse kazaya birakacagiz.haydi hayirlisi olsun.
  Kuslar gibi ucmasini baliklar gibi yüzmesini ögrendik amma kardesce yasamasini ögrenemedik

Çevrimdışı Günbatımı

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 2490
 • Görelim Mevlâ'm neyler, neylerse güzel eyler...
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2010, 19:25:32 »
Teşekkürler Sadakat ve Sadakatliler!  &)
Dua'sız üşürmüş yürekler!
Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin...
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan,
Sana ummadık kapılar açan.
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan...


Hz. Mevlana 

Çevrimdışı Berzah_

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 15
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2010, 20:17:31 »
HZAllah emeklerınızı zayi etmesın insaAllah.

Çevrimdışı devran

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 282
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #10 : 01 Mart 2010, 20:18:17 »
elinize sağlık
Gün Olur devran döner.

Çevrimdışı 12Eylül

 • kullu halin yezülü........
 • okur
 • *
 • İleti: 94
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2010, 16:01:29 »
 en güzeli  en doğruyu bulmak kolay olmuyor biz bunu sadakat farkıyla yaşıyoruz Allahu Rahman emeği geçenlerden razı olsun... &) &) &)
viyanada abdest alıp cin seddi üzerinde namaz  kılan tüm osmanlı torunlarına selam olsun!!!!!!!!!

Çevrimdışı Günbatımı

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 2490
 • Görelim Mevlâ'm neyler, neylerse güzel eyler...
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2010, 20:00:31 »
Şubat-Mart ne oldu? Bu başlıklar çok güzel, belli ki çok da emek istiyor. Ama kesmeyelim lütfen, devamını bekliyoruz!
Dua'sız üşürmüş yürekler!
Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin...
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan,
Sana ummadık kapılar açan.
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan...


Hz. Mevlana 

Çevrimdışı ehemmiyet

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 6
  • İslam Forumu. NeT
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #13 : 21 Kasım 2011, 21:36:02 »
Son mesaja katılıyorum 2010 da kalmasın bu çalışma yeni farkettim burayı devamının olmasını bekleriz. Kısa sürede eklenir inşAllah... :)
Allah'ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,
Hakkımda hayırlı olanlarıda gönlüme razı eyle..

Çevrimdışı suden

 • suden
 • aktif okur
 • **
 • İleti: 207
Ynt: 2010 Ocak Ayının Ardından Sadakat
« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2012, 20:40:16 »
sayın adminler ilahilerimiz nerdeler?ben göremiyorumdur inşaAllah
said,cennetlik kişidir.başkasından ibret alandır.
şaki,cehennemlik kişidir.BAŞKASINA İBRET OLANDIR.