Gönderen Konu: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)  (Okunma sayısı 36551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enfa

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 1543
(ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« : 03 Mart 2008, 01:03:18 »

:ayrac:

3-Mart-2007

Merakla beklenen 3.Yıl Etkinliği SADAKAT KİTABI güne damgasını vurdu. Neler yoktu ki içerisinde. İlmi ve sair konularda bilgiler, üyeleri şaşkına çeviren basının Sadakat hakkındaki yorumları, 2057 komplo teorileri, kardeşlik ve muhabbet ortamına dönüşmüş forumdan çıkan bir aile hikayesi. Emekli ve zor bir çalışmaydı ama Sadakat gönüllüleri bunu, şu sözlerle ifade ettiler.

Hatırına saatler verildi sana feda Sadakat! Gönül bahçelerinden her şey gelip geçse de sen geçme Sadakat!


:ayrac:


17-Nisan-2007

Gündem seçim haberleri ile dopdolu ve Sadakat üyeleri oy verecekleri partiyi kara kara düşünürken, aktif üyelerden fatihan olaya el koyarak SADAKAT PARTİSİ'ni kurdu.
Binaenaleyh, fatihan ısrarlara rağmen başkan olmayacağını açıklayınca, girişim sonuçsuz kaldı.


Alıntı yapılan: fatihan
Kimse kara kara düşünmesin ben de yakında kuruyorum partiyi.
SADAKAT PARTİSİ "Herşey Sadakatliler İçin"  :p

BAŞBAKANLIKTA GÖZÜMÜZ YOK BENDEN UZAK OLSUN...


:ayrac:


22-Nisan-2007

Hayvan Koruma Derneklerini ayağa kaldıran başlıkta Sadakat Üyeleri, hayvanlara yaptıkları eziyetleri bir bir itiraf ettiler. Sineğin ayağını yakalayandan tutun, civcivleri ip’e asanlar, karıncaları ameliyat edenler bu senenin tartışmasız dahisi seçildiler. Merakını gidermek isteyen isra'dan gelen sansasyonel soru, üyelere Reha Muhtar'ı aratmaz cinstendi. Ne diyelim burası Sadakat. Başka yerlere benzemez.  

Alıntı yapılan: ABDULLAH LFC
bizde çocukken sinekleri yakalar, ayağına ip bağlardık. sineği bırakınca iple birlikte uçar giderdi, çok yükseğe olmasa da...biz de bu duruma sevinirdik...ne biçim sevinmeyse artık :)

Alıntı yapılan: samsunlu
civcivlerı dışarda bulunan kovanın içinde yıkadık sonra kurusunlar dıye ipe astık ama ölmuşlermiş asıl olanda ondan sonra oldu zaten gerısı malummmmmmm (Allah affetsın)
   

Alıntı yapılan: duha
ben küçükken terasa çıkar elimede uçlu kalemi alır karıncaları teker teker yakalar iğne yapıyor ameliyat yapıyorum diye böle ortalarına batırırdım tabi çocuğum ne biliyim günah fln tabi görende yoktu uyarasınlar  ben okul çağına gelene kadar sürmüştü(Allah Affetsin:)

Alıntı yapılan: isra
gülmek doğru değil ama yani nasıl astınız civcivleri mandalla mı
biraz reha muhtarca oldu sanırım:)


:ayrac:


4-Mayıs-2007

Sadakat'in yenileme çalışmalarının devam ettiği bir dönemde, forumdan geldiği tespit edilen ve Hancı'nın sebebini bir türlü çözemediği şıkırdama sesinin esrarı, moderatörlerden racül’ün itirafı ile son buldu.

Alıntı yapılan: racül
Sadakat'in genel havasi klavyelerimizi tenvir ediyor, buraya girdikten sonra tuslar sanki kendiliginden sikirdiyor.


:ayrac:


4-Mayıs-2007

Nasa’nın bile merak ettiği meçhul bir vasıta ile gezegene ulaşan fedakar ve cefakar üye enfa, Sadakat.net imzasını Mars’a dikmeyi başardı. Kim bilir belki de Marslı kardeşlerden yardım aldı.
Böylece Mars’a ilk adım atan Sadakat Team oldu.


Alıntı yapılan: enfa
sizin için marsa çıkıp bunu yaptım   :p:ayrac:


11-Mayıs- 2007

Eskiden beri yeme, içme tarihçelerini merak eden kediler; sonunda bu bilgiye Sadakat Forum sayesinde ulaştı. Forumun Bilim ve Teknik kategorisinde yer almak kafalarını karıştırmış olsa da, varılan sonuç onlar için memnun ediciydi. Bu olay Sadakat Forumun bilgi alanındaki sınırsızlığını bir kez daha ortaya çıkarmış oldu.

Alıntı yapılan: racül
eski misirlilardan önce kediler ülker cokokrem yiyorlardi, hatta adem aleyhisselam döneminde biftek yiyorlar, horoz sekerine bayiliyorladi. Sonradan abur cubura alisan kedilerin beslenme aliskanliklarinda asiri bir bozulma yasandi.

Gelismis bir medeniyet kuran Misirlilar, artik iyiden iyiye bozulmus olan kedilerin beslenme aliskanliklari konusuna da el atmak zorunda kaldilar..

Kirmizi ete oranla daha saglikli olan beyaz et kedilerin de tercihi olmaliydi. Cocuklar Iskenderiye kulesinden ters asagi atildiginda da dört ayaginin üzerine düser mi yine bu kediler diye zirt pirt deney yaptiklarindan, kedilerin kemik yapilarinin da gelismis olmasi gerekiyordu, bundan dolayi süt icmeleri gerekiyordu..

bu iki hususu göz önüne alan Firavn ve senad kedilerin beslenme aliskanliklarina dair köklü kararlar aldilar..

O gün bugündür kediler balik ve sütle beslenirler... :D  :D  :D   ;)


:ayrac:


25-Mayıs-2007

Kafalarda derin yer eden “Çinliler gözleri neden çekiktir?” sorusuna cevap bulan Sadakat Forum üyesi Ulema taktir ve teşekkürlerini kamuoyu önünde yazara bildirdi.
Eğer siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız buyrun Sadakat Foruma.


Alıntı yapılan: Ulema
Allah razi olsun kafamda soru isaretleri birakan ama aratirmaya vakit bulamayan benim icin yararli oldu


:ayrac:


27-Mayıs-2007

Azerbaycan Camii önünde kendini cami duvarı şeklinde kamufle ederken gazetecilere yakalanan ladin ağacı, üyelerden kenz'e yıkık duvar şeklinde gözükerek amacına ulaştığını düşünürken, gözü pek ve uyanık Sadakat üyesi bin_sultanın olayı çözmesi üzerine mekan değiştirmek zorunda kaldı.
Kimliği ortaya çıkan ladin ağacının bilinmeyen bir meçhule doğru yollara düştüğü bildiriliyor.
Alıntı yapılan: kenz
Teşekkur ederiz kardeşim azerbaycan camiinin duvarı yıkılmışmı benmi öyle görüyorum

Alıntı yapılan: bin_sultan
SELAM,KARDEŞİM ONU BEN DE  LADİN AĞACI GİBİ GÖRÜYORUM AMA..


:ayrac:


8-haziran-2007

Yılın tartışmasız en karizma avatarı oydu kuşkusuz. Ser verip, sır vermeyen o müthiş ifadesiyle "dargınsak, barışalım" dedi herkese.Alıntı yapılan: Amade
darginlara kizanlara cicek uzatiyor birini kirarsak istemeden ciceyimiz hazir olsun niyetiyle,  ;)


:ayrac:


24-Haziran-2007

‘Şu an hangi ilahiyi dinliyorsunuz?’ başlığında Sadakat Forumun aktif üyelerinden Gül_Sultan’ın dinlediği ilahinin; hangi zaman diliminde, kim tarafından söylendiği bütün araştırmalara rağmen bulunamadı.

Alıntı yapılan: Gül_Sultan
Kafamı Dinliyorum!..


:ayrac:


2-Temmuz-2007

Almanca yayın yapan Sadakat Deutschprachies Forumda yazılan haberin ne olduğunu anlayamayanların sözcüsü olan Himmet, mecliste kendi aralarında konuşan cemaate gerekli ikazı yaparak yönetimi büyük bir yükten kurtardı.

Alıntı yapılan: Himmet
La yecüzü fısfısü ındel mecliis.. :oops:


:ayrac:


20-Temmuz-2007

Kimi almaktan, kimi vermekten muzdarib. Ahh bu kilolar insanı olmadık hallere sokar.
Hangi atın ölümü, hangi arpadan olur konusu aydınlığa ulaşmasa da, Sadakat Üyeleri hazır başlığı bulmuşken dertlerini sıraladılar.


Alıntı yapılan: duha
Uygulasam kilo alırmıyım acaba :oops:  :)  :D

Alıntı yapılan: ankebut-57
Zannetmiyorum. Olmuyor bir türlü.  :usgunn:

Alıntı yapılan: müteallim
cevremdeki arkadaslar hep kilolu ben ise tam tersi.nasil oluyor dediklerinde sünneti seniyyeye uyunuz kilo almazsiniz diyorum.A Z  Y E M E K  .U N  S E K E R  T UZ  maalesef

Alıntı yapılan: mütevazi
atin ölümü arpadan olsun deyüp yemege devammi.


:ayrac:


21-Temmuz-2007

Başınızı cep telefonunuz mu ağrıtıyor?

Söz konusu başlıkta Norveçli Bilim Adamları ağrıların psikolojik olduğunu bildirmiş olsa da, bu durum Sadakat Forum üyelerini ikna etmedi. İnsanlığa hizmet adına kendilerini feda ederek yaptıkları bilimsel deneyler sonucunda tehlike boyutlarının Çernobil faciası sınırlarına ulaşabileceğini kamuoyuna açıkladılar.

Cep telefonunun üstün özelliklerini sıralayarak bir bakıma Norveç tezine destek verenlerde vardı.
İşte bilim dünyasını bile kaosa sürükleyen "çarpıcı madde" açıklamalar.


Alıntı yapılan: duha
tlf baş ucumda yatıyorum sonum hiç iyi görnmüyor gibi  :usgunn:

Alıntı yapılan: ankebut-57
Ben de öyle. Yaklaşık 3 senedir...Ve o zamandan beri sık sık yoklayan baş ağrısının nedeninin de bu olduğunu sanıyorum.

Alıntı yapılan: müteallim
aman dikkat cernobil basimizin yaninda !

Alıntı yapılan: Miftahulkuluub
Ben telefondan fazla etkilenmiyorum.Yıllardır yatak komşuluğumu itirazsız yapar. Namazlara da kaldırır. Birisi aradığı zaman ulaştırır. Eee üzümü seven dikenine katlanacak tabiki. Hatta telefonumun bir özelliği de şudur ki şarjı bitince otomatik kapanır.   :p
Lakin şu kadar varki; kolayı fazla kaçırınca sağa sola çarpıyorum. Acep neden ola  :S  ;)


:ayrac:


3-Ağustos-2007

Hükümet sözcüsünün kamuoyuna yaptığı açıklamada, Sadakat Forum tutkusunun 70 yaş sırırına ulaştığı kesinleşti. Sanal dünya için gerçek bir tehlike arz etmeye başlayan bu tutkuya çare bulmak neredeyse imkansız gibi bir şey artık. İşte delileri ile Sadakat tutkusu.-Ninen Sadakat'li olur da Biz Olmaz mıyız?
-Çok Şükür SADAKATLİYİZ !
:ayrac:


10-Ağustos-2007

Yıl 2060.
isra ve yönetici arkadaşları hiç değişmeyen muhabbet ve bağlılık ile Sadakat İntercontinental için çalışmaya devam ediyorlar.
Alıntı yapılan: isra
şu ilk resim beni çok güldürüyor bunlar heralde ben ve arkadaşlarımın gelecekteki halimiz  
tabi Allah o kadar ömür veririse  :)


:ayrac:


20-Ağustos-2007

Cep telefonunuz sadece konuşmaya mı yarıyor? Cevabınız evet ise, tavsiyemiz hemen çöpe atın. İşte sizlere tarihman'ın cep telefonunun maharetleri.

Alıntı yapılan: tarihman
Benim telefonun modeli üzerinde yazmıyor. Nokia'nın ilk telefonu galiba :) Şöyle zabıta telsizi gibi bir şey. Gerçi şimdiki zabıta telsizleri, benim telefondan daha küçük... Bu telefonumdan vazgeçemiyorum. Çünkü bir sürü işe yarıyor. En çok hoşuma giden yönü ise, malum bizim buralarda kış sert oluyor. Kış günlerinde arabam kaldığı zaman, telefonumu altına takoz olarak koyuyorum. Bundan başka, gerçi çok kavgacı değili ama, yine arada sırada yapılan kavgalarda savaş aleti olarak devreye giriyor. AlimAllah benim telefonu kafasına yiyen kişi, 3 gün yatağından kalkamıyor. İşte bunlar ve bunlar gibi özellikleriden dolayı vazgeçemiyorum  :)


:ayrac:« Son Düzenleme: 05 Eylül 2009, 00:35:47 Gönderen: SadakatNet »

Zaman diyorum, biraz daha zaman.Dilimin ucundaki kelimeler bu kış donmazsa bir dahaki yıl uçmayı öğrenecekler!

Çevrimdışı enfa

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 1543
Ynt: Ruzname
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2008, 01:03:44 »
:ayrac:


20-Eylül-2007

"Eyvahh! Forumumuz basıldı!"

Sadakat Forum bir grup kara giysili sanal insanlar tarafından basıldı. Forumun ana sayfasında yürüyüş yapan şiddet düşkünü grubun aynı anda çıkardıkları sesler birbirine karışınca neyi protesto ettikleri bir türlü anlaşılamadı. Haberi alan çevik kuvvet Sadakat Yönetimi olay yerine geldiklerinde, duruma el koyarak anlaşma sağlamaya çalıştılarsa da bir sonuç alınamadı. Sopalar, taşlar Forum Ana sayfada havalarda uçarken, özgürlük taraftarı Sadakat Yönetimi grubun sakinleşmesini beklediler.


Haberin ayrıntılı görüntüleri için tıklayın

Aynı gün Sadakat Ana Sayfa-Yemek Tarifleri bölümünde üzeri açık bırakılan İsviçre usulü-Erikli Vaya ve Kıymalı Pide tarifi, kokuyu alan sineklerin istilasına uğradı. Söz konusu tariflere bir türlü ulaşamayan sinekler çılgına döndü. Olaya müdahale eden Sadakat Yönetimi sinek ilacı ile zehirlemenin hayvana eziyet olabileceğini düşünerek eski usul yöntemi kullanmayı tercih ettiler.

Haberin ayrıntılı görüntüleri için tıklayın

Protestocu grubun forumu terk etmesinin üzerinden bir kaç saat geçmiş, Sadakat Yönetimi olayı hasarsız atlattıklarını düşünmüştü ki; mide hazımsızlığı çektiği belli olan 10 yaşlarında kimliği meçhul bir çocuk daha fazla dayanamayarak Forum sayfasına midesindekileri boca etti. Bu da yetmiyormuş gibi çıkardıklarının üzerine basarak ayak izlerini her yerde bırakmayı başardı.

Haberin ayrıntılı görüntüleri için tıklayın

Yine aynı gün Foruma girdiklerinde bir şok yaşayan üyeler kültür hazinesi olan bilgilerin kaybolduğunu gördüler. Başlıkların soyu tükenmiş bilgiye aç dinazorlar tarafında yutulmuş olabileceği düşünülüyor.

Haberin ayrıntılı görüntüleri için tıklayın

Bu tarihi anları diğer haber ajanslarından önce ele geçirmek için her türlü karşılığı göze alan Haber Dairesi Başkanımız, ekibimize yardımlarını esirgemeyerek amatör kamerası ile kayd ettiği görüntüleri karşılıksız bizlere sunan Miftahulkuluub'e teşekkür eder.


:ayrac:


30-Eylül-2007

Hikaye bu ya…

Zamanın birinde mavimi mavi, asil mi asil bir Sadakat Phpbb Bebek dünyaya geldi. Onda öyle bir etki vardı ki, ne girmeyen ayrı durabiliyor, ne de giren vazgeçebiliyordu ondan. Büyüsü uzaktan bile çarpar olmuştu herkesi. Kimi doğuda, kimi batıda nice dostu kavuşturmuştu birbirine Sadakat Phpbb Bebek.

Büyüdü, büyüdü. Milyonlarca kelime saklar oldu hazinesinde. Öylesine doldu taştı ki, gün geldi bu hayatın yükünü çekemez oldu Sadakat Phpbb Bebek. Eli kalksa, kolu hareket etmiyor. Kolu hareket etse parmakları tutmuyordu artık. O zamanın usta mucitleri Miftah ve Hancı bile çözemez olmuştu sorunlarını.

Ve kaçınılmaz son geldi çattı. Saatler gece yarısını vurduğunda ilk göz ağrısından ayrılan Adminin hüzünlü sözleri ile karşılaştı Sadakat Ailesi.


Alıntı yapılan: Miftahulkuluub
Ne günlerdi.. Tam 4 yıl kendisi ile beraber olduk. Bazen çöktü, bazen hata verdi, bazen de beğenilmedi. Eleştirildi. İnsanlara kendisini bir türlü beğendiremedi. Spam üyelerle savaştı. Artık yaşlanmıştı. Kendisi de bunu her defasında dile getiriyordu. Benden bu kadar sadakat forum. Artık başkası ile çalışın...

Ve bu gece aramızdan ayrıldı. Kendisine bu güne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Artık yeni dizinimiz smf. Bir çok gelişmiş özelliği ile karşımıza çıkıyor. Tam bir google dostu. Zamanla bir çok özelliğini daha sizlere takdim edeceğiz.

Sürprizimiz bu idi. Hayırlı olması temennisi ile...

Şimdi zımba gibi, fıkır fıkır, her gün kendini yenileyen, Sadakat Smf Junior var.
Sadakat Phpbb Bebek. Seni hep sadakatle anacağız.


:ayrac:


20-Ekim-2007

Üyelerimizden duha yapacağını yaptı. Polemiğe sebep olacak başlığı açarak o inanılmaz soruyu sorma cesaretini gösterince pandoranın kutusunu açmakla suçlandı.
Bu soru gizli saklı her şeyi ortaya çıkardı.Kırmızı başlıklı kızın kaybolan kurt karakterinin ve MİT'in uzun zamandır izini sürdüğü “derin devlet” çetesinin Sadakat Forumda gizlendiği ortaya çıktı.Konuyla alakalı yeni hikaye ve şiir yazılırken, olayın vehameti iyiden iyiye ortaya döküldü.

evet efem nie gizlisiniz bakalım=)


Alıntı yapılan: rahname
Seni daha iyi takip edebilmek için duha:)

Alıntı yapılan: ankebut-57
Onlar forumun derin devleti. :)

Alıntı yapılan: racül
Ben moderatörsem,

vatandas benim hangi saatte hangi anda, hangi cürmü esnasinda kendisini cürmü meshud halinde yakalayacagimdan emin olamamali..

Moderatörlerin hepicigi offline,
simdi gireyim su siteye, cöplerimi dökeyim, köpegimi ipsiz gezdireyim, kagit mendilimi atayim falan gibi bir niyet icine girer girmez, racül offline yazar online olur, gecenin hangi saatinde girecegi belli olmaz deyup,

seni' fiiline girisemeden hevesi kirilmali..

Reji uyur, kacakci sinir gecip
Dolanir Urfa Mardin Antep Kilis
Müsteri kiliginda enseler, bir tütün icip,
Kacakcinin korkulu rüyasi gizli polis..

Alıntı yapılan: enfa
niye bu kadar merak uyandırmış anlamadım e60))

bazen mesajlara cevap yazacak kadar vakti olmayıp sadece bakalım ne olmuş diye bi girip çıkması gerekiyordur.
ya da böyle bi polemik oluşacağını önceden kestirip offline olmak istemiştir.
patronuyla birlikte aynı forma üye olmasının gerektirdiği bi tercih de olablir.
belki istihbarat ajanı olma hayali olup bunu gerçekleştirememiş ve burda bir nebze olsun gizli olarak kendini teselli ettiğini zanneden arkadaşlarımız vardır.

vs. vs. diyerek nedenleri çoğaltabiliriz ve buna karşı olan arkadaşlara tercihimize saygı lütfen diyoruz  :dragur:


:ayrac:


22-Ekim-2007

DİKKAT, DİKKAT!!!
Aşağıda okuyacağınız mesajdan şunu anlayacaksınız ki;
“Bu forumda adminden izinsiz kuş uçmaz.”


Alıntı yapılan: Miftahulkuluub
Hoşgeldin kardeş. Nerelerdesin.
İnsan bir izin alır değil mi hastalanabilir miyim diye. Paldır küldür gidiyorsun ;)


:ayrac:


24-Ekim-2007

"Son üç harften kelime türetme" oyununda yazdığı kelimeleri bir türlü beğendiremeyen rését, alaattin'den gelen ilginç açıklama da oyun bile olsa işini ciddi yapması gerektiğini öğrenmiş oldu.

Alıntı yapılan: rését
niye benim yazdıklarımı beğenmıyorsunuzz a21))

Alıntı yapılan: alaattin
kardesim beyenmemek degil, ancak ne yaptigimizi bilmemiz lazim degilmi? bu forum oyununun adi son üc harften kelime bulmak bazan olmayabiliyor o taktirde son iki harfle olur ancak bu zaruret halinde, isimizi ciddi yapalim efendim, öyle olmazki nasil isimize geliyorsa öyle yazalim.. ;)  :)


:ayrac:


25-Ekim-2007

Bu araç ne tarafa gidiyor?

Basit ama karmaşık olan bu soruyu cevaplayan Ahi, ödülünün Harword Üniversitesi olduğunu düşündüğü sırada Gül_Sultan tarafından ortaya atılan tez ile şaşkına döndü. Amerika’da trafiğin sağdan mı yoksa soldan mı aktığı konusu bir süre kafaları karıştırsa da, sonunda internetin her zaman doğru söylemediği bu başlıkta ortaya çıkmış oldu.
Alıntı yapılan: Ahi
e52)) Otobüsün kapısı resimde görünmediğine göre arka tarafında olmalı. Onun için otobüs sol tarafa gidiyor olmalı diyorum. Bildikmi acaba?   :)

Alıntı yapılan: gül_mira
Ahi kardeşim tebrik ederim 10, 10, 10, 10, 40 puanla şampiyon  :D

Alıntı yapılan: Ahi
Harward'ı hak ettik desenize. g5))

Alıntı yapılan: Gül_Sultan
Ahi kardeşim harwardı kazanmana engel olmak istemem ama itirazım var cevaba. :) Bildigim kadarıyla başka Harvard üniversitesi yoksa Harvard üniversitesi Amerikada. Amerikada da trafik soldan akıyor , Türkiyede sagdan akıyor. Bu babtan baktıgımız zaman arabanın sola dogru gitmesi gerekir , yani amerikada bu sorunu cevabı sola dogrudur. Yani bu soruya genel bir cevap verilemez. Bu sorunu cevabı trafigi sagdan akan ülkelerde "sola dogrudur" , Trafigi soldan akan ülkelerde de saga dogrudur. Yanlışmı düşünüyorum. :dragur:

Alıntı yapılan: Ahi
Amerikada trafik aynen Türkiyede olduğu gibi sağdandır. İngiltere ve İngiliz kraliyetine bağlı ülkelerin trafiği soldan diye biliyorum.

Alıntı yapılan: Gül_Sultan
Ben internetin yalancısıyım , internette araştırdım yorum yazmadan , demek ki bazı amerikan eyaletlerinde sagdan bazısında da soldan. :S :dgnk :isr :)


:ayrac:


31-Ekim-2007

Fazla söze gerek yok. Aşağıda gelişmiş bir hayal dünyasını, motor yağının ehemmiyetini, balık taze mi bayat mı testinin sonuçlarını konu uzmanlarının görüşlerinde bulacaksınız. Lütfen okuyunuz efendim.

Alıntı yapılan: racül
Galata köprüsündeki ekmekerasi balikcilardaki balikla icilir mi aceba bu ayran? Eskiden sirkecide kayiklarda yaparlardi. Motoryaginda balik olarak biliniyordu.. Motoryagiyla ayran ne derece uzlasir? yok mu bir uzman görüsü?

Alıntı yapılan: ankebut-57
Eminönü'nde vardı da kaldırıldı dediler tarihi balıkçı teknelerini. İstabul ziyaretinde sabah Haydar Paşa tren garına inince genelde ilk istikamet orası olurdu. Ama ne hikmetse her gidişte sabahın erken saatlerinde balık satmadıklarını unutuyorum. İnat mıdır nedir, öğleyi oralarda ediyoruz. Balık yiyeceğiz ya hani.

Sonra burnuna balık kokuları gelmeye başladı mı, soluğu büfelerden birinin yanında alırsın da, yanına bir ayran istemeyi de unutmazsın. Ziyafetin ortalarına gelmişsindir ki ordan münasebetsizin biri seslenir: "Kardeş, balıkla ayran zehirler diye hatırlıyorum ama" Buyur burdan yak.

Şimdi buna kızar mısın minnettar mı olursun? "Ya birader hele dur iki dakka bitirelim ondan sonra et kelâmını" desende içine kurt düşmüştür bir kere. Yılda bir balık yiyoruz ondan da mı olalım şimdi?

Kendini kandırmaya çalışırken "Atın ölümü arpadan olsun" sözünü o an beğenirsin nedense. Zaten o sözü beğendiğinde ne ayran kalmıştır ne de balık.

Alıntı yapılan: alaattin
balikla ayrani her ihtimale karsi tavsiye etmem ya bayatsa kardesim ayran icip tazemi bayatmi testini yapmak bizemi düstü  a15))

ama ben emin önünde (belki bayat olabilir orda baliklar onun icin kendimi garantiye aliyorum  ;) ) ekmek arasi balikla salgam suyunu tercih ediyorum... bir ara yasaklanmisti cok üzüldüm ...yanliz bizimkiler o yasagida delmisler , saat beste zabitalarin mesaisi bitince balikci kayiklari kiyiya yanasiyordu... tabi bunu sadece meraklilari biliyordu bazi akrabalarim istanbulda yasadiklari halde bilmiyorlardi... ;)


:ayrac:


16-Kasım-2007

Bilindiği gibi kültürümüzde çayın yeri vazgeçilmez, her demlenen çaya da çay denmez. Suyuna dikkat edeceksin, okuyup üfleyeceksin, dakikasına bakacaksın, hele şöyle bir karıştırınca değme tadına.
Bu tarifi nerden mi biliyoruz? Tabii ki Sadakat Forumdan.


Alıntı yapılan: fatihan
Bu da bizim tarifimiz:  :sas

Çay suyu ısındıktan sonra demliğin içine çayı koymadan evvel sıcak suyu boşaltın.Daha sonra bu sıcak suyun üzerine çayı koyun ve parmağınızla sadece üzerinden şöyle bir geçin düzeltmek için.Kesinlikle kaşıkla filan karıştırmayın.Bu esnada tahıyyet ve Ayetel Kürsi okuyup üflemek lazım.Daha Sonra Çaydanlığın alt kısmına tamamen temiz ama soğuk su koyup kısık ateşte kaynatmak lazım.Bu süre en az 25-30 dk olmalı ve çay yavaş yavaş demlenmeli.Böyle bir çay gerçekten lezzetli oluyor.Ben hep böyle yapardım riya olmasın içenlerde çok severdi yani.


:ayrac:


20-Kasım-2007

'Bugün Seni Anlatan Kelime' başlığında derdini bir kelimeye sığdıramayarak makale yazan racül, yazıyı yanlış yere yazdığını farkedince olay, alacak verecek davasına döndü. Sadakate bir kelime borçlanan racülün, borcunu 60 yaşlarında ödemesi bekleniyor.

Alıntı yapılan: racül
Her isini rayina koydugu sirada seferberlik ilan edilip yeni bastan kurmak zorunda kalan adam gibi, her moralini düzeltip rayina koydugunda yeniden bir rüzgarla bozuldugunu görünce,
biraktim artik yakasini...
desem de,
yine dört elle düzeltmek icin sarilmami gerektirecek kadar derine batacak gaileler sarilir yine basima,
deyip relax vaziyetimin omurgasini azicik dik tutmaya da gayret ediyorum...
falan filan...
.....
aha,
burasi mizah bölümü imis..
hemi de kompozisyon degil kelime istiyorlarmis...
......
60 yasimdan sonra cok konusmakla birlikte,
bir kitab kadarlik merami bir kelimeye sigdirmayi ögrenecegim..
O zaman icin sana bir kelime borcum olsun sadakat...


:ayrac:


29-Aralık-2007

Eleştiriye tahammül edemeyen Minare Forum yönetiminin, anti demokratik bir hareket olan "banlama"yı kullanırken adam kayırdıkları kendi itirafları ile ortaya çıktı.  

Alıntı yapılan: Minare
Bizim foruma giripte bizi eleştiren birini banlıycaktım sonra bu bizim hocamız cıkmasın mı , biliyo o kendini  a18))


:ayrac: 


6-Şubat--2008

Nefis muhasebesine yenik düşen üyelerden Tesniye, Sadakat Forumu kimselerle paylaşamadığını kamu oyuna bildirdi.

Alıntı yapılan: Tesniye
Sadakatimizi o kadar kıskanıyorum ki kimselere tavsiye edemiyorum. Herkes girmesin ;)


:ayrac:


22-Şubat-2008

Kemer mi, kravat mı derken farklı görüşler ortaya atılan başlıkta, Turgut67 den gelen mesaj üyeleri şaşkına çevirdi. Yıllardır bunun tersini düşünenler, milenyum çağında herşeyin ne kadar değiştiğinden bir kere daha emin oldular.

Alıntı yapılan: Turgut67
Kravat pantolona takılmaz. Gömlek üstü takılır. Pantolona takılana kemer derler kardeşim.  a25))


:ayrac:


Bu yorumları bizlerle paylaşarak, malzeme çıkarmamıza sebep olan siz değerli üyelerimize
teşekkür ederiz efendim.


« Son Düzenleme: 05 Eylül 2009, 00:39:36 Gönderen: SadakatNet »

Zaman diyorum, biraz daha zaman.Dilimin ucundaki kelimeler bu kış donmazsa bir dahaki yıl uçmayı öğrenecekler!

Çevrimdışı eginli

 • yazar
 • ****
 • İleti: 709
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2008, 01:25:01 »
cok tesekkürler... :deli
Allah(c.c)selami üzerimize olsun.

Bu dünyanin cefasindan sefasina sira gelmez,
gafil olma  ilme calis gecen günler geri gelmez.

Çevrimdışı Minare

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 21
  • Minare islam Portalı
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2008, 01:32:46 »
Gül gül öldüm, hayırlı olsun, nice hayırlı yıllara :D

Çevrimdışı Gül_Sultan

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 2139
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2008, 01:35:43 »
Amin... Hey gidi günler hey. :)

Teşekkürler,şükran,thanks.... &)
Dünya geçer, İnsan göçer ancak kurtuluş Müttakîlerindir.

ABI HAYAT

 • Ziyaretçi
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2008, 01:39:26 »
Allah razı olsun ellerinize saglık.

Çevrimdışı enfa

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 1543
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2008, 01:59:31 »
Amin :)

Zaman diyorum, biraz daha zaman.Dilimin ucundaki kelimeler bu kış donmazsa bir dahaki yıl uçmayı öğrenecekler!

Çevrimdışı müteallim

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 4785
 • gizli mahzenlerde kalan tarihin yeni adresi
  • www.Libv- kamp-lintfort.de
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2008, 02:03:01 »
ruznamede nasilda yakalamissiniz tesekkürler
  Kuslar gibi ucmasini baliklar gibi yüzmesini ögrendik amma kardesce yasamasini ögrenemedik

Çevrimdışı duha

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 5144
 • ѕησωƒℓαкє
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2008, 02:05:58 »
Sadakat ailesi olarak biz neymişiz öyle ya  :hihi :hihi :hihi süper olmuş gece gece iyi güldüm eskiyi yÂd ettim yaramazlıklar vs  :sas :hihi tşkrler efenim  e60))
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2010, 01:41:23 Gönderen: Tuğra »
söz Hayâtî'dir; İnanç taşıyoruz.....

[/center]

Mahi

 • Ziyaretçi
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2008, 02:45:53 »
Çok güzel şeyler çıkmış ortaya emeği geçen tüm herkese teşekkürler.

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7484
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2008, 04:44:00 »
Birileri sadakatteki sözlerinizi her an kaydediyor olabilir  e58))

Ruzname ekibi 24 saat görev başında aman dikkat :mhcp


Ruzname ekibine güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum,emeklerinize sağlık

Çevrimdışı narçiçeği

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 141
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2008, 11:40:05 »
hakketten çok güldüm yaa....  :hihi :hihi :hihi   
Sakın terk-i edebden kûy-ı Mahbûb-i Hudâ’dır bu
Nazargâh-i ilâhidir, Makam-ı Mustafâ’dır bu

Çevrimdışı Asfa

 • aktif yazar
 • *****
 • İleti: 1318
 • Yoℓα giя£η ∂aяa ∂üşмez...
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2008, 15:20:04 »
ellerinize sağlık
İlimsiz ibadetin tadı olmaz!...

Çevrimdışı BALYALI

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 161
 • Himmet ya Üstaz.!!
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #13 : 03 Mart 2008, 18:33:17 »
amma güldük yaw Allah razi olsun emegi gecen herkes den !!!
اترك الترك ماتركوكم

Çevrimdışı racül

 • Moderatör
 • aktif yazar
 • *****
 • İleti: 1267
Ynt: (ॐ๑ Ruzname ๑ॐ)
« Yanıtla #14 : 04 Mart 2008, 00:31:16 »
Alıntı
Kravat pantolona takılmaz. Gömlek üstü takılır. Pantolona takılana kemer derler kardeşim.   
Bunu elbise dolabimin kapaginin ic kismina asacagim.
Es ist keine Schande hinzufallen, aber es ist eine Schande einfach liegen zu bleiben.
                                                Theodor Heuss
                             ehemaliger Bundespräsident