Gönderen Konu: 99 Soruda İslam İnancı  (Okunma sayısı 2015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sabuni

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 48
99 Soruda İslam İnancı
« : 05 Mart 2012, 11:25:43 »

99 Soruda İslam İnancı / Sorular ve Cevaplarıyla İtikat Meseleleri
 
Bu kitabın içerisinde bulacağınız soru ve cevaplardan bir kaçı:
 
*Kaza ve Kader Nedir?
*Kabir Azabı var mıdır? Delili Nedir?
*Allah-u Tealanın görülmesi Mümkün müdür?...
 
 
Cübbeli Ahmet Hocamızın takriziyle siz değerli okurlarla buluşuyor :
 
      Şüphesiz bu dünyaya gelen her insan için ilk olarak elde etmesi gereken en önemli şey imandır. Dünya ve ahiret saadeti bu imanla yaşayıp bu imanla ölmeye bağlıdır. Ameller hususunda müsamaha varsa da itikat hususnda hiçbir yanılmanın ve eksikliğin affı yoktur.
 
      Bundan dolayı şirkin dışındaki günahlar hakkında Allah-u Teala'nın dilemesine bağlı olarak affı mağfiret sözü varsa da şirk üzere ölenin asla affedilmeyeceği, cennet yüzü görmeyip cehennemden çıkamayacağı kesindir.
 
     Öyleyse ebedi kurtuluş arayan herkesin her şeyden evvel iman konusu üzerinde durarak Allah-u Teala indinde yüzünü ak edecek sağlam bir inanca sahip olması gerekmektedir. Ancak şu var ki her "inandım" ddiyenin imanı Allah cc. katında muteber değildir. Rasulullah sav. efendimiz arkasından ümmetinin yetmiş üç fırkaya ayrılacağını, bunlardan yetmiş ikisinin dalalette kalıp Ehl-i Sünnet Ve-l Cemaat'tan ibaret olan tek bir fırkanın kurtulacağını defaatle açıklamıştır.
 
     İşte bu kitap sizlere bu "Fırka-i Naciye" yani kurtulacak fırkanın neye nasıl inandığını ve bu cemaatten olabilmek için inanılması gereken şartları, anlayacağınız bir dilde soru-cevap şeklinde madde madde beyan etmektedir. Bu kitapta zikredilen hususları bilip bellemeden ve böylece inanmadan aklı, zekası ve rütbesi be olursa olsun hiçbir ferdin ahirette kurtulması mümkün değildir.
 
Ahmet Mahmut Ünlü
( Cübbeli Ahmet Hoca )
arifan yayıınları