EDEBİYAT KÖŞESİ > EDEBİYAT

Ahh Kardellen!...

(1/1)

duaekseni:
AHHH KARDELEN !...
     Merhaba Kardelen!Sen beni tanımazsın,ama ben seni çok iyi tanıyorum.Bu tanışıklığımız kaderlerimizin ortak noktalarda kesişmesinden.
    Merak ettin değilmi?Hem sana zaten “KARDELEN” diye hitap edilmesi de garibine gidiyordur sanırım.  Ben de şaşırmıştım ilk duyduğum da.Çünkü ben seni “ÖKSÜZ OĞLAN ÇİÇEĞİ” diye tanıyorum. Bilirsin köyler de senin ismin bu. Benim köyümde de seni böyle tanırlar.
    KarDELEN ismi sanırım Layla’lar da,Paşa’lar da benim bir ömür boyu yiyip içeceğim kadar harcamayı, bir gecede kirli eğlencelerine bırakıp çıkanların uygun gördüğü sosyetik ismin.Mühürlü, kör vicdanlarını kamufle etmek adına olsa gerek! Ahhh Kardelen!.. Delmek: Güç,kuvvet,destek ister. Yani gücün temsili. “Öksüz Oğlan Çiçeği “ öyle mi ya? Kimsesiz,  cılız, sokağa terk edilmiş yetim, öksüz çocuklar misali! Öyle olmasa hiç diğer çiçeklerin açtığı gibi sıcacık ana kucağında ,cıvıl-cıvıl kuş sesleri arasında,ılık suların suladığı ilk bahar dururken hiç kış ortasında çaresizlikten boynu bükük bir vaziyette ortaya çıkıverirmiydin?
    Tıpkı benim gibi...Evet, tanımazsın beni dedim. Adımın, yaşadığım yerin ne önemi var?Hüseyin olmuş , Muhammed olmuş, Zeynep olmuş, Hacer olmuş, ne farkeder? Filistin’de ,Çeçenya’da ,Irak’ta yaşamam neyi değiştirir ki?Yer yüzünde zûlüm işlenen  bir islam yurdu işte.
    Kaderimiz ortak dedimde; sen benden daha şanslısın. En azından mustazafta olsa bir ana kucağın var açacak.
   Ben öyle mi ya? Öksüz ve yetim. Babamı hiç hatırlamam. Anam söylemişti bir mücadele esnasında kahramanca şehid olduğunu. Anam da yurduma getirilen özgürlük ve medeniyet borbardımanın da  şehit oldu.Tıpkı senin adını değiştiren zihniyet benim adımı da değiştirdi. Filan mücahidin “Şehit Çocuğu”  değil filan çatışmada öldürülen “İslami Teröristin Çocuğu “ diyorlar. Yapılan bu zûlüm beni elbette üzüyor.
   Ama ben umutsuz değilim. Seninde benimde Rabb’imiz olan Allah ne buyuruyor?Neden ısrarla Kur’an’ın da yetimlerin, öksüzlerin koruyup kollanması üzerinde duruyor? Çünkü yetim “İslamın Çocuğu”dur da ondan!..En çok ihtiyaç duydukları zamanda ana babalarını yüce katına çekmekle onların velisi olmayı üstleniyor.
   Müslümanlara adeta şu mesajı veriyor;”Ey müslüman olduğunu iddia edenler!Eğer bu iddianızda samimiyseniz,Ben’im çok önemsediğim bu yetimleri ,öksüzleri sizde önemseyin .Onların yetiştirilmesini, bakımını ,kendi öz evlatlarınızdan daha benimseyin ,üstlenin.Ayrıca onların sayılarının artmaması, daha fazla zûlüme maruz kalmamaları için mallarınızla ,canlarınızla cihad edin.Cihad edenlere destek verin.Sözde değil ,özde müslüman olduğunuzu ispatlayın.Sizin kendinize müslüman demenizin önemi yok  Ben’im bu sıfatı size uygun görmemin önemini kavrayın”.
     Bu uyarıya  elbette kulak verip basiretli, gönül gözü açık mü’minler çıkacaktır. Umutla bekliyorum.Çünkü Allah’tan ümidi ancak küfür sahipleri keser.
    Hem en güzel insan,en mükemmel insan,ahlakı Kur’an ahlakı olan,alemlere rahmet Hatem-ül Enbiya Muhammed (sav) Efendimizde yetim ve öksüz değilmiydi?
    İnşAllah Hakk’ın batıla galip geldiği, Küffarın küfründe boğulduğu ,müslümanların islama teslim olduğu güzel günlerde buluşmak temennisiyle..
      Selam ve muhabbetle kal!...

Not:Kışın ortasında açan ve kısa ömürlü bir çiçek olan “Kardelen”in Anadolu’da bazı yörelerdeki ismi “Öksüz Oğlan Çiçeği”dir.

AngeL_:

--- Alıntı ---Merhaba Kardelen!Sen beni tanımazsın,ama ben seni çok iyi tanıyorum.Bu tanışıklığımız kaderlerimizin ortak noktalarda kesişmesinden.
--- Alıntı sonu ---


okuyunca dedim bizim K@rdelene özel mesaj bıraqmış herhalde bi kardeş.. :)
Duaekseni bunu sizmi yazdınız bilmiyorum...siz yazdıysanız Yüreğinize sağlık...yada kim yazmışsa Yüreğine sağlıq...Keşke herkes "İslama şehit babanın evladı" olma şerefine erebilse...
Kardelen yalnız açar fakat ayazın en keskinine meydan okur ve beyazlarla örtülü meydanlarda başını dimdik tutar ve bütün gücüyle yükselir semaya doğru...Bilirki semadan gelir ruhu...

Kardelenin şiiridir.....

Her defa haberi taze bir müjde;
                                    O var!
Her defasında, geç, gafletten vecde;
                                    O var!
Ne sen varsın, ne ben, ne yâr, ne kimse;
                                    O var!
Bütün sevdiklerin elden gittiyse;
                                    O var!
Kalacak kim var ki dost tomarında?
                                    O var!
Sana daha yakın şah damarından;
                                    O var!
Arama, bir ilaç yok ezzahanede!
                                    O var!
Gayede, sebepte ve bahanede;
                                    O var!
Sevdiğini ebed boyu tutan dinç;
                                    O var!
Ölümsüzlük şevki, ilahi sevinç;
                                    O var!
Yıkılmaz dayanak, kırılmaz destek;
                                    O var!
Tekten de tek, bir tek, tek başına tek;
                                    O var!

                             NFK

duaekseni:
Selamun aleykum dostlar,
angel demişki" bunu senmi yazdın"
Mecnun'ada dedidim gibi marifeti Mecnun'da değil Leyla'da aramak lazım.Yazana değil yazdırana bakmalıdır elhamdulillah.Naçizane insanın bazen yüreğinin çoşup ,taştığı anlar olur da satırlara dökülüverir sessiz çığlıklar misali.Ancak bizim köylerde yazımda da bahsettiğim gibi Kardelen değil "Öksüz Oğlan Çiçeği"dir adı.Adıyla musamma adeta.Tüm öksüzler ,yetimler gibi karda kışta adeta  sokak ortasına atılıvermiş gibidir.Hiç açmış halini gördünüz mü bilmem? incecik cılız bir sap üzerinde tüm masumluğunu sergilercesine bembeyaz, boynu bükük ve çok kısacık ömrüne o nazikliği,nazeninliği , paklığı sığdırır.Ve sezsizce,garip bir şekilde çekip gider bu dünyadan.Tüm hüznünü ve yalnızlığınıda alıp beraberinde götürür.Sanki hiç yaşamamışcasına...
Kardelen kardeşimede aynı adı taşıdığından ithaf mahiyetinde olsun,kabul buyururlarsa?:) Selam ve muhabbetle...

Abi-hayat:

--- Alıntı yapılan: "duaekseni" ---
Kardelen kardeşimede aynı adı taşıdığından ithaf mahiyetinde olsun,kabul buyururlarsa?:) Selam ve muhabbetle...
--- Alıntı sonu --- :oops:  :x ne demek memnun oldum  :oops:  cok guzel yazmissiniz gercekten....

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek