Gönderen Konu: Balkan Coğrafyasında "Bir Hafız Okutuyorum" Projesi Başladı (Süleymaniye)  (Okunma sayısı 1678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mücteba

  • Moderatör
  • popüler yazar
  • *****
  • İleti: 9227
  • "En büyük keramet, istikâmet üzere olmaktır..."

Balkan Coğrafyasında "Bir Hafız Okutuyorum" Projesi Başladı (Balkanlar Süleymaniye Derneği)

“İnsanlığa bırakılan en değerli miras güzel ahlak üzerine yetişen nesildir”

14 Asırdan beri bir harf bile değişmeyen, manası alemleri kuşatan Kur’an-ı Kerim, ilahi bir sevdaya düşen hafızların gönüllerinde açan vahiy çiçeğidir. Onun satırlarından sadırlara taşınmasında hafızların rolü çok büyük olup, onlar Kur’an-ı Kerim’in her bir ayetinin derin manasını ruhlarına giydirmişleridir. Solmaya yüz tutmuş ruhlar böylelikle yeniden dirilmiştir.  Hafızlık çölde gül yetiştirmek kadar zahmetli olsa da onun kokusu nebevi iklimlerden gelir, Hafızlar zifiri karanlıklara doğan ayın 14’ü gibidir. Geceyi aydınlatan kutlu kandillerdir. Gönül gözünün yıldızlarıdır onlar. Huffaz-ı  Kiram dediğimiz Hafızlar, Kur’an-ı Kerim’i gönül aynasına düşürenlerdir. Onu nesilden nesile aktaranlardır. Onlar islamın ve Kur-an’ı Kerim’in ruhunu yaşatanlardır.Biliyoruz ve inanıyoruz ki Kur’ân-ı Kerim olmazsa, her şey eksik kalır. Bu inancımız ve bilincimiz fehvasınca yaklaşıyoruz Balkan Hizmetleri talebesi olan gençlere. Gerek ülkemizde, gerekse İpekyolu coğrafyasında açtığımız, açılmasına destek  olduğumuz Kur’ân Kursları ile dinimizi farzları, vacipleri, sünnetleriyle en doğru şekilde öğretmeyi hedefliyoruz. Kur’an “hâl”iyle hâllenmeleri için çabalamak, bizim için en büyük şeref. Bizi en çok üzen ise, ulaşamadığımız ne kadar çok çocuk, tutamadığımız ne kadar çok el olduğunu bilmek, görmek. yeni açılan Kurslarımızda, Hazreti Allah’ın adı beş vakit yankılanıyor, yankılanacak. Kalpler sadece onun nuruyla atacak. Her birimiz, imkânı nispetinde bu işe sahip çıkabilir. Kimi bir Kuran Kursu inşa edebilir, kimi bir tuğla koyabilir, kimi de bir tas çorba bağışlayabilir. Yardımlarınız niteliği ve niceliğinden önce, sizin varlığınıza, yanımızda olmanıza ihtiyacımız olduğunu ifade etmek isteriz. Kapımız daima size açık.
Yeter ki gelip, “sizinleyiz” deyin.
Gelin, yapacağınız küçücük bir yardımın, hiç bilmediğniz bir coğrafyada, hiç tanımadığınız insanların, hiç bilmediğiniz dillerinde nasıl bir duaya dönüştüğüne şahit olun.

Sizlerde "Hafız Okutuyorum" Projesine destek vererek Amel defterleri kıyamete kadar kapanmayanlardan olabilirsiniz.Online Sende Bir Hafız Okut Projesine katılmak isteyenler, sağ üst köşedeki “BAĞIŞ YAP” butonuna tıklayıp, ardından Monthly, yani Her Ay seçeneğini işaretledikten sonra Aylık Hafız okutma bedeli miktarını seçip, Paypal veya Kredi Kartı ile Bağış yapabilirler. Her ay (Monthly) kısmını seçenler, kendisi işlemi iptal edene kadar aylık olarak kartında limit olduğu sürece Bağış miktarı kartından tahsil edilecektir. Tek seferlik Bağış yapmak isteyenler, Her ay Monthly seçeneğini seçmelerine gerek yoktur.

https://www.balkanlarsuleymaniye.org.tr/1 HAFIZ İÇİN BURS BEDELİ  Aylık : 150₺


https://www.balkanlarsuleymaniye.org.tr/urun/1-hafiz-icin-1-aylik-bagis/