Gönderen Konu: Bilgisayar firmaları hangi ülkelere ait?  (Okunma sayısı 2612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsra

  • Moderatör
  • popüler yazar
  • *****
  • İleti: 7479
Bilgisayar firmaları hangi ülkelere ait?
« : 09 Temmuz 2010, 03:11:14 »

Günümüzün vazgeçilmez teknolojilerinden biri de bilgisayarlar. Peki, tüm önemli bilgilerimizi emanet ettiğimiz bu cihazlar hangi ülkeler tarafından üretiliyor? İşte cevabı...

Modern çağda bilgisayarsız bir dünyayı düşünmek bile çok zor. Çocukları büyüten ve tüm önemli işlerimizi halleden bu cihazlar artık hayatımızın demirbaşı haline geldi. Peki ama, hergün kullandığımız bu ürünlerin arkasında hangi firmaların olduğunu hiç düşündünüz mü?

Satın aldığınız ürün sayesinsde hangi ülkeye destek oluyorsunuz? Geçtiğimiz haftalarda başladığımız şirketlerin kökenleri araştırmamız devam ediyopr. Cep telefonlarından sonra, şimdide tüm önemli bilgilerinizi emanet ettiğiniz bilgisayar firmaları ve onların arkasındaki devletleri burada bulabilirsiniz.

Asus
Tayvan merkezli firma Çin'de de üretim yapıyor. Asus, monitör notebook ve netbook üreten bir firma. Donanım konusunda da üretimde bulunuyor

HP
Ürettiği sunucular ve dizüstü bilgisayarla son dönemlerde dikkat çeken firma Amerikan kökenli. Ancak zamanla diğer ülkelere de yayılıp çok ululslu bir şirket haline geldi.

Samsung
Dizüstü bilgisayarlarıyla tanınan firma Kore'de kuruldu.

Dell
Masaüstü ve dizüstü bilgisayar üreten firma Amerika'da kurulmuş. Şirket şu anda, sunucu ve network ürünleri üzerine yatırım yapıyor

Sony
Sony bilgisayar sektöründe sadece dizüstü konusuna yönelmeyi terchi etti. Firma Japonya kökenli.

Acer
Tayvan'da kurulan firma şimdi uluslararası alanda hizmet veriyor. Şirket daha çok dizüstü ürünleriyle tanınıyor.

Toshiba
Son dönemde üç boyutlu görüntü veren dizüstü bilgisayar konusunda yatırımlar yapan firma Japon kökenli.

IBM (Lenovo)
Dünyanın ilk PC'sini hazırlayan IBM bugün bu isim altında şirketlere hizmet veriyor. Lenova şirketiyle ev kullanıcısına uygun ürünler satan firma ilk dünyaya açılan Amerikan şirketlerinden biri.

Exper
Bir Türk firması olan Exper, masaüstü ve dizüstü ürünleriyle tanınıyor.

Apple
Mac kod adlı, dizüstü ve masaüstü ürünleri üreten firma son dönemlerde piyasaya sürdüğü iPad adlı tablet bilgisayarla da tanınıyor. Apple Amerika kökenli uluslararası bir firma.

LG
Üretiği monitör ve dizüstü bilgisayarlarla tanınan firma Güney Kore kökenli.

MSI
Dizüstü bilgisayarlarıyla tanınan firma Tayvan bazlı bir uluslararası şirket.

shiftdelete.net