Gönderen Konu: Bir Filistin Kurtulus Hikayesi-Hürriyet Mesalesi  (Okunma sayısı 5164 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı garsli36

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 171
Bir Filistin Kurtulus Hikayesi-Hürriyet Mesalesi
« : 18 Mayıs 2012, 23:49:53 »

Filistin'in mücadalesini anlatan "Hürriyet meşalesi" kitabı çıktı. İşgalci İsrail Devleti (!) için bir kıvılcım özelliğinde eser, kalemle savaşa katılanların bir eseri olarak dikkatimizi çekiyor.

Köşe yazarlarımızdan Yusuf Akkaya’nın HÜRRİYET MEŞÂLESİ isimli yeni bir eseri çıktı.

HİSLERİM DİLE GELDİ isimli şiir kitabından sonra, Filistin Kurtuluş Mücadelesini hikâye,roman haline getiren yeni eseri, Yusuf  Koşar ile birlikte hazırladı.

Kaldırım Yayınları arasında yayınlanan 322 sayfalık eser, kangren olmuş ve dünyanın seyirci kaldığı bir Filistin dramını gündeme taşıyarak, şerefli mücadeleyi bilgi/belgelerle romanlaştırıyor.

İşgalci İsrail Devleti (!) için bir kıvılcım özelliğinde eser, kalemle savaşa katılanların bir eseri olarak dikkatimizi çekiyor.

Uzun soluklu hikaye, roman  arasında Yusuf Akkaya’nın Filistin ile ilgili şiirleri yer alıyor:

Fırlattılar, fırlattılar,

Bombaları fırlattılar,

Asker, sivil dinlemeden,

Tozu dumana kattılar.

            Hep yıktılar, hep yıktılar,

            Evi-barkı hep yıktılar,

            Allah’ın evi demeden,

            Camileri de yıktılar…

Dağıttılar, dağıttılar,

Yuvaları dağıttılar.

Ana/baba kardeşleri,

Birbirinden kopardılar.

bilgi@kaldirimyayinlari.com internet adresinden temin edilebileceği gibi, 0212 511 68 28 nolu telefonla da irtibat kurulabilir.

HABERİN İÇİNDEN:

“Asrın soykırımı, zulmü, zilleti, illeti, gılleti, ayıbı, felaketi, vs…”. ne derseniz deyin, Filistin kanayan ve  durmayan bir yaradır.

Zalimlerin tanklarına, bombalarına, kimyasal silahlarına karşı atılan sapan taşları bizim  gönlümüze saplanan birer kurşun olmalı, acı ve gözyaşlarımız, Filistinli Müslümanlara uzanan birer silah olmalıdır.

İşgalci bir varlık olan, Allah tarafından lânetlenen Yahudi Siyonist terör varlığı ile Müslümanların çatışması yıllardır sürüyor.

            Yahudi Siyonist terör varlığı İsrail’in değiştirilmiş Tevrat’ta bulunan, Kabala’dan alındığı iddia edilen, kural tanımaz dünyanın ve insanlığın bir ayıbı olarak Kıyamete kadar baş bela olarak hür dünyanın ve  İslam’ın düşmanı olacak, asla tek devlet olamayacaktır.

Kitabin Temin Edilebilecegi Birkac inteernet adresi: http://www.kitapyurdu.eu/kitap/592566/hurriyetmesalesi.htm?
http://www.idefix.com/kitap/yusuf-akkaya/urun_liste.asp?kid=183747
http://www.encoksatanlar.com/Hurriyet-Mesalesi,PR-7333.html
http://www.nadirkitap.com/hurriyet-mesalesi-bir-filistin-kurtulus-hikayesi-inanmisin-onunde-hic-bir-guc-duramaz-yusuf-akkaya-yusuf-kosar-kitap1864336.html
http://www.insankitap.com/hurriyet-mesalesi-inanmisin-onunde-hic-bir-guc-duramaz-urun183063.html
http://www.tikla24.de/kitap-huerriyet-mesalesi-inanmisin-oenuende-hic-bir-guec-duramaz.html
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 23:58:43 Gönderen: garsli36 »

Çevrimdışı garsli36

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 171
Ynt: Hürriyet Mesalesi
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2012, 13:05:34 »
Hürriyet Mesalesi kitabinin yazarlarindan Yusuf Kosar in Kitap hakkinda kaleme aldigi ve www.mansetx.com isimli haber sitesinde yayimlanan yazisi:

2010 yılının yaz aylarında Yusuf Akkaya hocam bize sürpriz yapıp, sayın İlhan Yardımcı’nın desteğiyle ilk şiir kitabını çıkartmıştı. Gözlerindeki sevinç içimizi ısıtıp; bizleri de bu mutluluğu yaşamaya itti. Akkaya kafasındaki roman projesini aktardığında ve birlikte çalışmayı teklif ettiğinde beynimde şimşekler çaktı. Filistin’in bağımsızlığını hedefleyen bir grup insanın hikayesi olsun dediğinde hikaye kafamda ana hatlarıyla belirmişti.

Filistin denince aklımıza zulüm, gözyaşı ve bombalar geliyordu. Bir taraftan bu yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek gerekiyordu; diğer taraftan da insanların kafasındaki “canım onlarda zamanında topraklarını satmasalardı” düşüncesinin yanlış olduğunu anlatmamız lazımdı. O halde kurgu bir roman üzerine bu coğrafyada yaşanan tarihsel anekdotları bir güzel işlemek gerekiyordu.

Yusuf Akkaya ile yaklaşık altı ay geceleri gündüze katarak kitabımızı tamamladık. Kitap tamamlanmasına tamamlanmıştı ancak bizim gibi ilk eseri yayınlanacak yazar adayına kapıların açılması hiçte kolay olmadı. Onlarca mail trafiği, telefon görüşmeleri kitabımızı yayınlatmaya yetmedi. Kimisi ilk kitabınız bu nedenle sizden para kazanamam dedi, kimisi konu itibariyle sıcak bakmadı, hangi cemaatten, hangi siyasi düşünceden olduğumuzu soranlardan tutun da biz Türk yazarlarla çalışmıyoruz diyen bile çıktı karşımıza. Düşünebiliyor musunuz bizim memlekette bizim yazara kapısı kapalı yayınevi… Sonunda bu işin kalbinin attığı yere Cağaloğlu’na düştü yolumuz. İzbe hanlarda kağıt kokularının arasında umutla girip umutsuz çıktığım yayınevleri… Son olarak yolum kitabımızı yayınlayan Kaldırım Yayınlarına düştü. Açıkçası çokta umudum kalmamıştı. Sevgili Sadettin Bey kitabımızı inceleyip onay verdiğinde yazmaktan çok daha zor olan yayınlatmak sürecine girmiştik.

Editörümüz Aylin Günay ve ekibi sıkı bir çalışma ile mizanpaj ve düzenlemeleri yaparken Grafikerimiz Salih Koca harika kapak tasarımına imza attı. Netice itibariyle Hürriyet Meşalesi adlı eserimiz Aralık ayının ilk haftası itibariyle kitabevlerinde yerini aldı. Siz edebiyatseverlerin görüş ve düşüncelerini bekliyoruz.

Bu kitabın Kancasındaki yazı aslında bizim hayat felsefemizdi. Neydi o kanca yazısı: İnanmışın Önünde Hiçbir Güç Duramaz. Biz baştan sona bu sözü tekrar ederek tamamladık eserimizi. Biz bu kitabı önce tamamlamaya, sonrasında da siz okurlara ulaştırmaya inanmıştık. Sonrasında ikinci done geliyor. Tek başına inanmak yetmiyor. Önce tüm samimiyetinizle hedefe ulaşacağınıza inanacaksınız ve bu inandığınız şey için var gücünüzle çalışacaksınız.

20 Aralik 2011
Yusuf Kosar/ Bursamazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: Hürriyet Mesalesi
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2012, 22:49:37 »
Garsli  36 kardeşim,Bu kitabın kapağının resimini paylaşıp,yusuf Koşar kimdir ? bu  konuda da bize bilgi verebilirmisiniz ?

Çevrimdışı garsli36

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 171
Ynt: Hürriyet Mesalesi
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2012, 12:36:54 »
Kardesim kitabim kapagina ve kitap hakkinda bilgilere basta kaldirim yayinlari olmak üzere ilk mesajda yazdigim linklerden her hangi birisine tiklayarak ulasmaniz mümkündür. Yazarlari kisaca tanitamak gerekirse;
YAZARLAR
YUSUF AKKAYA
1981 Kars Sarıkamış doğumludur. İlkokulu köyü Bozat’ta, orta ve lise eğitimini de Bursa’da tamamlamıştır. 2001 yılında Kocaeli Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümünden mezun olduktan sonra bir süre özel bir öğrenci yurdunda hocalık yapmıştır. 2004 yılında dil eğitimi için gittiği Almanya’da evlenmiş şirin mi şirin bir kız babasıdır. Halen Almanya’da yaşamaktadır. 2010 yılında kendi imkanlarıyla “Hislerim Dile Geldi” isimli ilk şiir kitabını çıkartmış ve ilk baskısı tükenmiştir. www.mansetx.com ve www.haberiklimi.net isimli haber sitelerinde haftalık köşe yazıları yayımlanmaktadır. Hürriyet Meşalesi ile birlikte hazirladigi “Roman Tadında Kısa Hikâyeler- Hristiyan Mezarliginda Bir Türk” ismli eseride bitmis olup yakinda yayimlanacaktir.

YUSUF KOŞAR
1982 Bursa doğumludur. Eğitimini Bursa’da tamamlamıştır. Bir süre ticaretle ilgilendikten sonra askerlik hizmetini tamamlayarak 2003 yılında özel bir sektörde Tasarımcı – Teknik Ressam olarak çalışmaya başlamıştır. Halen aynı şirkette görevini sürdürmektedir. Evli ve bir erkek çocuk babasıdır. 2010 yılında Sakarya Üniversitesi Mekatronik bölümünden mezun olmuştur. Amatör olarak birkaç senaryo denemesi yapmıştır. Hürriyet Meşalesi isimli romanı tamamladıktan sonra Yusuf Akkaya ile birlikte “Hasat Mevsimi” isminde ikinci romanı ve bireysel olarak Dağların Kardeşliği isimli romanının çalışmalarına devam etmektedir.
İki Yusuf’un yolu Bursa Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi’nde kesişmiştir. 1999 yılında mezun olduktan sonra Akkaya’nın yurtdışında yaşaması sebebiyle uzun süre ayrı kalan ikiliyi Edebiyat sevgisi ve günümüzün teknolojik nimetleri bir araya getirdi. Birlikte ilk romanlarını hazırlayan ikili bundan sonra uzun süre birlikte çalışacağa benziyor.

Not: Iki yazarin Birlikte hazirladiklari Hasat Mevsimi Isimli yeni romnalarida yakinda okurla bulusacaktir!!!!
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2012, 12:38:40 Gönderen: garsli36 »

Çevrimdışı garsli36

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 171
Ynt: Hürriyet Mesalesi
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2012, 18:20:57 »
Kitabimizi okuyanlardan A. Cakin Beyefendinin yorumlari:

Hürriyet Mesalesi kitabina basladim ve bitirdim ,,elhamdülillah".
Ben kendim bir  yazar olmamakla beraber, kitabinizin cok güzel ve istifadeli olduguna, su nedenlerden dolayi inaniyorum.
1.Herkesin kolay anlayabilecegi bir uslüb ile kaleme alinmis olmasi.
2.Bilgi yüklü ve kitabin sonunda kaynaklarin verilmis olmasi.
3.Akici olup,SIKICI olmamasi.
4.Duygu yüklü olup, kimi zaman efkarlandirip göz yasi döktüren, kimi zaman okuyucunun zihnine iyi gelecek espirili olaylarin gecmesi.
5.Müslümanin,müslüman kardesine, dünyanin neresinde olursa olsun,yapilan zulüm karsisinda, Sessiz kalmamasi gerektiginin vurgulanmis olamasi...

Çevrimdışı garsli36

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 171
Ynt: Bir Filistin Kurtulus Hikayesi-Hürriyet Mesalesi
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2012, 00:01:00 »
Gazzeye bombalar yagiyor her gece, Sadece Gazzeye mi, dünyanin bircok ülkesinde nice müslümanlar sehadet serbetleri iciyorlar. Ama zalim zulmüne devam ediyor... Dualarimizda onlari hatirlamak, hic olmazsa Oralardaki kardeslerimizin yasadiklari hakkinda bilgi sahibi olmak icin caba sarfedilim...

mazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: Bir Filistin Kurtulus Hikayesi-Hürriyet Mesalesi
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2012, 07:01:20 »