Gönderen Konu: Bir Islam Aliminden dua  (Okunma sayısı 3162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selcuklu

  • Ziyaretçi
Bir Islam Aliminden dua
« : 05 Aralık 2010, 17:05:20 »

“Yâ Rabbî!.. Günâhlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!
Riyâdan, nifâktan, şikâktan, her türlü hastalıktan, kazâdan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelîl olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bid’at işlemekten, dalâlete düşmekten, hâlis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azâbından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru Yâ Rabbî!.
.
Yâ Rabbî!.. Bize sarsılmaz bir îmân, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kazâ ve kaderine rızâ gösteren hayırlı ömür, sâlih evlât, dünya ve âhırette güzellik ihsân et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!

Yâ Rabbî!.. Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!

Yâ Rabbî!.. Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasib eyle! Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!

Yâ Rabbî!.. Bu vatanı bizlere bırakan ecdâdımızın rûhunu şâd eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah için harb etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru! Çünkü sen her şeye kâdirsin!.. Duâlarımızı kabul eyle!..” (Âmin!)
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2010, 17:13:44 Gönderen: selcuklu »

Çevrimdışı ihvan

  • popüler yazar
  • ******
  • İleti: 2399
Ynt: Bir Islam Aliminden dua
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2010, 18:05:42 »
amin.amin amin.