Gönderen Konu: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın, Satın Almayın!  (Okunma sayısı 77788 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sessiz yüreK

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 8
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #15 : 14 Ocak 2009, 09:18:38 »

ya  arkadaşlar özellikle bayanlarınilgilendiği AVON  adlı kuruluşunda israil ile bir bağlantısı varmı.?banada sordular ilgisinin olup olmadığını bilmiyorum dedim ama eğer varsa .Avonukendine bir gelir kaynağı yapan çok fazla insan var ..bilginiz varsa lütfen bilgilendirirmisiniz en azından cevremizde bu işlerle uğrasanları uyarabiliriz...selametle

Çevrimdışı Devri Âlem

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 429
İsrail ve ABD firmalarına boykot büyüyor
« Yanıtla #16 : 14 Ocak 2009, 16:21:30 »
İsrail ve ABD firmalarına boykot büyüyor

Dünyadaki İsrail ve Amerikan markalarına boykot artarak devam ediyor. Özellikle McDonald’s ve Starbuck’s, Gazze’deki İsrail katliamları nedeniyle boykotun hedefi
Haber Merkezi / TIMETURK

İsrail’in 18’nci gününe giren Gazze’deki kanlı işgaline dünyadaki tepkiler artıyor. Bunlardan biri de birkaç gün önce başlatılan İsrail ve Bush yönetimindeki ABD firmalarına yapılan boykot. Tüm dünyadan binlerce insan, İsrail’in soykırıma varan Gazze işgaline karşı boykot çabalarına destek veriyor.

Boykot kampanyasında en çok McDonald’, Starbuck’s, Pizza Hut, Coca Cola ve Marlbora markaları geçiyor. Kampanyayı düzenleyenler eğer dünyadaki herkes Amerikan ürünlerini alımını durdursa, Amerikan ekonomisinin aylık zararı 8,6 MİLYAR DOLAR olacağını söylüyor.

Sadece dolaşan mailler ya da web sitelerinde değil, Arap dünyasında son iki haftadır Amerikan firmalarına karşı boykotlar düzenleniyor.

Boykot işe yarıyor

Örneğin geçtiğimiz hafta, Arap cep telefonu abonelerine gelen SMS mesajında Amerikan firmalarını boykot edilmesi istendi. Mesaj içerisinde McDonald’sın ve Starbucks’ın haftalık karlarını İsrail İşgal Kuvvetleri’ne bağışladığı öne sürüldü.

Malezya’daki Coca Cola medya koordinatörü, yeni kampanyaya sert tepki göstererek, “böyle bir boykot Filistinlilere yardım etmez. Yerel ekonomiye zarar verir” diye iddia etti.

İsrail’in Gazze’de süren katliamına tepkili Lübnan’daki protestocular Beyrut’taki bir Starbucks kahve dükkanının kapanmasını sağladı. Gösterileri düzenleyen Yara Harakeh, “Lübnan ve Arap ülkelerindeki boykotu gözden geçiriyoruz. Starbucks’la başladık” dedi.

Beyrut’un Hamra alışveriş merkezindeki Starbucks önünde toplanan kalabalıklar, “Arap Filistin için Siyonistleri boykot et” diye bağırdı. Kahve dükkanı içerisinde çalışanlar yorum yapmaktan kaçındı. Işıkları söndürüp, kapıları kilitleyip ayrıldılar.

Starbucks’ın patronu “Siyonist” iddiası

Starbuck’sun Yönetim Kurulu Başkanı Howard Schultz aktif Siyonist olarak tanındığı öne sürülüyor. 1998’de “İsrail ve ABD arasındaki ilişkilere yaptığı katkıdan” dolayı Kudüs Aish HaTorah Fonu’nun “İsrail’in 50. Yılı Siyon Dostu Ödülünü” aldı. "Cenin kasabı" olarak tanınan General Shaul Mofaz başkanlığındaki Küdüs Aish HaTorah Fonu, İsrail silah fuarlarını düzenliyor ve honestreporting adlı Siyonist bir siteye destek sağlıyor. Starbucks, ABD’nin Afganistan’daki işgaline de sahada tesis açarak destek vermişti.

İsrail’in Gazze’ye yönelik kanlı işgalinin başlangıcından beri yaklaşık 1000 kadar sivil katledildi. BM raporlarına göre bunların çoğunluğu kadın ve çocuk. İsrail, BM’nin Fakura’daki kampındaki mültecileri vurmasıyla 42 Filistinli sivil hayatını kaybetmişti.

timeturk.com
اَلْعِلْمُ يَرْفَع بُيوتًا لاَعِمَادًا لَهَا وَالْجِهلُ يَهْدِم بِيُوتَ اْلعِزَّ وَلْكَرَمِ

Çevrimdışı Devri Âlem

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 429
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #17 : 14 Ocak 2009, 16:30:21 »
ya  arkadaşlar özellikle bayanlarınilgilendiği AVON  adlı kuruluşunda israil ile bir bağlantısı varmı.?banada sordular ilgisinin olup olmadığını bilmiyorum dedim ama eğer varsa .Avonukendine bir gelir kaynağı yapan çok fazla insan var ..bilginiz varsa lütfen bilgilendirirmisiniz en azından cevremizde bu işlerle uğrasanları uyarabiliriz...selametle


Sanırım AVON newyork merkezli bir amerikan firması, Amerika'nın da boykotta olması nedeni ile aynı durum Avon için de geçerli oluyor...
اَلْعِلْمُ يَرْفَع بُيوتًا لاَعِمَادًا لَهَا وَالْجِهلُ يَهْدِم بِيُوتَ اْلعِزَّ وَلْكَرَمِ

Çevrimdışı Devri Âlem

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 429
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #18 : 14 Ocak 2009, 16:39:25 »
Peki benim Coca Cola Company (Coca Cola,Cappy,Fanta,Sprite...),Ariel,Duracell,Colgate,Dove,Estee Lauder,Nokia,Loreal,Johnson& Johnson,Nestle gibi ürünleri boykot etmemin İsrail ve ABD'ye nasıl bir zararı dokunacak?

Bahsi geçen ürünlerin çoğu ABD'ye ait ve İsraille de anlaşmaları bulunan şirketler, her ABD ürünü alışınızda (Pepsi gibi İsraille fazla alakası olmayan bir marka olsa bile) Irak'ta ölen sivillere ve İsrail'e ABD tarafından yapılan dev ekonomik yardımlara sizin de paranız gidecek.Nokia,Nestle,Loreal gibi ABDnin ya da İsrailin olmayan ama İsraille çeşitli anlaşmaları olup siyonizme ekonomik destek veren firmaların ürünlerini almamanız ve başkalarına da aldırmamanız ise Filistinli çocukları vuran silahların en azından sizin paranızla alınmamış olmasını sağlayacak.Halkın her türlü kesiminin aldığı Nestle,Coca Cola,Duracell pil,Johnson&Johnson bebek ürünleri gibi markaların tümünün İsraile ekonomik destek vermesi yüzünden İsrail dünyanın 16. en zengin ülkesi ve ABD'yle birlikte mazlum ortadoğu halklarını açlığa ve sefalete boğuyorlar.Burda bizim gibi sivil vatandaşlara düşen İsrail'e ve ona her yıl 5 milyar dolar yardım yapan ABD'ye karşı boykotun ve ambargonun olabildiğince yaygınlaşmasını ve büyümesini sağlamak.

..

 Filistin İslamcıların/Arapların/Solcuların davası değil mi? Bize ne bundan? İsrail'in bize ne zararı var ki?
Şu an Suriye ve Mısır'ın topraklarını da (Sina yarımadası ve Golan tepeleri) işgal etmiş olan siyonist İsrail'in hedefindeki topraklar (büyük İsrail- vadedilmiş topraklar) Nil'den Fırat'a kadar olup Irak'ın kuzeyiyle birlikte Türkiyenin ve İran'ın da bazı şehirlerini içermektedir.Yani siyonizm, sadece Arapların değil Türklerin de Kürtlerin de Farsların da haklarını hiçe saymaktadır.Belki bu yüzdendir ki şu anki savunucularından İngiltere'nin "böl ve yönet" politikasını takip edip ayrılıkçı Kürt grupları da maddi olarak desteklemektedirler.Kuzey Iraktaki ayrılıkçıların silahlarının ABD ve İsrail tarafından verildiği de biliniyor.
Filistin davası duyarlı Müslümanlar ve duyarlı solcular tarafından sahiplenilse de, tamamen planlı bir göç ile ve emperyalist güçlerin desteğiyle kaderleriyle oynanan oyundan o sırada hiç haberleri olmayan masum Filistin halkına hayatı zindan eden, çocukları, doğmamış bebekleri, 70 yaşındaki nineleri dedeleri öldüren, katliam yaptığı mülteci kamplarındaki Filistinli hamile kadınların karınlarını deşip doğmamış bebeklerini öldüren, Müslüman Hristiyan dinlemeden Filistindeki çocukları sadece Arap oldukları için öldüren siyonizm ve İsrail, ne sadece Müslümanların, ne sadece Arapların ne de sadece solcuların düşmanıdır, bu katil ülke, vicdan sahibi olan bütün insanların, insanlığın düşmanıdır.


İşte bu yüzden tüm dünyadan (Yahudiler de dahil) her ırktan her dinden onbinlerce insan siyonizme tepkisini dile getirip, boykot,imza kampanyaları,yürüyüşler,gösteriler... gibi şiddet içermeyen direniş ve protesto yöntemleriyle Filistin ve Lübnan halklarına destek veriyorlar.

* İntifada: Filistinde işgalci siyonist güçlere karşı başlayan ayaklanma harekatı.Birincisi seksenli yıllarda olup bitmiş,ikincisi 2000 yılının sonlarında başlayıp halen devam etmektedir.


اَلْعِلْمُ يَرْفَع بُيوتًا لاَعِمَادًا لَهَا وَالْجِهلُ يَهْدِم بِيُوتَ اْلعِزَّ وَلْكَرَمِ

Çevrimdışı Devri Âlem

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 429
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #19 : 14 Ocak 2009, 16:44:42 »
İSRAİL'E ÖZEL EKONOMİK DESTEK VEREN ABD MALLARI:
Bu firmaların parası hem ABDye giderek Irak'ta ve Afganistan'da masumları öldürmekte,hem de siyonistlere giderek Filistin ve Lübnan'da sivilleri katletmektedir.
Coca Cola Company-ABD'ye aittir.1966 yılından beri İsrail ekonomisine düzenli olarak katkıda bulunmaktadır.ve işgalci İsrail devleti tarafından ekonomik desteğe karşılık olarak çeşitli ödüller almıştır.Ayrıca şirket temsilcileri son yıllarda sürekli olarak "Friends of Israel" gibi siyonist organizasyonlara katılmaktadır.

Coca Cola Company'e bağlı içecekler:
Coca Cola
Fanta
Sprite
Schweppes
Cappy meyve suları
Turkuaz su
Damla su
McDonalds:
McDonalds şirketi ABD'nin İsrail'e askeri,ekonomik ve diplomatik destek için vermesi için çalışan "Jewish United Fund"un en büyük ortaklarından biridir.Bu şirketin İsrail'de onlarca şubesi vardır ve İsrail ekonomisine destek olmaktadır.Ayrıca McDonalds'ın yöneticilerinden Jack M. Greenberg "Amerikan-İsrail Endüstri Topluluğu" (American-Israel Chamber of Commerce and Industry inc.) şirketinin başkanlarındandır.

Starbucks: Starbucks'un sahibi Howard Shultz aktif bir siyonisttir ve 1998de ABD ve İsrail ilişkilerine katkılarından dolayı "İsrail Siyon Ödülü" (The Israel 50th Anniversary Friend of Zion Tribute Award) almıştır.Ayrıca ABD'nin Irak ve Afganistan işgalini desteklemektedir ve ABD askerleri için Afganistan'da özel bir şube açmıştır.
Pizza Hut: İsrail'de şubeler açarak siyonist ekonomiye katkıda bulunmaktadır.
Dominos Pizza: İsrail'de şubeler açarak siyonist ekonomiye katkıda bulunmaktadır.
Kraft Foods: Tang,Tablerone,Milka,Jacobs

ABD'NİN OLMAYIP İSRAİL'E EKONOMİK DESTEK VEREN MARKALAR:Bu firmaların bazıları Fransa'ya bazıları İngiltere'ye ait.Hepsinin ortak noktası İsrail'e ekonomik destek vermeleri.
Nestle: 1998de İsrail'e ekonomik katkılarından dolayı İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu tarafından ödüllendirilmiştir.2000 yılında ise İsrail'e milyonlarca dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştır.


Nestle'ye ait markalar:
Maggi
Nesfit
Nestea
Kitkat
Nesquik
Nescafe
CoffeeMate
Danone:
İsrail ekonomisine katkılarından dolayı 1998de İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu tarafından ödül almıştır.
Danone'ye ait yiyecek ve içecekler:
Hayat Su
Evian su
Danette
Danino
Activia
Danone yoğurt

Unilever: Algida, Knorr


DİĞER ABD MARKALARI: Bu firmaların çoğu İsrail'e özel bir yardımda bulunmasa da bunlara verilen paralar ABD'nin İsrail'e her yıl yaptığı 5 milyar dolarlık yardıma ve Irak ile Afganistan'da öldürülen sivillere gidiyor.

Pepsi
Burger King
Frito Lay: Cheetos,Lays,Doritos,Ruffles


BU RAMAZANDAN İTİBAREN,SİYONİZME DESTEK VEREN DİĞER TÜM ŞİRKETLERİN DE MALLARINI BOYKOT EDİN:

Parası ABD'ye ve/veya İsrail'e giden ve siyonist İsrail devletine çeşitli zamanlarda ekonomik destek vermiş olan firmalar:

Johnson & Johnson (İsrail'e verdiği ekonomik destekten dolayı 1998'de eski İsrail başbakanı Netanyahu'dan ödül almıştır,ayrıca İsrail şirketi Biosense'i 400 milyar dolara satın almıştır)

Timberland (başkanı Jeffrey Swartz aktif bir siyonisttir ve sürekli İsrail'e "destek ziyaretleri"nde bulunur)

Carrefour (siyonist İsrailli Delta Galil firmasıyla düzenli alışveriş ve ticari ortaklık içerisindedir)

Caterpillar (Bu şirket İsrail Ordusuna Filistinlilerin evlerini yıkmakta kullandıkları buldozerleri bağışlamaktadır)

Citibank (ABD'ye aittir ve İsrail'e ekonomik destek vermektedir)

Disney/ EuroDisney (Walt Disney Florida'daki "Milenyum gösterisi"nde -BM'nin 242.,237. ve 405.ci kararlarına göre işgal altında olan- Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak göstermektedir ve bunun için İsrail'den 1.8 milyar yardım almıştır.)

IBM (Genel danışmanı ve başkanlarından biri olan Lawrence Ricciardi,şirketlerinin 1700 İsrailli çalıştırdığını söyleyip,siyonist İsrail gazetesi The Jerusalem Post ile bir roportaj yaparak "Bu değerli ülke (İsrail) ve temsil ettiği büyük düşünceler IBM için çok önemlidir" demiştir.Ayrıca IBM, "Amerika-İsrail Dostluk Topluluğu"nun Ariel Şaron tarafından düzenlenen "demokrasi ödülleri" yemeğine (America-Israel Friendship League Partners for Democracy Awards) katılan üç Amerikan şirketinden biriydi.2002 yılının Mayısında "İsrail-Amerika Ticaret Odası" (Israel-America Chamber of Commerce) tarafından İsrail'e desteğinden dolayı ödüllendirilmiştir.)

Intel (İsrail'in en büyük destekçilerinden olup ABD dışındaki ilk şubesini 1974'te İsrail'de Hayfa şehrinde açmıştır.Ayrıca İntel'in fabrikasını kurduğu "Qiryat Gat" bölgesi,İsrail'in "Irak el Manşiya" adlı Filistin köyündeki 3000 Filistinli köylüyü kovmasından ve evlerini yıkmasından sonra kurulmuştur.)

Nokia (Genel müdürleri Lars Wolf siyonist İsrailli gazete The Jerusalem Post ile yaptığı bir roportajda "Her açıdan İsraile yoğunlaşıyoruz,çünkü "Project Israel" adlı İsrail'e destek vermemize dayanan bir projemiz var" demiştir.Ayrıca Nokia,2000 Aralık ayında 500 milyar dolarlık bir yardımı İsrailli şirketlere bağışlamıştır.)

Motorola, Siemens (Her ikisi de İsrail'e verdiği ekonomik destekten dolayı 1998'de eski İsrail başbakanı Netanyahu'dan ödül almıştır)

National Geographic,CNN,The Sun,Time (Hepsi ABD'ye ait olan bu gazete ve dergiler tamamen siyonist propaganda yapmakta ve/veya İsrail'e çeşitli şekillerde ekonomik destek vermektedirler.National Geographic dışında tümü 1998'de İsrail'e desteklerinden dolayı eski siyonist başbakan Benjamin Netanyahu tarafından ödül almışlardır.National Geographic ve The Sun'ın bağlı oldukları "News Corporation" şirketi ise İsrail'e desteklerinden dolayı Amerika-İsrail Dostluk Topluluğu"nun Ariel Şaron tarafından düzenlenen "demokrasi ödülleri" yemeğine davet edilen üç ABD şirketinden biridir.)

L'oreal, Maybelline, Max Factor (L'oreal şirketi "Amerikan Yahudi Kongresi" (American Jewish Congress) tarafından İsrail'in dostu olduğu için kutlanmıştır.1998de L'oreal şirket temsilcisi, eski İsrailbaşbakanı Benjamin Netanyahu tarafından siyonizme ekonomik desteğinden dolayı ödül almıştır.)

Mac,Estee Lauder, Lancome Paris,Vichy, Garnier, Biotherm, Clinique,Helena Rubinstein (Estee Lauder ve ilişkide bulunduğu bu şirketlerin tümü İsrail'e destek vermektedir ve Estee Lauder'in başında bulunan Ronald Lauder aynı zamanda "Amerikan Yahudi Organizasyonu Başkanları Konferansı"nın başkanlığını da yapmıştır ve 1901'de Dünya Siyonist Kuruluşu tarafından Filistin'de Yahudiler adına toprak alımı için kurulmuş olan ve şu anda İsrail'deki toprağın %14'ünün tapusunun sahibi olan Yahudi Milli Fonu (Jewish National Fund)'un başkanlarındandır.)

Victoria's Secret, Marks & Spencer, Ralph Lauren, Giorgio Armani, GAP, Banana Republic, Hugo Boss, M&S,DKNY, Donna Karan, Tommy Hilfiger,Calvin Klein (Bu markalar İsrail'in en büyük tekstil şirketi Delta Galil'le ticari ilişkidedirler ve para kazandırdıkları Delta Galil'in başındakiler siyonist politikacı Ehud Barak'la yakın ilişki içerisindedir)

Kimberly-Clark: Kleenex, Kotex, Huggies (İsrail'e verdiği ekonomik destekten dolayı 1998'de eski İsrail başbakanı Netanyahu'dan ödül almıştır)


http://intifada-filistin.blogspot.com/
اَلْعِلْمُ يَرْفَع بُيوتًا لاَعِمَادًا لَهَا وَالْجِهلُ يَهْدِم بِيُوتَ اْلعِزَّ وَلْكَرَمِ

Çevrimdışı enfa

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 1542
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #20 : 14 Ocak 2009, 16:50:31 »

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamı finanse etmeyeceklerini belirtenTüketiciler Birliği Onursal Başkanı Av. M. Bülent Deniz; “tüketimden gelen gücümüzü kullanıyor ve İsrail-ABD. ve İngiliz mallarını boykot ediyoruz” dedi.

Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Av. M. Bülent Deniz konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

İsrail’in Gazze’de 27 Aralık tarihinden bu yana gerçekleştirdiği katliamda, yüzlerce Filistinli yaşamını yitirdi, binlercesi yaralandı. Sağ kalmayı başaranlar halen ilaç ve gıda eksikliği nedeniyle her an yaşamlarını yitirme tehdidi altında bulunuyor.

Yaşanan kanlı süreç dünya halklarının yoğun tepkisine yol açmıştır. Ülkemizde de, saldırıların başladığı günden bu yana geceli-gündüzlü protesto eylemleri gerçekleştirilmektedir. Türkiyecoğrafyasını paylaşan milyonlar, İsrail tarafından yürütülen bu soykırıma olan tepki ve nefretlerini sokaklarda dile getirmekte, öte yandan bu katliamı gerçekleştiren İsrail ve İsrail devletinin işbirlikçisi ABD. ve İngiltere’ye karşı tüketici boykotu seçeneğini uygulamaya koymaktadırlar. Bu sürecin sonucunda tüketici tarafından boykot edilecek mal ve hizmetlere ilişkin çeşitli listeler hazırlanmakta ve hızla yaygınlaşmaktadır.

Tüketiciler Birliği;

-Küreselleşen ekonomik düzende, mal ve hizmetlerin milliyetinin kesin olarak tespitindeki güçlük,

-Boykot edilecek mal ve hizmetlerin yerine ikame edilecek başkaca ürünlerin tespitinde yaşanabilecek güçlük,

-Boykot edilecek mal ve hizmetlerin ülkemizde üreticisi, satıcısı ve lojistik ve servis hizmetlerini sunan girişimin yerli sermaye olma olasılığı ve ülkemizde bu nedenle oluşabilecek istihdam sorunu nedeniyle ülke boykotuna her zaman ihtiyatlı yaklaşmış, ancak “bıçağın kemiğe dayandığı”noktada, tüketimden gelen gücün “gerçekleştirilebilir” nitelikte “boykot” olarak örgütlenmesi sürecini yönetmiş ve desteklemiştir.


Yakın dönemde ABD. nin Irak’ı işgali, Danimarka ile yaşanan karikatür krizi ve Fransa’da Ermeni yasa tasarısı olaylarında, Tüketiciler Birliği tarafından boykot seçeneği kullanılmış, kararlılıkla gerçekleştirilen boykot eylemleri başarıya ulaşmıştır.

Örgütsüz olarak gerçekleşme eğilimindeki tüketici boykotu sürecinde oluşturulan ve elden ele dolaşan boykot listelerinde yapılması kuvvetle muhtemel yanlışlıkların önlenmesi, tüketimden gelen gücün etkili ve kararlı bir şekilde yönetilmesi ve en önemlisi yaşanan “Gazze” sürecinde, “bıçağın kemiğe dayandığı” noktaya gelinmiş olması nedeniyle Tüketiciler Birliği, bir kez daha “boykot”seçeneğini ülkemiz tüketicisinin dikkatine sunmaktadır.

Tüketiciler Birliği tarafından yapılan araştırmalar ile İsrail, ABD. ve İngiliz milliyetine sahip veya bu ülkelerdeki firmalarla iş ortaklığı ve işbirliği içinde olan firmalar, bu ülkelerin simgesi haline gelmiş dünyaca bilinen markalar veya açıkça silahlı kuvvetlere fon aktardıklarını açıklamış olan firmalar tespit edilmiştir. Tespitlere ilişkin araştırmalar devam ettirilmekte olup boykot listesi sürekli olarak güncellenecektir.

Kamuoyundan beklentimiz, olası yanlışlıklara meydan verilmemesi bakımından Tüketiciler Birliğitarafından oluşturulan ve açıklanan listeye itibar etmeleri ve bu listede yer alan ürünleri boykot etmeleridir.

İlk aşamada;

-Frito Lay firmasına ait: Lay’s, Doritos, Cheetos (cips)

-Danone firmasına ait; Hayat Su, Evian Su (içecek), -Danette, Danino, Danone, Activa (meyveli yoğurt, yoğurt),

-Elite Cafe,

-Unilever firmasına ait: Becel, Flora (margarin), Lipton (içecek), Calve, Knorr (hazır gıda), Algida, Magnum, Carte D’or (dondurma), Axe, Rexona, Signal, Dove, Lux, Omo, Vim, Cif, Domestos (kozmetik ve temizlik)

-Philip Morris firmasına ait: Marlboro, L&M, Chesterfield, Parliament, Virginia Slims, Lark, Muratti (sigara),

-British American Tabocco firmasına ait: Dunhill, Kent, Pall Mall, Viceroy, Lucky Strike (sigara)

-Coca Cola firmasına ait: Cappy, Coca Cola, Fanta, Sprite, Nestea, Turkuaz, Schweppes, Damla Su, Doğadan, Sen-Sun (içecek)

-Pepsi Cola firmasına ait: Tamek, Pepsi Cola, Yedigün, 7Up, Fruko, Aquafina

-Starbucks kafe zinciri

-Johnsons&Johnsons firması

-Mc Donald’s (fast food),

-Burger King (fast food),

-Kentucky Fried Chicken (KFC) (fast food)

olarak belirlenen firma ve markaları boykot kapsamına alıyoruz.

Türkiye tüketicisi tüketimden gelen gücünü kararlılıkla ortaya koyacak ve önceden olduğu gibi bu kez de zulmün sahiplerine hak ettikleri dersi verecektir.

Av. M. Bülent Deniz

Onursal Başkan

« Son Düzenleme: 14 Ocak 2009, 16:52:20 Gönderen: enfa »

Zaman diyorum, biraz daha zaman.Dilimin ucundaki kelimeler bu kış donmazsa bir dahaki yıl uçmayı öğrenecekler!

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7479
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #21 : 15 Ocak 2009, 01:37:46 »
pes yani bu markaların hepsi israili mi destekliyor?

diğer markaları biliyordumda bazılarını yeni görüyorum şaştım kaldım za1))
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2009, 01:42:19 Gönderen: İsra »

Çevrimdışı Günbatımı

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 2490
 • Görelim Mevlâ'm neyler, neylerse güzel eyler...
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #22 : 15 Ocak 2009, 08:56:56 »
pes yani bu markaların hepsi israili mi destekliyor?

Gerçekten de, bunların hangi birinden uzak duracağız? Petrol markalarının hepsi sakıncalı...

En iyisi bir yiğit çıksın da, şuraya hangi markaları almayacağımızı değil hangi markaları ALABİLECEĞİMİZİ yazsın... :usgunn:

Onları aklımızda tutmak daha kolay olur, hem de alış-verişte fazla düşünmemize gerek kalmaz... :dgnk
Dua'sız üşürmüş yürekler!
Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin...
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan,
Sana ummadık kapılar açan.
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan...


Hz. Mevlana 

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7479
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #23 : 15 Ocak 2009, 09:48:47 »

arıeli boykut ederiz yıllarca ama listeye diğer çamaşır deterjanlarıda eklenmiş, temizlik malezemelerin nerdeyse tümü. en iyisi bundan sonra çamaşır ve ev temizliğinde sabun kullanalım dicem ama kullanacak sabunda kalmadı nerseyse bir hacı şakir vardı o da yahudilere satılmış e58))

dişlerimizi fırçalamak yerine misvak kullanalım hem sünnete uygun davranmış oluruz ş6))

arabalarda artık nasıl çalışacak bilemiyorum =)

beyaz eşya kullanımınada son çamaşırlar ve bulaşıklar elde yıkansın.Buzdolabı yerinede yiyecek ve içecekler serin yerlerde muhafaza edilsin ş2))

cep telefonu ve pc kullanımınada elveda za1))

araba markası olarakta murat tercih edilsin ş2))
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2009, 09:52:35 Gönderen: İsra »

Çevrimdışı Tuğra

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 6600
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #24 : 15 Ocak 2009, 10:09:06 »
Alıntı
murat tercih edilsin

Buda Doğan gurubunun değilmi  

Bu konu fazla abartılmış listeye ne varsa konmuş ,bu durumda ne yiyecek ne giyecek nede kullanacak birşey kalmamış..Bu kadar abartılırsa insanların diyeceği şudur;

''Aman ya bunlara bakınca herşey onların en iyisi hiç dikkat etmemek'' Herşey yasakmış gibi görünüm,insanları alışverişte boşverciliğe iter.

İlaçlara bakın mesela hepside kullanılan şeyler en basitinden aspirin Bayer ürünübu durumda hayat boyu aspirinmi içilmeyecek,piyasada en kalitetedavi edci markaları sunmuşlar maşAllah,bunların sebebi ''MUADİL'' i denilen hiç bir faydası olmayan doktorların kesinlikle tavsiye etmediği yerli ilaçlar olmasın ....

Ülkerin sahibi içinde dönme deniyor,memlekette türlü senaryolar yazılıyor,bariz bilinenler dışında gerisi doğruluk derecesi belli olmayan söylentiler olabilir.

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2010, 19:40:27 Gönderen: Tuğra »
*~*~* TUĞRA *~*~*

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7479
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #25 : 15 Ocak 2009, 10:12:27 »
Alıntı
Bu konu fazla abartılmış listeye ne varsa konmuş ,bu durumda ne yiyecek ne giyecek nede kullanacak birşey kalmamış..Bu kadar abartılırsa insanların diyeceği şudur;

''Aman ya bunlara bakınca herşey onların en iyisi hiç dikkat etmemek'' Herşey yasakmış gibi görünüm,insanları alışverişte boşverciliğe iter.

İlaçlara bakın mesela hepside kullanılan şeyler en basitinden aspirin Bayer ürünübu durumda hayat boyu aspirinmi içilmeyecek,piyasada en kalitetedavi edci markaları sunmuşlar maşAllah,bunların sebebi ''MUADİL'' i denilen hiç bir faydası olmayan doktorların kesinlikle tavsiye etmediği yerli ilaçlar olmasın ....

Ülkerin sahibi içinde dönme deniyor,memlekette türlü senaryolar yazılıyor,bariz bilinenler dışında gerisi doğruluk derecesi belli olmayan söylentiler olabilir.
Aynen katılıyorum

Boykut edeceğimiz ürünler belliydi ama liste uzadıkça uzuyor bu durumda "boşverciliğe iter" bu düşünce hakim olmaya başlıyor

Çevrimdışı narçiçeği

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 141
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #26 : 15 Ocak 2009, 10:22:54 »
ben de katılıyorum .. tamam belki bunlar Amerika  şirketleri olabilir ama hepside mi ... kafam karıştı?? yani o zaman biz yatıp kalkıp sabah akşam çalıştığımızı onlara yedirmişiz gibi bişey oldu ...çok şaşırdım ...
Sakın terk-i edebden kûy-ı Mahbûb-i Hudâ’dır bu
Nazargâh-i ilâhidir, Makam-ı Mustafâ’dır bu

Çevrimdışı Devri Âlem

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 429
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #27 : 15 Ocak 2009, 12:49:32 »
Bu konuda kararsız kalan arkadaşlar ürünler ve kuruluşlar hakkında google da araştırma yapıp bizlere sunabilirler. Temizlik ürünlerinin alternatifleri mevcut zaten. Burada teker teker marka yapıp, onların da reklamını yapmaya gerek yok. Boykotun boyutu artık amerikan ürünlerini de kapsıyor, bunu da dipnot olarak hatırlamada yarar var. Diğer bir husus amerika ya da israil in olmayıp, destek verenler onlar ise ayrı bir husus...

Bu liste  mail grblarına yollanan en son liste...
اَلْعِلْمُ يَرْفَع بُيوتًا لاَعِمَادًا لَهَا وَالْجِهلُ يَهْدِم بِيُوتَ اْلعِزَّ وَلْكَرَمِ

Çevrimdışı Günbatımı

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 2490
 • Görelim Mevlâ'm neyler, neylerse güzel eyler...
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #28 : 15 Ocak 2009, 13:32:59 »
Temizlik ürünlerinin alternatifleri mevcut zaten. Burada teker teker marka yapıp, onların da reklamını yapmaya gerek yok.

Bence listenin dışındaki ürünlerin, fazlasıyla reklama ihtiyacı var ve yapılmalı da... Listedeki ürünlerin çoğunu yıllardır ezberledik, hatta bazıları reklamlarını yapmakla kınadılar bu listelerin yayınlanmasını...

Asıl diğer almamız gereken markaların reklamını yapalım da, hem gelişip daha kaliteli ve daha fazla üretim yapsınlar, hem de isimleri akıllara yerleşerek tüketiciye kolaylık sağlansın.
Dua'sız üşürmüş yürekler!
Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin...
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan,
Sana ummadık kapılar açan.
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan...


Hz. Mevlana 

Çevrimdışı Devri Âlem

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 429
Ynt: Boykot-İsrail Mallarını Satmayın!
« Yanıtla #29 : 15 Ocak 2009, 14:07:45 »
Bu kadarına da pes diyip, zihni karışan arkadaşlar. Enfa kardeşin paylaştığı yazıdaki ürünleri boykot ederek işe başlayabilirsiniz.


...


« Son Düzenleme: 16 Ocak 2009, 01:07:05 Gönderen: Devri Âlem »
اَلْعِلْمُ يَرْفَع بُيوتًا لاَعِمَادًا لَهَا وَالْجِهلُ يَهْدِم بِيُوتَ اْلعِزَّ وَلْكَرَمِ