Gönderen Konu: Yeni Çıkan Kitaplardan Seçmeler  (Okunma sayısı 25089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı racül

  • Moderatör
  • aktif yazar
  • *****
  • İleti: 1265
Ynt: Yeni Çıkan Kitaplardan Seçmeler
« Yanıtla #30 : 25 Ağustos 2012, 14:40:50 »

Harun simsek iyi calisiyor. Almanyada kendi adina gida muhendislii firmasi var.
Es ist keine Schande hinzufallen, aber es ist eine Schande einfach liegen zu bleiben.
                                                Theodor Heuss
                             ehemaliger Bundespräsident

mazhar

  • Ziyaretçi
Dört İncil, Farklılıkları ve Çelişkileri
« Yanıtla #31 : 29 Aralık 2012, 16:23:28 »
    Dört İncil, Farklılıkları ve Çelişkileri

   Kitap Hakkında: (Bu sayfadaki bilgiler kitaptan aynen alınmıştır.) Bu eserde Hıristiyanlığın kutsal kitabı İnciller ele alınmış, bunların yazılması ve toplanması tarihi seyri içinde incelenmiştir. Ayrıca İncillerde yer alan konular tesbit edilmiş, hangi konunun hangi İncil’de nasıl anlatıldığı karşılaştırmalı bir şekilde ortaya konarak İnciller arasındaki farklılıklar ve çelişkiler tesbit edilmiştir.

Türkiye’de ve bütün İslam Dünyasında Hıristiyan misyonerleri tarafından yürütülen yoğun bir Hıristiyanlık propagandası vardır. Vatikan’ın Hıristiyan-İslam diyaloğu için sürekli çağrılar yapmasına rağmen, İslam ülkelerine yönelik bu misyoner çalışmalarını kiliselerin organize ettiği görülmektedir.

Türkiye’de ve dünyanın diğer yerlerinde Hıristiyanlığı propaganda eden misyonerler, İncillerin sadece iyi ve güzel yanlarını tanıtmaktadırlar. Halbuki İncillerde bu iyi ve güzel şeylerin yanı sıra akla, mantığa ve bilime aykırı şeyler de bulunmaktadır. Misyoner propagandalarında yer almayan İncillerin bu yanını görebilmek için elinizdeki kitap dikkatle okunmalıdır.

Bu araştırmanın hedefi, İncillere inanan Hıristiyanları rencide etmek değil, aksine objektif şekilde yer yer Hıristiyan kaynaklara da başvurarak İncillerle ilgili gerçekleri ortaya çıkarmaktır. Bu çalışma ile Hıristiyanları kendi inançlarından çevirmek amaçlanmamış, ancak Hıristiyan olmadığı halde bu dine çevrilmek istenen insanları uyararak onların gerçekleri görmeleri sağlanmak istenmiştir.
 Prof. Dr. Şaban KUZGUN
Fazilet Neşriyat   
Araştırma - İnceleme Sayfa: 348
Boyut:13,5 x 19,5 cm

Çevrimdışı Fatihan

  • Administrator
  • popüler yazar
  • *****
  • İleti: 6993
  • Milimi milimine Ehli sünnet...
Batılı Gözüyle Emülgatörler ve Domuz Eti Gerçeği
« Yanıtla #32 : 03 Ocak 2013, 16:53:07 »
Batılı Gözüyle Emülgatörler ve Domuz Eti GerçeğiKitap Nurullah Mısıroğlu imzasıyla Sebil Yayınları arasından çıktı
Batılı Gözüyle Emülgatörler ve Domuz Eti Gerçeği adlı kitap Sebil Yayınevi tarafından yayınlandı.

Kitapla ilgili verilen bilgide, "Elinizde tuttuğunuz bu eser, bir İslâmî kâide olarak domuz etinin tahrim edilişine âid hikmetin sırf akıl ve tecrübe ile hareket eden batılı ilim adamlarınca bir kere daha te’yidinden ibârettir. Buna ilâveten artık ülkemizde de kullanılmakta olan mülgatörler’in mazarratlarına dâir gerçeklerin bir meşheri (teşhir yeri) gibidir" denildi.

Yayınevi tarafından düşülen notta ayrıca, gıdaların çok şüpheli bir duruma geldiği zamanımızda ehemmiyetli iki mes’eleyi bütün teferruatıyla ortaya koyma amacıyla kitabın yayınlandığı belirtildi.