Gönderen Konu: EL BİLEĞİ ARTROSKOPİSİ NEDİR ?  (Okunma sayısı 846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KarNeC

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 9
  • Sadakat Forum "Seviyeli İslami Forumunuz.."
EL BİLEĞİ ARTROSKOPİSİ NEDİR ?
« : 28 Ekim 2017, 15:44:07 »

El bileği artroskopisi nedir ?

El bileğinde yaşanan probleme göre , doktor ameliyat öneriyorsa , durum ameliyat yapılmadan düzelmeyecek ise , açık ameliyata göre daha avantajlı olan kapalı ameliyat türüdür.  El bileği artroskopisi açık ameliyata göre daha çok tercih edilir. Doktorların da tavsiye ettiği bu kapalı ameliyat yöntemi açık amaliyata göre bir çok avantaja sahiptir.

El bileği artroskopisinin avantajları nelerdir?

Kapalı ameliyat yönteminde  çoğu zaman ameliyatın yan tesirleri daha az olmaktadır. Yine açık ameliyata göre el bileği artroskopisinin iyileşme süresi daha kısadır. İyileşme süresi kısa olduğu gibi daha konforlu ve ağrısı daha az olan bir operasyon türüdür.  Açık ameliyata göre şu ana kadar kaydedeğer hiçbir dezavantajı olmamıştır. 

El bileği artroskopisi kimlere yapılır ?

Tedavi yararlı olacağı düşünülen her hastaya yapılabilir. Yalnız şu var ki , çok ileri boyutta artroz veya eklem aralığı çok daralmış hastalarda uygulanamayabilir.
 
El bileği artroskopisi nasıl yapılıyor ?  İşlem süresi uzun mudur?

El bileği artroskopisi  işlem süresi yapılacak olan müdaheleye göre değişiklik gösteriyor. Lokal anestezi ile yapılan işlem yarım saat ile bir saat aralığında tamamlanmaktadır. Genellikle hasta sabah saatlerinde ameliyata alınıyor. Ameliyattan çıktıktan sonra yaklaşık olarak 4 – 5 saat kolundaki uyuşukluğun geçmesini bekliyor. Genel de bütün hastalar aynı gün evine dönebiliyor.  Genelde ameliyatlardaki teknik aynıdır . Lakin içeride yapacağımız işlem değişiyor.  Açık amelyiyat tedavilerine göre , daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

El bileği artroskopisi işleminde deneyimli doktor mu gerekiyor?

Evet el bileği artroskopisinde  işlem yapacak doktorun deneyimli olması gerekmektedir. İyi bir bilgi deposuna sahip olduğu gibi , uygulama konusunda da deneyim sahibi olmalıdır. Dr. Mustafa Özkan bu konuda oldukça bilgili ve deneyimli biridir. El bileği artroskopisi için Dr.Mustafa Özkan ile irtibata geçebilirsiniz.

irtibat için :  www.drmustafaozkan.com


« Son Düzenleme: 28 Ekim 2017, 15:58:06 Gönderen: KarNeC »

Çevrimdışı yasemin3406

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 1
  • Sadakat Forum "Seviyeli İslami Forumunuz.."
Ynt: EL BİLEĞİ ARTROSKOPİSİ NEDİR ?
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2017, 12:54:50 »
Teşekkürler