Gönderen Konu: Gurbetçinin KGS'de kuyruk çilesi sona erdi  (Okunma sayısı 2054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selcuklu

  • Ziyaretçi
Gurbetçinin KGS'de kuyruk çilesi sona erdi
« : 09 Temmuz 2011, 10:15:38 »

Gurbetçinin KGS'de kuyruk çilesi sona erdi


Yaz tatilini geçirmek için Türkiye'ye gelen yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının gümrük kapılarındaki KGS (kartlı geçiş sistemi) gişelerinde bekleme çilesi son buldu.

Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye'ye giriş yönünde KGS satış ve dolum hizmeti vermeye başladı. Özel araçlarıyla binlerce kilometre yol kat ederek Edirne gişelerine gelen vatandaşlar, OGS ya da KGS'leri olmadığı için canlarını tehlikeye atarak yolun karşısındaki satış noktasına gidip kart temin etmeye çalışıyorlardı.

Yurtdışında yaşadığı ülkelerden özel araçlarıyla binlerce kilometre yol kat ederek Edirne gişelerine gelen vatandaşlar burada otoyol gişelerindeki OGS-KGS kartlarının engeline takılıyordu. Vatandaşlar canlarını tehlikeye atarak yolun karşısındaki satış noktasına giderek OGS ve KGS kartlarını temin etmeye çalışıyorlardı. TC Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Yurtdışı Vatandaşlar Daire Başkanı Murat Gürbüz, yurtdışından gelen Türk vatandaşlarının Edirne'deki gişelerde zorlandıklarına yönelik sadakatta  çıkan haberler üzerine harekete geçtiklerini belirtiyor.

Durumu Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bildirdiklerini söyleyen Gürbüz, Karayolları yetkililerinin 4 Temmuz'da KGS gişesini hizmete açtıklarını kaydetti. Yurtdışından gelen vatandaşların bu çilesini gören Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Türkiye'ye giriş yönünde KGS satış ve dolum gişesi koyması sonucunda yurtdışından gelen vatandaşlar yolun karşı tarafına geçmesine gerek kalmadan işlemlerini daha hızlı yaparak yurda giriş yapmaya başladı. Trafik yoğunluğu ve salınan egzoz gazıyla oluşan hava kirliliğini azaltmak amacıyla

otoyollardaki paralı geçişe son verilmişti.


sadakatta yazmistik ses getirdi


burda yayinlamistik    http://www.sadakat.net/forum/haber_saati/gurbetcilere_ogskgs_karti_engeli-t54114.0.html
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2011, 10:20:55 Gönderen: selcuklu »