Gönderen Konu: Hizbullah mı hizbul israil mi?  (Okunma sayısı 1677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı meftun

  • okur
  • *
  • İleti: 55
  • Bu Kültür Senin !
Hizbullah mı hizbul israil mi?
« : 12 Eylül 2013, 22:08:36 »

Hizbullah örgütünün  eski  sekreteri olan  Şii Şeyh S. Tufeyli, tv  programında yaptığı açıklamalarla Lübnan’da Şii Hizbullah örgütünü  top atışlarına tuttu.

 
 Ona göre Hizbullah, İslam Ümmetinden yana tavır almıyor, ve onlara karşı sert söylemlerde bulunuyor..
 
 Hizbullah eski genel sekreteri Şii Şeyh Subhi Tufeyli “Hizbullah’ın İsrail’e hizmet ettiği kadar kimse hizmet edemez” diye konuştu.
 
 S. Tufeyli, “ Bütün Dünya bir araya gelse İsrail’e Hizbullah kadar hiç kimse hizmet edemez!” şeklinde iddialı bir açıklama yaptı.
 
 “Hizbullah Suriye’de Şiileri korumak için mi savaşıyor?” sorusunu yönelten televizyon sunucu Tufeyli’den şu cevabı aldı:
 
 “Suriye’de Şiilerin hiç bir zaman korunmaya ihtiyaçları yoktu (Tehlike içinde değillerdi), Onları biz (Hizbullah) bataklığın içine soktuk! Bugün Şii’ler bizim hatalarımız yüzünden tehlike altında, biz sebep olduk, Suriye’de Şii’lerin başına gelebilecek en ufak zararın sorumlusu biziz. Onların başını derde sokan biziz, acı çekmelerine biz sebeb olduk, Suriye şiileri bizlerin ne yardımına nede desteğine ihtiyaçları var.
 
 Tufeyli , “Seyyide Zeynep Türbesi içinde aynı. Taşlarının hiç kimse tarafından korunmasına ihtiyaçları yok. Biz seyyide Zeynebi seviyoruz da Sünniler nefret mi ediyor zan ediyorsunuz. Seyyide Zeynep bütün Müslümanlar için saygı değerdir. Yalan yapmak ve istediklerini gizlemek için Seyyide zeynep türbesini koruma veya Suriye’de ki Lübnanlı Şiileri korumak sadece propaganda için bahane, basit insanları aldatmal için bir taktiktir bu bahaneler, esasen öyle değil, esas mesele Suriye rejimini korumak. Söz konusu olan rejimi korumak, halkını öldüren, suçlu ve zalim olan rejimi korumak için savaşıyorlar. Nasıl olurda rejim kendi halkını her türlü silah ve füzelerle bombalar” ifadelerini kullandı.
 
 Yaptığı açıklamaların video kaydı.

http://www.youtube.com/watch?v=ArsmKqTKuE4#t=214
Yandım ebedi hüsnüne meftun olarak
Kar etti dilim ruhuma efsun olarak..