Gönderen Konu: Hizmet böyle olur  (Okunma sayısı 2252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatihan

  • Administrator
  • popüler yazar
  • *****
  • İleti: 6993
  • Milimi milimine Ehli sünnet...
Hizmet böyle olur
« : 01 Haziran 2012, 11:47:53 »

Geleceğimiz olan çocuklarımızı, yarının kahramanlarını  vatanına milletine hayırlı bir evlat olarak yetiştirmek en büyük arzumuz ve isteğimizdir. İşte bunun için uğraş veren, gecesini gündüzüne katarak talebeler yetiştiren eğitim kurumlarımız, derneklerimiz var. Bu kurumlarımıza en büyük destek halkımız tarafından veriliyor. Bu amaçla Dualar eşliğinde Bartın Cumhuriyet Meydanında açılan Hayır çarşısını mutlaka görmenizi tavsiye ediyorum. Bu güzel organizasyonu görünce insan heyecanlanıyor, gururlanıyor. Ama kendine bakınca insan içten içe utanıyor, acaba ben ne yapıyorum? sorusunu da sormadan edemiyor. Orada çalışan, hizmet edenleri gördükçe böyle düşünmemek elde değil. Bu insanların tek amacı Allah Rızası için çalışarak talebelere hizmet etmek. Ne yapsak bu insanların haklarını ödeyemeyiz.  Herkes bir işin kenarından tutmuş, coşku ve azimle hayır çarşısına destek oluyor.

  Trilyonları olan bir kişinin temizlik yapması, yaşlı bir amcanın un çuvalını sırtında taşıması, bayanların aylarca uğraşıp yaptıkları el işi göz nuru emekleri, halkın dişinden tırnağından arttırdığı paralarını kermese ayırmaları, günlerce kendi işinden ayrı burada koşturanlar... İnsanın hayal gücünü aşan bir durum. Bunlar para pul vererek yapılacak işler değil. Zira burada atılan her adımda, verilen her hayırda, dökülen bir damla terde, çıkan her nefeste Allah Rızası var.

Bu sebeple bu organizasyona “kermes” yerine “Hayır Çarşısı” tabiri daha uygun olmuş. Gerek kelimenin yabancı kökenden olması, gerekse terimin anlam olarak sınırlı kalmasından dolayı organizasyona “hayır çarşısı” tabiri daha çok yakışmış.

Peki bu aylarca süren çalışmanın amacı ne? Elde edilen gelirlerle talebelerin ihtiyaçlarını karşılamak, Yeni hizmet binaları açmak. Geleceğimiz olan gençlere yatırım yapmak; aslını bilen, ileriyi gören, inançlı, maddi ve manevi donanımlı, vatanına milletine faydalı nesiller yetiştirmek. İşte asıl hizmet bu.

Tüm bu hizmetlere karşı İçinde en ufak bir şüphesi olup acaba diyenler varsa onlara da bu hizmet yuvalarını gezerek talebelere verilen eğitimi yerinde görmelerini tavsiye ediyorum. En azından ön yargılarından kurtulmuş olurlar.

Bu yıl Aydın’dan getirilen deve de organizasyona ayrı bir renk kattı, Çocuklardan yaşlısına herkesin ilgi odağı oldu. “Hayır çarşısı” 8 Haziran’a kadar açık kalacak. Allah hepimize hayırlar yapmayı, yapamıyorsak bile yapanlara yardımcı olmayı nasip etsin.

Süleyman Karaman