Gönderen Konu: Hoş Geldin!  (Okunma sayısı 2465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatihan

  • Administrator
  • popüler yazar
  • *****
  • İleti: 6993
  • Milimi milimine Ehli sünnet...
Hoş Geldin!
« : 20 Temmuz 2012, 16:33:03 »

“Safa geldin ya Şehr-i Ramazan! Hem bu sene inşAllah bize safâlar, büyük safâlar getirdin.

Merhaba ey mübarek bağışlanma ayı! Merhaba ey zavallıların, ümitsizlerin, fukaranın, çaresizlerin gönlüne teselli, yüzlerce milyon ehl-i imana mağfiret müjdeleyen mukaddes ay! Yılda bir defa, yalnız otuz gün süren misafirliğin bizim için ayrıca sevinç sebebi oluyor.

Büyük küçük cümle tevhit ehlinin kalbinde bizim için, hayli vakittir mazlum ve mağdur olan İslam âlemi için zaferler, haberler, müjdeler getirdiğine dair sağlam bir iman var.

Bak bugün, bölük bölük camilere, Fatihlerin, Peygamber -i Zişan’a halef olmuş muazzam muhteşem hakanların yadigârı ulu mabetlere koşan halk seni nasıl kutluyor.

Tek yürek ve tek ses olarak, bak senden neler, neler diliyor ve bekliyor!

Rabbü’l-Alemin katında onlar için şefaat et, ta ki hayırlı bir bayrama erişip mutlu bir bayram edelim!

Merhaba ey Ramazan ayı, merhaba! Ey imana kuvvet veren, gönüllerden kederleri silip götüren, gelecek için ümitler bahşeden ulvî, kutsî, samimi ay! Her günün bir zafer günü, her saatin bir sevinç saati, bayramın kıvanç dolu bir bayram olsun!

Safa geldin! Neşen, bereketin, ferahın ile geldin. Yine neşe, bereket , ferah ve saadet bırakarak gideceksin. Seni bu sene bundan emin olarak karşılıyoruz, ey ayların mübareği, ey Şehr-i Ramazan!”

(Ercüment Ekrem Talu, İkdam, 1 Ramazan 1339/10 Mayıs 1921)