Gönderen Konu: Hotmail tarihe karışıyor  (Okunma sayısı 5334 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7479
Hotmail tarihe karışıyor
« : 05 Ağustos 2012, 05:53:31 »

Yazılım devi Microsoft, tablet ve masaüstü bilgisayarları tek merkezde toplayan Windows 8'in lansmanından önce radikal adımlar atmaya devam ediyor.


Popüler e-posta servisi Hotmail gidiyor, yerine Outlook geliyor.

Microsoft'un popüler e-posta servisi Hotmail isim değiştiriyor, yerini Outlook.com'a bırakıyor.

Windows 8 ve Windows Phone sistemler bu servisi baz alırken, bazı ek özellikler de Outlook'a eklenmiş olacak. Örneğin Skype üzerinden konuşmak isteyen kullanıcılar, bunun için Outlook'u kullanabilecek. Outlook, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal ağ servisleriyle de entegre bir şekilde çalışacak. Bunun dışında kullanıcılar Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve SkyDrive servislerine de yine Outlook üzerinden erişebilecek.   


Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7479
Microsoft Hotmail hizmetini kaldırıyor
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2012, 06:03:33 »
Microsoft 1998'de hayata geçirdiği web tabanlı email hizmeti Hotmail'i gözden çıkartıyor. Artık Hotmail'in yerini Outlook.com alacak.

Yenilenecek olan servis, gelen mesajları ulaştıkları anda düzenleyecek ve kullanıcının isterse Skype üstünden görüşme yapmasına da izin verecek.

Firma yeni sistemle karmakarışık gelen kutusu sıkıntısının da sona ereceği söyleniyor.

Aslında bu değişikliğin sadece basit bir yenilenme olmadığı Google'ın Gmail hizmetine karşı bir hamle olduğu amacın o kullanıcıları kendine çekmek olduğu düşünülüyor.

Microsoft, pek çok defa artık "email" hizmetinin basit bir günlük olmadığını çünkü kullanıcılarının hesaplarının verilerle dolup taştığını belirtti. Bu duruma çözüm olarak da gelen mesajların kişiler, bültenler, kargo uyarısı, sosyla medya mesajları gibi alt başlıklar halinde otomatik olarak sınıflandırılması getirilecek.

Tüm bunlara ek olarak Microsoft, Outlook.com hizmetini kullanıcının üye olduğu başka hizmetlerle de bağlamayı planlıyor. Firma yetkilisi Chris Jones blogunda "Size Facebook, Twitter, Linkedin, Google ve Skype gibi hizmetlerle bağlantılı ilkemaili zunuyoruz" diyor ve ekliyor "Outlook.com'a gelen mailler göndericinin fotoğraflarıyla, anlık durum güncellemeleri, tweetleri ile  hayat kazanacak. Sosyal medya hesaplarınıza bağlı olan hesabınızla sürekli güncellenen kişi listesi ve kişi bilgileri sayesinde her an chat ve video görüşme yapma imkanı hep elinizin altında olacak"

HEDEF GOOGLE

Google'a atılan bir taş gibi görünen şu yorumuyla chris Jones tam gizlilik vaad ediyor "Firmamız asla reklam amaçlı kullanmak ya da reklamverenlere satmak üzere emaillerin içeriğini ve eklerini taramayacaktır"

Ayrıca Google Docs ve Zoho Docs gibi rakiplere karşı Office uygulamalarının da yeni email hizmetiyle birlikte web üzerinden entegre halde hizmete gireceğini belirtti.

Outlook.com ayrıca Microsoft'un bulut uygulaması olan Skydrive veri depolama hizmeti ile sunulacak böylece kullanıcılar fotoğraf ve başka doküman göderirken limitlerini aşmak gibi sıkıntılarla karşılaşmayacaklar.

Elbette bu hizmetin de rekabetteki karşılığı Google Drive oluyor.

"YENİ BİR ŞEY DEĞİL"

Chris Jones firmanın sıfırdan yepyeni bir hizmet yarattığını özellikle belirtiyor. Fakat Gartner analistlerinden Matt Cain bir sıkıntıya dikkat çekiyor: Outlook.com ters-müşterilemeyi temsil ediyor. Aynı anda her yerde olan, pıtrak gibi çoğalan bir iş kolunu alıp onu tüketici pazarı için kesip biçmek bu yapılan. Aslında burada sunulan yeni bir teknoloji yok, filtreleme, tasnifleme araçları ve sosyal medya ile entegrasyon uzun zamandır kullanılan şeyler. Yeni olan tek şey temiz kullanıcı ara yüzü, pazarlama stratejisi, Skype, office ve skydrive ıygulamaları ile olan entegrasyon.

Micrsoft şu an için hizmeti ön izleme modunda sunuyor ve resmi başlangıç tarihi henüz belli değil. Bu esnada kullanıcılarına yükseltme yapmalarını öneriliken hala alışılmış Hotmaili kullanmaya devam edebilecekleri belirtiliyor.

Gazete Habertürk


mazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: Hotmail tarihe karışıyor
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2012, 06:12:17 »
Yani, Hotmail başarısız oldu,rakiplerle baş edemedi yenilk yapmaya çalışıyor. Bizim bilgiler ne olacak ? silenecek'mi?

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7479
Ynt: Hotmail tarihe karışıyor
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2012, 06:25:39 »
Outlook.com'un mimarı sorularımızı yanıtlıyor


Hotmail'ciler ne yapacak?

CHIP Online: Yeni e-posta sisteminin ortaya çıkışı ile birçok Hotmail.com kullanıcısının kafasında aynı soru oluştu. Bu servisin geleceği ne olacak?

Brian Hall: Hotmail kullanıcıları elbette hayatlarını kaldıkları yerden devam edebilecekler, ama eğer isterlerse tek tıklama ile Outlook.com'a terfi etme seçeneğine de sahipler.

CHIP Online: Şu anda Microsoft'un internet üzerinden sunduğu hizmetlerden yararlanmak için birkaç farklı giriş yöntemi bulunuyor. Yakın gelecekte bunların tek bir yerde birleşme ve bu yerin de Outlook.com olma ihtimali var mı?

Brian Hall: Microsoft servislerini kullanırken ne tür bir e-posta adresi kullanacağınız tamamen size kalmış. Biz tüm e-posta adreslerini destekliyoruz. Bunları kullanarak Windows 8 kullanan bir bilgisayara, bir cep telefonuna, Skydrive vs. gibi hizmetlere login olabilirsiniz. Elbette yeni kullanıcılara girişte eğer herhangi bir hesapları yoksa Outlook.com hesabı açtırmalarını öneriyoruz ancak bunu zorunlu tutmuyoruz. 

chip.com.tr


Çevrimdışı Fatihan

 • Administrator
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 6991
 • Milimi milimine Ehli sünnet...
Ynt: Hotmail tarihe karışıyor
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2012, 13:26:51 »
Hotmail biteli çok oldu zaten. İnternet=facebook oldu.

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7479
Ynt: Hotmail tarihe karışıyor
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2012, 17:16:35 »
Hotmail biteli çok oldu zaten. İnternet=facebook oldu.

Haklisiniz