Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
teşekkürederiz
22
İSLAM-GENEL / Fayda görülebilecek üç dua
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 13 Ağustos 2023, 00:20:31 »
Dua1"Allah'ım, beni,anamı,babamı,bütün müminleri bagışla,askerimizi,polisimizi,vatanımızı,milletimizi,ehli islâmı koru. Bize dünyada ve ahirette güzellikler ver. Sen duaları,işiten ve kabul edensin,dualarımızı kabul eyle.Amin."
Dua2:"Allah'ım,kötü durum ve hallerden,afet ve felaketlerden, el - Hafız ismin ile koru bizi. Mahşer yeri ile alem-i nâr'ın şiddetinden nuhafaza eyle bizleri.Ayaklarımızı sırat köprüsünden kaydırma ya Rabbi. Depremde ölen deprem şehitlerine, diğer şehitlere,peygamber,evliya ve salih olarak ölen ve diğer mümin olarak ölen kardeşlermize rahmet eyle. Hastalarımıza eş - Şafi ismin ile şifa ver. Yakını ölenlere sabır ver. Devletimize,milletimize zeval verme. Ayıp ve kusurlarımızı örtüp, bizi bağışla. Sen duaları işiten ve kabul edensin,dualarımızı kabul eyle.Amin."
Dua3:" Allah'ım ben nefsime çok zulmettim. Günahlarımı ancak sen affedersin. Öyle ise beni şanına layık bir magfiretle bağışla. Bana merhamet et. Sen affedici ve merhamet edicisin.Amin."
23
İSLAM-GENEL / Hınzıp şeytanı
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 11 Ağustos 2023, 16:38:55 »
Namaz esnasında musallat olan hınzıp şeytanı, geçiçi olarak depresyon yada obsesif bozukluğa neden olabilir.Yani vesvese hastalığı ortaya çıkıyor namaz esasında.Bu durum ilaç kullanımında belirli yan etkiler çıkmasına neden olabilir. İlaç kullanılıyorsa etkileşim söz konusu olabilir.
24
İSLAM-GENEL / Ynt: Psikolojik ilaç ve namaz
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 11 Ağustos 2023, 16:36:14 »
Namaz esnasında musallat olan hınzıp şeytanı, geçiçi olarak depresyon yada obsesif bozukluğa neden olabilir.Yani vesvese hastalığı ortaya çıkıyor namaz esasında.Bu durum ilaç kullanımında belirli yan etkiler çıkmasına neden olabilir. İlaç kullanılıyorsa etkileşim söz konusu olabilir.
25
İSLAM-GENEL / Psikolojik hastalıklar kendimizden mi gelir?
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 07 Temmuz 2023, 19:39:03 »
Psikolojik hastalıklar kendinizden değil. Yani bu hastalıklara,cin ve şeytan gibi varlıklar neden oluyor. Beyine yerleşerek yada yaşadığınız evin içine yerleşerek hasta ediyorlar insanları. Cin ve şeytanın telkinleri su:"Bu hastalık iyi olmaz,kendini öldür" diyorlar. Bir insan,bu cinleri havas ilmi sahibi kişiler tarafından yaktırarak çıkartıyorlar. Muska,vekf,cifir gibi kendi yapacağımız tedavilerde,ehli sünnet itikadı insanların işine yarıyor. Tıbbi ilaçlarda işe yarıyor. Cini kendi yakacak insan ehli sünnet itikadına dahil olmalıdır. Epilepsi,şizofren,obsesif bozukluk,bilinç altı sorunları gibi pek çok hastalık insanın kendinden gelmiyor. Yani habis varlıklar buna sebep oluyor. İnsanları vesvese ve kötülük telkinleri denilen iki telkin ile etkiliyorlar. Dikkatli olmak lazım.
26
İSLAM-GENEL / Hayır ve şerrin nereden geldiği
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 01 Temmuz 2023, 19:24:20 »
Şer nefstendir,hayır Allah'tandır. Bu makalede anlatmak istediğim hayır ve şerrin nereden geldiği. Allah kulu hakkında hayır murat ettiği için devamlı olarak hakkında hayırlı olanı ister ve emir ve yasaklarına uyulmasını ister. Bazen bizim başımıza bir şer gelir. Bu başımıza gelen şer, işlediğimiz,daha önceden yaptığımız şer yüzündendir. Yani Allah şer işleyenlere azap ediyor ve cezalandırıyor. Başına gelen şer,daha önce işlediği günahlar yüzünden oluyor. Bazı başımıza gelenlerde, büyük bir şerri önlemek içindir. Mesala bir kişinin cildi çok güzelken,bazı olumsuz nedenlerle cildin bozulması. Peki bunda bir hayır varmıdır?Bunda da bir hayır olabilir. Mesela cildi bozulmasa, onu kötü bir insan sevebilir ve onu bir daha bırakmayabilir. Şer üç farklı açıdan gelebilir. Daha önce işlenen günahlardan dolayı, daha büyük bir şerri önlemek için yada imtihan dünyasında olunması sebebiyle,cennete mi,cehenneme mi gireceğimizin belli olması için önemlidir. Bazen başa gelen şer,bir bir hayır içindir. Mesala fakir olmak bazen bir hayra işarettir. Belki fakir olmasa kıskanç bir insan tarafından nazara gelecek ve ağır bir hastalığa yakalanacaktır. Bazende fakirlik sabır etmemiz için olur. Yani cennet yada cehennem açısından önemlidir. Bazende daha önce işlediğimiz günahlar sebebiyle olur. Hayır ise Allah'tandır. Mesala bir kendimiz için faydalı nimete kavuşmak hayırdır. Bazende bir beladan kıl payı kurtuluruz,buda Allah'tan gelen bir hayırdır. Bunlar başımıza gelen hayır ve şerre örneklerdir. Umarım okuyanlar için faydalı olur. Okuyanlardan Allah razı olsun.
27
İSLAM-GENEL / Şeytan insanları cehenneme götürmeye uğraşıyor.
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 19 Haziran 2023, 17:37:12 »
Şeytan cehenneme götürmeye uğraşıyor insanları. Şeytan herkesi cehenneme götürmeye uğraşıyor. Kimini namaz kaldırmayarak,kimini namazı eksik yada kusurlu kaldırarak,kimini uruç tutturmayarak,kimini aruçluyken günah işleterek,kimini zikir ettirmeyerek,kinini zikiri hızlı yaptırarak, kimini zina yaptırarak,kimine zinayı izleterek, kimini harama batırarak günah işletiyor,kimini avret yerini göstererek cehenneme götürüyor.Kimi Allah'a şirk koşacak,kimi Allah'a şirk koşmuş sayılacak.Kimi resim yapacak,kimi resime bakacak.Bazı insanlar gıybet ediyor, bazı insanlar gıybet dinliyor. Bazı insanlar dalga geçiyor,bazı insanlar gülerek günah işliyor. Bazıları müstehcen filmde oynuyor,bazıları müstehcen film izliyor. Bazıları şeytanın düşüncesini ve telkinlerini benimsiyor dinden çıkıyor öyle ahirete gidiyor. Bazıları şehvetle günah işliyor, bazıları şehvetle günah işletiyor. Bazısı adam öldürüyor,bazısı adam öldürtüyor. Bazısı sihir yapıyor,bazısı sihir yaptırıyor. Bazısı iftira atıyor, bazısı iftira arttırıyor. Bazısı savaştan kaçıyor,bazısı savaştan kaç diyor. Sözün kısası herkes bir günahı,yani nefse uyup yaptığı bir işle, şeytan tarafından kandırılıyor ve cehennemde azaba sürükleniyor. Adam oğlunu hilekâr şeytan kandırıyor ve cehennemde azaba doğru sürüklüyor. Adem ve Havva'nın cennetten çıkarıldığı gibi insanları cennetten men etmeye uğraşıyor. Adem ve Havva yasak ağacın meyvesinden yedide cennetten çıkarılmadı mı? Aynı şey sayısız insanın başına gelecek şimdi. Şeytan kandırıp, imansız öldürecek sayısız insanı. Ahireti nicesi unutup dünyaya dalacak ve imansız ahirete göç edecek. Şeytan insanları dünyaya bağlamaya ve azdırmaya uğraşacak ve insanlar dünyaya aldanacak. Herkesi nefsin çektiği yönlere götürerek imansız edecek ve öyle yaşatacak. Sayısız insan cehennemde azap görecek bu neticelerde. Okuyanlardan Allah razı olsun.
28
İSLAM-GENEL / Düşünce açısını geniş tutmanın hayrı
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 17 Haziran 2023, 17:10:27 »
Düşünce açısını geniş tutmak önemlidir. Yani her şeyi eğrisi ve doğrusu ile düşünmek,araştırmak nedenini bilmek,ayrıntılarını bilmek önemlidir. Kainatta her iş bir hikmet ile meydana gelmektedir. Bazen işler istediğimiz gibi olmaz. İsyana çağıran sesler işitiriz. Bir mevlana sözü örnek vermemiz gerekir. İstediğin bir şey olursa bir hayır ara,istediğin bir şey olmazsa bin hayır ara. Bu bir mevlana sözüdür ve çok doğru bir düşünce. Allah verdiğinide bir hikmet ile veriyor, vermediğinde de bir hikmet ile vermiyor. Mesala bir dua ettiğimizde ve kabul olmadığı zaman,duayı bırakmamız için içten gelen bir ses bizi dürter. Oysa istediğimiz şey,olmaması gerektiği için olmamıştır. Yada daha iyisi olacağından dolayı olmamıştır. Bunuda bir hikmet vardır. Eğer duamızı kabul olmadığı için,dua  ve ibadetleri terk edersek,huzuru mahşerde büyük azap görürüz. İnsanlar dalga bile geçse, ibadetleri terk etmemeliyiz. Veya şeytan ve cin gibi varlıklar dürterse de ibadetleri terk etmemeliyizdir. Kabul olmayan dualar,ahirette verilmek üzere mesala biriktirilebilir. Kabul olmayan duanın,ahiretteki mükafatını insanlar bilseler, hiç bir duam kabul olmasa derlerdi. Bunu Allah bildiriyor hadislerde. Yani her işte bir hayır aramak ve tevekkül etmek lazımdır. Bazı kişilerde mesala fitre ve zekat gibi yakınlarının yardımı ile geçiniyor. Buda belki kendisi için hayır ve hayrı yapanlar içinde bir kurtuluş vesilesi olabilir. Yani yaptığı hayır sebebiyle,imanlı ölüp cennete girebilir kişi. Bu durumda olan yani müşkil durumda olanlarada şeytan ve cinler intiharı telkin ediyor. Ama  bu durumda yani fitre ve zekat gibi yardımlarla geçinen,müşkil olanlarında,eceli gelinceye kadar yaşaması lazımdır. Bunda da vardır bir hayır demek gereklidir. Belirli insanlar için bir hayır vesilesidir. Düşünce açısını geniş tutmak her işin ayrıntılarınıda araştırmak, düşünmeden hareket etmemek çok önemlidir. Aksi taktirde huzuru mahşerde büyük azap görürüz. Umarım faydalı olmuş bir makaledir.Allah'tan okuyan herkese hayırlara vesile olmasını dilerim. İlminizi artırmanız önemlidir. Okuyanlardan Allah razı olsun.
29
SAĞLIKLI YAŞAM / Psikolojik kimyasal ilaç ve namaz
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 01 Haziran 2023, 17:31:52 »
 Psikotik ilaç kullanılırken,namaz kıldığında bazı ilaçlarda ilaç bırakıldığında rastlanan yan etkiler çıkıyor. Bu durumda ilaç kullandıktan sonra en az sekiz saat namaz kılamazsınız. Farklı çözüm yollarıda var.  İlacın namaz kalındığında,ilaç bırakıldığı zaman çıkan yan etkiler problemi,depresyondan kurtarılarak çözülebilir. Tablet şeklindeki bitkisel anti depresan ilaçları kullanıp, namazdan önce Ayet-el kürsi okumak sorunu çözebilir. Kimyasal anti depresan ilaçlarda iyi sonuçlar verebilir.
30
İSLAM-GENEL / Ynt: Psikolojik ilaç ve namaz
« Son İleti Gönderen: Kendinibulanadam 21 Mayıs 2023, 16:49:20 »
Psikotik ilaçlar içinde,bırakıldığı zaman uykusuzluk yapan ilaçlar sıkıntı yaratabilir. İlaç kullanımı bırakıldığında uykusuzluk yapmayan ilaçlar güvenli kullanılabilir. Yani tesiri görülebilir. Bırakıldığı zaman uykusuzluk yapan ilaçlarda, en az 8 - 10 saat arası fatiha suresi okunmamalıdır. Çok fazla dini ibadet namaz gibi dini ibadetler yapılmamalıdır. İlaç bıraķımı yan etkisi ciddi olmayan ilaçlar namaz gibi dini ibadetleri mümkün kılabilir. İlaç bırakıldığında uykusuzluk yapan ilaçlar riskli olabilir dini ibadetlerde.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10