Sadakat İslami Forumları

FORUM AKTİVİTELERİMİZ => VAKT-İ MUHABBET => Konuyu başlatan: enfa - 20 Ocak 2008, 23:08:57

Başlık: Bakın Türkiye'de neler oluyor?
Gönderen: enfa - 20 Ocak 2008, 23:08:57
Türkiye'nin bir çok yöresinde "yaşanmış" ilginç olaylara şahit oluyoruz. Dünyada da zaman zaman trajikomik olaylar yaşanmıyor değil; ancak ülkemizde yaşanılan bazı ilginçlikler varki bize has özellikler barındırıyor. İşte sizin için seçtiğimiz Türkiye'de yaşanmış trajikomik olaylar...Bakın Türkiye'de neler oluyor?

1)Aynı turizm şirketine ait iki otobüs yolda karşılaştı şöförler ellerini bırakıp birbirini selamladı: 52 kişi öldü.
BİTLİS

2)Odun kesmek için ağaca çıkan çiftçi, Nasreddin Hoca fıkrasındaki gibi "bindiği dalı kesmeye başladı. Farkettiğinde iş işten geçmisti. Dalla birlikte yere çakıldı; hastanede öldü.
ANTALYA

3)Bir anne yağmur girmemesi için bacayı tıkadı. Soba yanıyordu bacadan çıkamayan karbonmonoksit evi doldurdu. Anne ve oğlu öldü. 3 yavru komada.
İSTANBUL

4)Asabi çoban ot yemeyen koyununu tüfeğin dipçiğiyle dövmeye başladı. Tüfek ateş aldı ve çoban öldü.
BİTLİS

5)Köpeği ile ava giden acemi avcı, ihtiyaç molası verdi. Tüfeği bacaklarının arasına kıstırıp tuvaletini yapmak istedi. O sırada köpek dizlerine atladı. Tetiğe dokundu, avcı çenesinden giren fişekle öldü.
TOKAT

6)Tarlada otlayan iki koyun bir evin önündeki inşaat kumunu dağıttı. Koyun sahibi aile ile kum sahibi aile birbirine girdi. İki aileden beş kişi öldü.
GAZIANTEP

7)İki odayı yıkıp tek oda yapmak isteyen ev sahibi işi abarttı. Tek duvar için kazma yerine dinamit kullandı. Mahalleyi havaya uçurdu. Yaralandı.
TRABZON

8)Şaşkın köylü üç katlı evinin kömürlükte buzağı beslemeye başladı. Buzağı büyüdü. 250 kiloluk dev bir inek oldu. Bulunduğu odaya sığmayan inek üç katlı evden vinçle indirildi.
İZMİR

9)Karadenizli iki kardeş çatıdaki hurdaları satmak istedi. Ağabey çatıya çıktı demir yığınlarını aşağıdaki kardeşine atmaya başladı. Kardeşi ise hepsini tuttu biri hariç: "Buzdolabi". Onun da altında kalıp ağır yaralandı. Hastanede 'Hızlı attı tutamadım' dedi.
İZMİR

10)Yeni doğan bebeği seven bir dayı faciaya yol açtı. Bebeği 'Hoppala' diye havaya fırlattı. Talihsiz bebek tavandaki serinletici pervaneye çarparak öldü.

8sutun
Başlık: Ynt: Bakın Türkiye'de neler oluyor?
Gönderen: müteallim - 21 Ocak 2008, 01:07:18
simariklik :dill
Başlık: Ynt: Bakın Türkiye'de neler oluyor?
Gönderen: İsra - 21 Ocak 2008, 02:31:57
Burası Türkiye herşey olabilir =)

Teşekkürler enfa
Başlık: Ynt: Bakın Türkiye'de neler oluyor?
Gönderen: Günbatımı - 30 Aralık 2008, 08:57:59
Aman Ya Rabbi!.. Dehşet verici şeyler... zm4))
Başlık: Ynt: Bakın Türkiye'de neler oluyor?
Gönderen: Dr.fth - 09 Mayıs 2010, 15:17:55
Allah şifalarını versin :D