Sadakat İslami Forumları

FORUM AKTİVİTELERİMİZ => HATİM FAALİYETLERİMİZ => DUA ZAMANI => Konuyu başlatan: thenaksi - 09 Haziran 2008, 20:47:43

Başlık: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: thenaksi - 09 Haziran 2008, 20:47:43
                                                            احزاب دعاسى        

  اَلَّلهُمَّ مُنْزِلَ الْكِتَابْ سَرِيعَ الْحِسَابْ اِهْزِمِ الْاَحْزَابْ اَلَّلهُمَّ اهْزِمْهُمْ وَانْصُرْنَا عَلَيْهِمْ وَزَلْزِلْهُمْ اَلَّلهُمَّ يَا مُجِيبَ الْمُضْطَرِّينْ وَيَا صَرِيخَ الْمَكْرُوبِينْ اِكْشِفْ عَنَّا هَمَّنَا وَغَمَّنَا وكُرْبتَنَا فَاِنَّكَ تَرَى مَا نَزَلَ بِنَا وَبِالْمُؤمِنِينَ جَمِيعًَا اَلَّلهُمَّ اسْتُرْ عَوْرَاتِناَ وَآمِنْ رَوْعَاتِنَا يَا اَكْرَمَ الْاَكْرَمِينَ وَيَا اَرْحَمَ الرَّاحِمِينْ بِحَقِّ اسْمِكَ الْعَظِيمِ الْاَعْظَمْ وبِمَعَاقِدِ الْعِزِّ مِنْ عَرْشِكْ وَمُنْتَهَى الرَّحْمَةِ مِنْ كِتَابِكْ وَمُنْتَهَى الْفَضْلِ فِى نَبِيِّكَ الرَّحْمَة ْ وَبِحَقِّ حُبِّ ذَاتِكَ اَلَّلهُمَّ بِحُبِّ ذَاتِكَ تَحَصَّنَّا يَا اَللهُ لَا اِلَهَ ِالَّا اللهُ سَيِّدُنَا مُحَمَّدٌ الرَّسُولَ اللهِ حَقَّا وَ صِدْقًا
Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: thenaksi - 09 Haziran 2008, 20:51:19
Arkadaşlar hatim duasınında bu duanında harekesiz şekli var. Arzu edenlere ulaştırabilirim.
  inş. istifade edersiniz..
Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: Mahi - 09 Haziran 2008, 21:29:17
Teşekkürler...
Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: ihvan - 27 Ocak 2011, 16:21:25
amin.
Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: ümre yolcusu - 25 Ocak 2012, 13:52:48
emeginize saglık
Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: Güllere vurgunum - 25 Ocak 2012, 14:25:19
bu duanin turkce tercumesini verebilirmisiniz?
Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: thenaksi - 29 Ocak 2012, 12:03:08
Ey kitabı azimüşşanı indiren, hesabı süratli olan  Allâhım!sen düşman ordularını hezmete uğrat.
 
          Ey benim  Allâhım! sen onları hezimete uğrat. Kaifrler üzerine bize yardım et.onları zelzeleye uğrat.
 
          Ey benim  Allâhım! ey ızdırapda olanlara cevap veren  Allâhım! ey sıkıntıda olup da yardım isteyenlerin isteklerini, sıkıntılarını açan  ım! sen bizden sıkıntılarımızı, gamlarımızı, kederlerimizi aç. Muhakkak sen bize ve mü'minlerin hepsine inen şeyleri görüyorsun.
 
          Ey benim  Allâhım!ey ikram edenlerin en cömerti, ey rahmet edenlerin en merhametlisisi olan  Allâhım! ism-i azamın hakkı hürmetine,arşından olan izzet basamaklarının hürmetine, kitabından olan sonsuz rahmetin hürmetine,rahmet nebisinden olan sonsuz faziletler hürmetine,ramazan-ı şerif ayında olan sonsuz faziletler hürmetine,kadir gecesinde olan sonsuz faziletler hürmetine,kadir gecesinin nurunda olan sonsuz faziletler hürmetine,korkularımızı emin kıl. ayıplarımızı ört.
 
          Ey rahmet edenlerin en rahmet edicisi merhametlilerin en merhametlisisi olan  Allâhım!
         
          Ey benim  Allâhım ! evvelkiler içerisinde bizim Nebimiz ve Efendimiz olan Muhammed a.s.ın şanını yüce eyle.(yani p.e. dünyayı şereflendirmeden önceki sıddıkların,evliya ve enbiya arasında şanını yüce eyle demektir.)ahirkiler içerisinde bizim Nebimiz ve Efendimiz olan Muhammed a.s.ın şanını yüce eyle.(yani p.e. dünyayı şereflendirdikten sonrakiler arasında şanını yüce eyle.)ceza ve mükafat gününe kadar zilleri eğla olan semada olan,melaikeyi mukarrabin ve ruhaniyetin arasında  bizim Nebimiz ve Efendimiz olan Muhammed a.s.ın şanını yüce eyle.her bir zaman ve vakitte bizim nebimiz ve efendimiz olan Muhammed ( a.s.) ın şanını yüce eyle.
 
          Peygamberlerin hepsi üzerine, sana yakın olan melekler üzerine sana ibadet eden kulların üzerine,itaat edenlerin ehlinin hepsi üzerine salat et.
 
          Sen bize mafiret et.bize rahmet et.rahmet ve mafiretin ile bizi onlar ile beraber haşret(dirilt). Ey rahmet edenlerin en rahmet edicisi olan  Allâhım! sen bize mafiret et bize rahmet et. Rahmetin fazlın ve mafiretin ile onlar ile beraber bizi haşret. Ey rahmet edenlerin en rahmet edicisi olan  Allahım! muhakkak sen her bir şey üzerine kadirsindir. Senin her şeye gücün yeter. Selam rasüller üzerinedir. Hamid alemlerin rabbi olan Allâh içindir.
Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: turk_ay - 12 Eylül 2015, 14:11:07
Peki bu dua ne zaman ne şartlarda nasıl okunur. Bir usulu var mıdır ? Varsa nedir ?
Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: Mücteba - 13 Eylül 2015, 19:41:15
Peki bu dua ne zaman ne şartlarda nasıl okunur. Bir usulu var mıdır ? Varsa nedir ?

“Namazlardan sonra Ahzâb Duası’nı (Allâhümme münzile’l-Kitâb…) okumalı. Zira Rasûlullah Efendimiz (s.a.v.) Hendek Harbi’nde cezbeyle okumuştur. Ve o cezbe bu duada hâlâ câridir.”
{ Ebû'l Faruk Hazretlerinden,  Ali Erol, Hatıratım, s. 71-72 }

Başlık: Ynt: ahzab duası ( arapça )
Gönderen: thenaksi - 23 Mart 2020, 15:43:08
Hayırlı günler
Dosya olarak ekliyorum.