Sadakat islami Forum

EĞİTİM, AİLE, KÜLTÜR-SANAT, SAĞLIK => SAĞLIKLI YAŞAM => Konuyu başlatan: ene dost - 17 Haziran 2010, 20:50:28

Başlık: Tuz lambası hakkında
Gönderen: ene dost - 17 Haziran 2010, 20:50:28
ÇANKIRI - Kaya tuzu üretiminin önemli merkezlerinden biri olan Çankırı’da iki firma tarafından üretilen tuz lambaları, yurt genelinde satışa sunulmaya başlandı. Lamba üreticilerinden Cihat Alparslan Yavuz, kaya tuzunun doğal iyonlaştırıcı olduğunu, bulunduğu ortamdaki havanın kalitesini artırdığını söyledi.

Tuz lambasının tıbbi bir cihaz olmamasına rağmen, yorgunluk, stres, astım nöbetleri, bronşit, baş ağrısı, çeşitli cilt rahatsızlığı ve alerjilerin tedavisinde etkili olduğunun bilimsel çalışmalarla ortaya konulduğunu kaydeden Yavuz, lambanın havadaki nemi emerek, evlerde sağlıklı bir ortam oluşturduğunu belirtti.

Tansiyon rahatsızlığı ile psikolojik sorunları olan hastalar üzerinde de olumlu etkileri olduğunu ifade edilen lambaya ilginin yoğun olduğunu kaydeden Yavuz, şöyle dedi:
“Bilimsel araştırmalar, kristal tuz lambalarının eksi iyonları yüzde 300’e kadar arttırabileceğini kanıtlamıştır. California Üniversitesinde yapılan çalışmalarda, çok küçük miktardaki eksi iyonların bile havadaki bakterileri öldürebileceği ortaya konulmuştur. Bu çalışmalar ışığında ürettiğimiz lambalar, şimdiden çok büyük ilgi gördü. Biz firma olarak, 3 yıldaki satış hedeflerimize, 4 ay içinde ulaştık.”

HASTALARI VE ÇOCUKLARI SAKİNLEŞTİRİYOR
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hanım Halilova, kaya tuzlarının uzun yıllardan beri dünyanın birçok yerinde insanların tedavisinde kullanıldığını söyledi. Kent merkezleri ve evlerdeki elektrik iletim hatları, radyo televizyon vericileri, baz istasyonları, uydu sistemleri, televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve klima gibi birçok cihaz ile çeşitli zararlı gazlar ve sigara dumanının solunan havanın kalitesini bozarak, artı iyonlar yüklediğini vurgulayan bu iyonların nefes alırken akciğerlerin derinliklerine girdiğini söyledi. Doç. Dr. Halilova, şöyle dedi:
“Vücudun direncini olumsuz etkileyen artı iyonlar, insanların bağışıklık sistemini zayıflatarak, yorgunluk hissi vermektedir. Zaman içinde etkisini artıran artı iyonlar, kişilerde konsantrasyon kaybı, endişe, migren ve uykusuzluk gibi psikolojik rahatsızlıklarla ortaya çıkarken, astım ve benzeri her türlü solunum problemine yol açabilmektedir.”

Kristal kaya tuzu lambasının, havadaki artı iyonları nötr hale getirdiğini, toz, polen, bakterileri ve kötü kokuları içine hapsettiğini bildiren Doç. Dr. Halilova, lambanın özellikle hastalar ve çocuklar üzerinde sakinleştirici etkisi bulunduğunu söyledi.

Doç. Dr. Halilova, lambanın büyüklüğüne göre etkisinin de artacağını, kullanıldığı ortamda musiki dinlenilmesinin, kişilerin ruhsal olarak dinlenmesine yardımcı olduğunu kaydetti.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/403255.asp

Not
Sadakatliler kaktüs yerine kaya tuzu lambası :))
Başlık: Ynt: Tuz lambası hakkında
Gönderen: nirvana - 18 Haziran 2010, 00:10:07
ayrıca çokda şıklar hanımlara duyurulur
hem göz zevki hem sağlık kaynağı
ee ben de bir Çankırı lı olarak tavsiye ederim :)
Başlık: Ynt: Tuz lambası hakkında
Gönderen: İsra - 18 Haziran 2010, 02:22:45
Alıntı
ee ben de bir Çankırı lı olarak tavsiye ederim

nirvana sizde var mı bu lambadan ve faydası oluyor mu gerçekten  e58))
Başlık: Ynt: Tuz lambası hakkında
Gönderen: ene dost - 18 Haziran 2010, 20:28:25
Otantik bi havaları var loş ışık seven biri olarak edinmek istiyorum, bakalım nasip :)
Başlık: Ynt: Tuz lambası hakkında
Gönderen: nirvana - 19 Haziran 2010, 01:30:19
bizdeki prizma şeklinde ama isteyenler için daha farklı seçeneklerde var
ben bu tarz şeylerin psikolajik rahatlık sağladığını düşünüyorum
sonuçta  doğal bir madde   katkısız olduğu için en azından sağlığa zararı yok
Başlık: Ynt: Tuz lambası hakkında
Gönderen: sanalulke - 29 Kasım 2018, 21:23:23
Gaz lambası modeli en sevdiğim modeldir almak isteyene tavsiye ederim.

Buradan bakabilirsiniz. https://www.sifatuzlamba.com/urun/gaz-lamba-model-tuz-lambasi/ (https://www.sifatuzlamba.com/urun/gaz-lamba-model-tuz-lambasi/)
Başlık: Ynt: Tuz lambası hakkında
Gönderen: Lika - 06 Eylül 2019, 01:41:26
Kullanıyorum ve tavsiye ediyorum 😊