Sadakat İslami Forumları

SADAKAT DİNLENME TESİSLERİ => BASINDAN => Konuyu başlatan: tk1978 - 11 Aralık 2011, 18:04:42

Başlık: İstanbul'da domuz eti
Gönderen: tk1978 - 11 Aralık 2011, 18:04:42
Zeytinburnu'nda bir depoya yapılan operasyonda piyasaya sürülmeye hazır halde 200 kilo domuz eti ele geçirildi. Polis, depoda; Levent, Kâğıthane ve Bayrampaşa'da bulunan bazı kasap ve lokantaların adres bilgilerine ulaştı. Çevre sakinleri, domuz eti yakalanan deponun ününe sıklıkla kapalı kasa kamyonetlerin gelip gittiğini ancak ne iş yapıldığı konusunda bir bilgilerinin olmadığını belirtti.

Zeytinburnu'nda bir depoya yapılan operasyonda piyasaya sürülmeye hazır halde 200 kilo domuz eti ele geçirildi. Polis, depoda; Levent, Kağıthane ve Bayrampaşa'da bulunan bazı kasap ve lokantaların adres bilgilerine ulaştı. Domuz etinin Kırklareli'nin ormanlık alanlarda avlanan domuzlardan elde edildiği ve İstanbul'a getirilerek satıldığı belirtildi. Olayla ilgili biri kasap 3 kişi gözaltına alındı.
 
Çırpıcı Mahallesi Sefa Sokak 22 numara da bulunan 3 katlı binanın alt katındaki depodan piyasaya domuz eti satıldığı ihbarını alan Zeytinburnu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, durumu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bildirdi. Belirtilen adreste iki gün fiziki takip yapan ekipler, önceki akşam saatlerinde operasyon kararı aldı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Zeytinburnu Belediyesi'ne bağlı zabıta ekiplerinin operasyon düzenlediği depoda, yaklaşık 200 kilo kaçak domuz eti ele geçirildi. Depoda bulunan derin donduruculu dolapta saklanan etlere el konuldu. Operasyon sırasında depoda bulunan ve domuz etini Kırklareli'nden temin ettiği öne sürülen Ş.T ile İstanbul'da kasaplık yaptığı öğrenilen S.Ö ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişi gözaltına alındı.
 
'Kendim yiyorum'
 
Kırklareli'nin ormanlık alanlarında avlanan yaban domuzlarından elde edilen eti İstanbul'a getirdiği iddia edilen Ş.T'nin polise verdiği ilk ifadede, eti kendisinin yediğini ve kendisi için depoladığını söylediği öğrenildi. Depoda yapılan incelemede domuz etinin satıldığı iddia edilen kasap ve lokanta adresleri de bulundu. Zeytinburnu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin incelediği etler kireçle birlikte gömülerek imha edildi. Operasyonda gözaltına alınan 3 kişi ise sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Depo ise içindeki dolap ve etler alındıktan sonra mühürlendi.
 
Çevre sakinleri, domuz eti yakalanan deponun ününe sıklıkla kapalı kasa kamyonetlerin gelip gittiğini ancak ne iş yapıldığı konusunda bir bilgilerinin olmadığını belirtti.
Başlık: Ynt: İstanbul'da domuz eti
Gönderen: mazhar - 11 Aralık 2011, 18:55:33
Ne yediğimize,nerede yiyeceğimize mutlaka dikkat etmeliyiz.Mümkünse dışarıda yemek yememeliyiz.mecbur kaslırsak da bildiğimiz yerler de yemeliyiz.Avrupa birliğine gireceğiz diye domuz etine getirilen serbestlik müslümanların da zararına olmuştur.
Başlık: Ynt: İstanbul'da domuz eti
Gönderen: tk1978 - 11 Aralık 2011, 20:44:44
Ne yazik ki Avrupada cekilen en büyük sorun bu. Vatandasimiz, "Helal yaziyor bir mahsuru yok" diyerek, bagzi ürünleri tüketiyorlar. Zor. Bu devir´de haikaten cok ama cok zor bagzi seyler. Insan Nefsine hakim olmak´da güclük cekiyor, daha dogrusu olamiyor.