Sadakat islami Forum

DİNİ KATEGORİLER => İSLAM-GENEL => Konuyu başlatan: nursena - 05 Temmuz 2006, 16:33:41

Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: nursena - 05 Temmuz 2006, 16:33:41
Geceyi, gündüzü; ayı, yıldızı; küçücük bir sıvıyken kocaman bir insanı yaratan; arıda balı, yılanda zehri, kuru daldan kırmızı gülü, file rızk verip karıncayı unutmayan el-Vehhab (c.c.) olan Allah'ım! Sana hamd ü senalar olsun!....

Ey Allah'ım biliyoruz ki Sen bizleri de unutmuyor ve her birimize ayrı ayrı ,tıpkı bir annenin çocuğunun üzerine titrercesine, rahmet indiriyor, görüp gözetiyorsun!... Ellerimizi tutturuyor, beynimizi çalıştırıyorsan ve günahkâr olmamıza rağmen bize şefkâtle muamele edip, gelmemizi bekliyorsan ve yine Senden gelen bir vesileyle Sana geliyorsak bu Senin yüceliğini ve rahmetini göstermez mi? Peki ya neden anlayamıyoruz dönüşün Sana olacağını?

Bir gün, öğretmen sınıfta hayat bilgisi dersinde çocuklara, dağlar, ovalar, çiçekler ve böcekler hakkında bilgi veriyordu. Meraklı öğrencilerden birisi: "Öğretmenim, bunlar nasıl oluşuyor? Yani nasıl meydana geliyor?" diye sordu. Öğretmen: "Kendi kendine meydana eliyor." cevabını verdi, zil çaldı. Çocuk gizlice tahtaya öğretmenin hoşuna gitmeyecek bir yazı yazıyor. Öğretmen sınıfa girdikten sonra: "Bu yazıyı kim yazdı, çabuk ortaya çıksın!" diye bağırıyor, çağırıyor; o sırda bir çocuk: "Öğretmenim tebeşir uçtu ve yazıyı yazdı." diyor. Öğretmen daha da sinirlenip bunun olamayacağını, tebeşirin hiçbir sebep ve etki yokken yazı yazamayacağını ve uçamayacağını söylüyor. Öğrenci: "Ama öğretmenim bu kocaman dağlar, ovalar, ağaçlar kendi kendine oluşuyor da, şu küçücük tebeşir neden yazı yazamasın?" diye cevap veriyor.

Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!

Ne zaman anlayacağız Senin kudretini!.... "Ben hiçbir yere sığmam; fakat kulumun gönlüne sığarım." diyen güzel Allah'ım! El-Halim (c.c.) olan Allah'ım! Ama Sen her zaman bizden af dilememizi, Sana elimizi açmamızı ister ve bunu yine Senin vesilen ile gerçekleştiririz. Ya Rabb'i! Ne kadar cömert ne kadar, ne kadar merhametli ve ne kadar sabırlısın!....

El-Kerim (c.c.) olan Allah'ım! Günah dolu amellerimize her gün çoğunu eklememize rağmen bizlere sayısız nimetler veriyorsun.... Lütuflarını nasıl ödeyeceğiz Allah'ım?

Hâlâ senin güzelliklerini kavrayabilmemiz için bizlere açık bir kapı verip bizlerin kalplerini mühürlemiyorsan bu da Senin lütfundandır. Ya Rabb'i Settâr!
 (alıntı)
Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: Mstfx67 - 05 Temmuz 2006, 23:07:06
Allah razi olsun
Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: Miftahulkuluub - 05 Temmuz 2006, 23:14:46
Rehber dergisini okuyorsunuz sanırım.
Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: nursena - 06 Temmuz 2006, 09:52:38
evet
Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: armonya - 11 Temmuz 2006, 16:37:33
Alıntı

"Ben hiçbir yere sığmam; fakat kulumun gönlüne sığarım."
Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: hy120 - 11 Temmuz 2006, 17:05:40
Allah razı olsun
Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: Kul - 11 Temmuz 2006, 17:09:02
cok güzel bir yazi
Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: zynb - 11 Temmuz 2006, 17:48:45
Allah razı olsun Nursena kardeşim..
Başlık: Ya Rabb'i! Ya Rabb'i! Ya Rabb'i!
Gönderen: nursena - 11 Temmuz 2006, 17:51:00
ecmain  :)