Gönderen Konu: Binlerce müslümanı katlettiler  (Okunma sayısı 5379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muallim_abi

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 425
Binlerce müslümanı katlettiler
« : 08 Aralık 2006, 13:14:35 »

Güzel bir yazıdizisi, paylaşmak istedim:BİRİNCİ papa kabul edilen Piyer’den şimdiki papaya kadar aşağı yukarı 300 papa gelip geçmiştir. Papalık İtalya içinde olmasına rağmen papaların çoğu İtalyan değildir. Rum, Suriyeli, Got, Alman, İspanyol, Fransız, Polonyalı hatta Afrika asıllı kimselerdir. Bir tanesi de İngiliz asıllıdır. Şimdiki papa ise Almandır.

Papalık, sonraları İtalyan asıllı olanların eline geçmiştir. Fakat bunların çoğu akrabalık, zulüm, yağma, rüşvet, fuhuş gibi her türlü ahlaksızlıklarla dillere destan olmuştur.
Meselâ, papalık tarihçisi Kremonali Luintprant’ın ifadesine göre, Papa VI. Stefan bütün dünya tarihinin en iğrenç simalarından biriydi.
Sayısız metreslerinin entrikalarıyla papalık makamına oturduktan sonra, ölen kendisinden önceki Papa Formosus’un cesedini çıkarttırıp papalık elbisesi giydirmiş, papalık tahtına oturtmuş, yeniden muhakeme ettirerek mahkum ettirmiş, sağ elinin baş parmağını kestirmiş, dehşet içinde kalan halkın gözü önünde önce yabancılar mezarlığına sürükletmiş, sonra da Tiber ırmağına attırmıştır.  
Papa VI. Aleksander canavar ruhlu bir kimseydi. Devrinin tarihçisinin dediği gibi, değil papalığa, çöpçülüğe bile getirilecek bir adam değildi. Bin türlü entrikalarla kendi cibilliyetindeki bir sürü hergeleye makamlar vaad ederek, kadınlı- oğlanlı, içkili-eğlenceli ziyafetler çekerek papalık tahtına oturmuştur. İki oğlu ve iffetsiz kızı ile metresleriyle, papalığı sefahat yuvasına çevirmiş, İtalya’nın en zengin ailelerini haydutçasına soymuştur. Bununla da kalmamış, o ahlaksız kızı dolayısıyla kendisine damat olan birçoklarının hatta kendi oğlunun kanına girmiştir. Gelirlerinden kendisine hisse ayırmayan birçok piskoposu oğlu ile birlikte öldürmüş, sonunda, Adriano Kastelli adlı bir kardinal tarafından zehirlenerek hak ettiği cezayı bulmuştur.

İSLÂM-TÜRK DÜŞMANI PAPALARIN RESMİ GEÇİDİ

XIII. yüzyılın sonuna kadar papaların pek çoğu ya zehirlenmiş, ya katledilmiş, ya hapse atılmış, ya da sürgünde sefalet içinde ölmüştür.
Giovanni VIII. (872-882) Akrabaları tarafından ilk katledilen papa budur. Akrabaları, ilk önce zehirlemişler, ölümü gecikince de bir çekiçle işini bitirmişlerdir.
Urban II. (1088-1099) Haçlı seferlerinin kurucusu budur. Bunun çalışmasıyla toplanıp Selçuklu Türklerinin üzerine yürüyen Haçlı ordusu Anadolu üzerinden Suriye’ye geçmiş, yol boyunca her tarafı talan etmiştir. Kudüs’e kadar devam etmiş, Kudüs’e girene kadar 100.000 (yüzbin) Müslümanı insafsızca öldürmek gibi insanlık âleminin en korkunç katliâmını yapmıştır. Temeline bu 100.000 (yüzbin)lik katliâm atılarak Haçlılar tarafından Kudüs Lâtin Krallığı kurulmuştur. Bu krallık, tarihte eşine az rastlanan vahşet, rezalet ve zulümle 93 sene sürdü.
Haçlı seferlerinin babası olan Papa Urban, Kudüs’ün zaptından iki hafta sonra, sebep olduğu katliâmın cezasını çekeceği yer olan cehennemin yolunu tutmuştur.

YARIN: HAÇLI SEFERLERİ
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2008, 00:22:33 Gönderen: mystic »
Okuduk, okuttuk, unuttuk; üç kaf bir araya geldi, olduk bir kukuk..
nemsavi@hotmail.com / incemeseleler.com

Çevrimdışı müteallim

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 4785
 • gizli mahzenlerde kalan tarihin yeni adresi
  • www.Libv- kamp-lintfort.de
BİNLERCE MÜSLÜMANI KATLETTİLER
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2006, 01:42:37 »
güzel bir paylasim ali eren beyi tanirim.güzel tebitlerde buunmus.
  Kuslar gibi ucmasini baliklar gibi yüzmesini ögrendik amma kardesce yasamasini ögrenemedik

Çevrimdışı Ahi

 • aktif yazar
 • *****
 • İleti: 923
 • Bugün Allah (c.c) için ne yaptın?
BİNLERCE MÜSLÜMANI KATLETTİLER
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2006, 12:21:42 »
Güzel bir paylaşım Allah (c.c) razı olsun.
Herhangi bir insan vaktini nasıl geçireceğini, üstün bir insan ise vaktini nasıl tasarruf edeceğini düşünür. – Schopenhaver

Çevrimdışı muallim_abi

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 425
BİNLERCE MÜSLÜMANI KATLETTİLER
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2006, 12:50:54 »
Katolikler sadece Müslümanları değil dindaşlarını da katletti  
 
EUGENE III. (1143-1153) İkinci Haçlı seferi, bu papanın hocası olan amansız Müslüman düşmanı Fransız papaz Bernhard de Clairvaux’un eseridir. Bu Haçlı ordusu, Akka’ya vardıktan sonra yön değiştirip, o zaman en parlak devrini yaşana Şam’a yönelmiştir.

Fakat, Suriye sultanı Nureddin şehri kahramanca savunmuş, Haçlılar beş günde perişan olmuşlardır.  

Urban III. (1185-1187)
Selahaddin Eyyûbî, Kudüs’ü Haçlılardan bu papanın zamanında geri almıştır. Kudüs kralı ile birlikte hemen hemen kralın bütün şövalyelerini de esir almış, fakat Haçlıların aksine, Hıristiyan olsun, Yahudi olsun hiç kimsenin burnunu bile kanatmamak gibi bir insanlık örneği göstermiştir. Selahaddin Eyyûbî’nin bu hareketi, şüphesiz ki, İslâm tarihinin ebedî bir medeniyet âbidesidir.

Klemens III. (1187-1192)
Dünya tarihinin en âdil hükümdarlarından biri olan Selahaddin Eyyûbî aleyhinde yapılan propagandalarla, Üçüncü Haçlı seferini gerçekleştiren papa budur. Bu 100.000 (yüzbin) kişilik Haçlı ordusu, Selçuklu akıncıları tarafından kırıla kırıla Akka’ya ancak kırk bin kişilik sefil, perişan ve döküntü bir ordu şeklinde varabilmiştir.
Ordunun başında bulunanlardan Alman Kayzeri, yolda bir sudan geçerken boğulmuştur. Haçlı ordusunun ikinci başı olan İngiltere kralı olan Aslan Yürekli Rişar ise bir sürü zulüm ve cinayetleri işlemekle kalmamış, heybesini de altın ve gümüşle doldurduktan sonra def olup gitmiştir.
Fakat, yolunu şaşıran bu aslan yürekli kral(!) düşmanlarının eline esir düşmüş, Avusturya ve Almanya hapishanelerinde epey sürünmüştür.
Ordunun üçüncü başı olan Fransa kralı Philippe Auguste ise, Kudüs ve haçlı adını bir daha ağzına alamayacak bir vaziyette, aslan yürekli(!)den çok  önce sıvışıp gitmişti.

İnnocence III. (1198-1216)
Dördüncü Haçlı seferini başlatan, bu İtalyan papadır. Bu seferin başında bulunan Andriko Dandola, Kudüs yerine, kendi dindaşları olan Ortodoksların elinde bulunan İstanbul üzerine yürümüş, şehri iki defa yağma ettikten sonra ateşe vermiş ve 57 sene sürecek olan İstanbul Lâtin İmparatorluğu’nu kurmuştur.
 
Honorius III. (1216-1227)
Beşinci Haçlı seferinin tasarlayıcısıdır.

İnnocenese IV. (1243-1254)
Başarısız Altıncı Haçlı seferini hazırlamaya kalkışan papa budur.

Gregorius X. (1271-1276)
Yine başarısızlıkla neticelenen Yedinci Haçlı seferi, bu papanın seçilişinden bir yıl önce Kral Aziz Louis zamanında olmuş, adı geçen bu kral seferde vebadan ölmüştü.
Müslüman düşmanlığıyla kıvranan bu papa ise Haçlı seferini yeniden canlandırmak için ömrü boyunca boşuna uğraşıp durdu.
 
Giovanni XXI. (1276-1277)
Portekiz asıllı bir papadır. Papalık süresi boyunca Haçlı seferi fikrini hortlatmak için elinden geleni yapmıştır.
 
Bonifaz VIII (1294-1303)
En zâlim ve gaddar papalardan biridir. Papa olur olmaz, kendinden önceki papayı tutuklatıp hapse attırmış ve işkenceye tabi tutmuştur. Yeni Haçlı seferleri planları ortaya atmışsa da kimseyi peşinden sürükleyememiştir.
 
Urban V. (1362-1370)
Haçlı seferlerini yeniden başlatmaya çalışan papalardan biri de budur. Onun zamanında, Kıbrıs kralı Piyer de Lusignan, İskenderiye’ye bir baskın yaparak Müslüman, Hıristiyan ve Yahudi demeden beş binden fazla kişiyi feci şekilde kılıçtan geçirmiş, kalanlarını da gemilere bindirerek esir pazarlarında satmıştı. Bu papa, Kıbrıs kralının bu fecaatını takdis etmiştir.

Nikolaus V. (1447-1455)
Osmanlılar tarafından İstanbul fethedilir edilmez, bütün Avrupa krallarına baş vurmuş, aralarındaki kavgayı bir tarafa bırakarak Türklere karşı yeni bir Haçlı seferi hazırlamaya çağırmıştı.

YARIN:BU KEZ TÜRKLER ÜZERİNE HAÇLI SEFERİ
Okuduk, okuttuk, unuttuk; üç kaf bir araya geldi, olduk bir kukuk..
nemsavi@hotmail.com / incemeseleler.com

Çevrimdışı Tuğra

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 6599
Ynt: Binlerce müslümanı katlettiler
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2010, 12:18:45 »
Güzel bir paylaşım Allah (c.c) razı olsun.
〰〰〰〰🐠

Çevrimdışı Lika

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 3892
Ynt: Binlerce müslümanı katlettiler
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2010, 00:16:58 »
Ne içindeyim zamanın,Ne de büsbütün dışında;Yekpare geniş bir anın Parçalanmış akışında,
Rüzgarda uçan tüy bile Benim kadar hafif değil.Başım sukutu öğüten Uçsuz, bucaksız değirmen;İçim muradıma ermiş Abasız, postsuz bir derviş;
Kökü bende bir sarmaşık Olmuş dünya sezmekteyim,Mavi, masmavi bir ışık Ortasında yüzmekteyim