Gönderen Konu: Bizim israil'lere ne demeli? . .  (Okunma sayısı 3498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chechen

  • aktif yazar
  • *****
  • İleti: 1194
Bizim israil'lere ne demeli? . .
« : 22 Temmuz 2006, 16:47:30 »

Bir çok İslam ülkesi, kamusal sistemlerini , talan ve yalan felaketine dayandırdıkları için; İsrail gibi sistemlerden şikayet etmekte işe yaramıyor..

1980'li yıllarda İlahiyatçı Şevki Yılmaz Doğu anadolu'da verdiği konferanslarından birinde şöyle diyordu; 'din ve yaşam konularını araştırmak için, dünya'nın hemen her yerinde kapsamlı incelemeler yaptım.. sekiz defa da İsrail'e gittim.. İsrailli'ler, ülkelerine giden gafil turistleri sövüşlemek için, şehirlerden uzak tatil kamplarında, içki, kumar, fuhuş gibi pis hizmetleri verebiliyorlar.. Kendi günlük yaşamlarındaysa, içki yasak, kumar yasak, fuhuş yasak, müstehcen yayın-neşriyat yasak, faizle para almak-vermek yasak..

Kendilerine neden yasak diye sordum.. acaba Tevrat şeriatinde, böyle yasaklar varmı dedim.. hayır dediler.. Tevrat'ta yasak filan olduğu için değil.. Halkımızın sağlığı için yasak uyguluyoruz.. çünkü sapkınlığa dalarsalar, sağlıkları gider, ekonomi bozulur, güvenlik tehlikeye düşer.. en büyük problem işsiz gençlerimiz, onlarada bi şekilde iş ve evlenme yardımı yaparak, sosyal dengeyi koruyoruz..'
Rızkın ve nasiplerin, sabah namazı vaktinde dağıtıldıklarına inandıkları için, sabah namazı vaktini ,uyanık geçirirler. küçük bebeklerini dahi uyandırır seher vaktini uyanık geçirmesini sağlarlar..
Sanki geriye; kelimeyi şehadet getirmek ve İslamın emirlerini yapmak kalıyor adamlara..
Evet işte bunu uygulatan İsrail.. Yaşayan İsrail..Başaran İsrail..

----Bizdeki, İslamı hazmedemeyen münafık putperest, talancı, diktacı, mason uşakları, yerli İsrail'lere ne buyurulur.. Aman içkiye devam, zinaya teşvik, sapıklığa devam.. Aile, toplum, istikrarlı devlet hiçmi hiç umurlarında değil.. Evliya Çelebi, meşhur 'Seyehatname'sinde şöyle bir hikayeyi nakleder.. ürkütücü büyüklükte bir akarsu akmaktadır, karşıya geçmek imkansız gibidir.. karşıya geçmek için bir büyücünün marifetinden bahs edilir.. ve büyücü çağrılır, kendisine ikramda bulunularak, insanları karşıya geçirmeleri söylenir.. Büyücü, lanetli sanatı sayesinde işe koyulur.. kalabalığın önünde; büyük abdestini yapar.. aldığı pislikleri havaya savurarak, lanetli şeyler okumaya başlar.. korkunç bir fırtına kopar, her yeri dondurucu soğuk kaplar.. akarsuyun üzerini kalın buz tabakası kaplar.. kalabalıkla buzun üstünde yürümeye başlarlar.. kalabalığın içinde, Müslüman biri buz kırılır korkusuyla, bildiği duaları okumaya başlar.. Müslüman ihlaslı şekilde okudukça; buzlar çatırdamaya başlar, herkesi korku ve telaş sarar.. büyücü: şüphelenmiştir, içimizde müslüman var.. dualar okuyor.. okumasın.. okumaya devam ederser büyü bozulmaya devam eder.. herkes suya düşer, boğulur.. der.. Müslüman kişi okumayı bırakır.. buzlar kırılmadan karşıya geçerler.. İmanı çok güçlü Hakk dostları; Allah'ın lütfuyla çok daha imkansızları dua ve ferasetleriyle, cesaretleriyle başarmışlardır.. Hiçte lanetli insanların, yardımına muhtaç olmamışlardır..
Oysa inanç ve değerlerinm tükendiği yerde, sapık tarikatler, putperest ideolojiler, modern firavn'ler çoğalır.. kendilerini ve tabiiyetinde oldukları halklarını karanlığa sürüklerler.. Arada..,arada; inançlı haykırışlar duydukça, lanetli büyülerinin bozulacağından paniğe kapılırlar.. Lanet büyülerinin bozulmaması için.., her türlü mezalimi reva görürler..
İçimizdeki, lanet münafık-yerli İsrailli'ler tükenmedikçe, büyüleri bozulmadıkça, Lübnan'daki İsrailli'lere lanet okumak fayda vermiyor.. Kahrolası sistemlerinin, çökmemesi için, halkın, içkiye, sapkınlığa dalmasını adeta taşvik ediyorlar.. halk aciz ve pasif kalırsa, yerli münafık İsrailli'lerin talan ve yağma saltanatları devam eder.. Yunus Emre zamanında, korkak bırakılan halk Tatar'ın zulmünden kaçar Yunus Emre'ye iltica ederler, Yunus Emre korkup kaçan halka 'nefsime bir Tatar oldum, Tatar neylesinki bana' diyerek cesaret ve savaş telkin eder..
Biz İslam alemide, kendimizin ve zalimlerimizin hatalarına İsrail olabilseydik, tarihin en köle ve korkak milleti, İsrail bu kadar zulmü Sam amca himayesi altında yapamazdı.. Hayırlısı.. bakalım.. tarih nelere gebe kalacak..

Gözyaşı ve dua ile..


(alıntı)
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2008, 15:25:14 Gönderen: mystic »
Kim Allah'ı, Resûlünü ve iman edenleri dost edinirse (bilsin ki) üstün gelecek olanlar süphesiz Allah'ın tarafını tutanlardır.(Maide 55,56)

Vuslat Yolcusu

  • Ziyaretçi
BİZİM İSRAİL'LERE NE DEMELİ ?..
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2006, 01:47:09 »
kardesim ellerinize saglik :x

Çevrimdışı ehl-i kubur

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 2
BİZİM İSRAİL'LERE NE DEMELİ ?..
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2006, 18:00:49 »
valla bahsetiğiniz yazarın üslubunu normalde pek takdir etmemekle beraber bu tespitinin çok haklı ve takdirlik olduğunu düşünüyorum. eğer biz gerçek islam seairi içerisinde yaşayabilseydik şu an belki ne lübnan ne de filistin bu aciz hallerde olurdu. bunu bizimle paylaşan kardeşimizden Allah razı olsun
ayat zor vakit kısa
o halde durma!!!