Gönderen Konu: Diyanette neler oluyor?  (Okunma sayısı 21809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustantık

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 224
Ynt: Diyanette neler oluyor?
« Yanıtla #15 : 09 Mart 2011, 12:40:58 »

Ayeti Kerime Meali:1-Bir kavim sizi saptırmaya çalışrı halbu ki kendileri sapıtır.
Ayeti Kerime Meali 2- İnsanların bazıları Allaha ve ahiret gününe inandık derler halbu ki onlar inanmamışlardır.

Kaab ibni Eşref azılı bi kafir; kendi tayfasına diyor ki Şimdi Siz sabah gidiniz ve Muhammede ya Muhammed biz senin dediklerine inandık deyiniz, akşam olunca sahabenin yanında oluduğu zaman Ya muhammed biz düşündük biz kendi dinimizde kalmaya karar verdik deyiniz umulur ki zayıf inançlıları çevirirsiniz.(ayeti Kerime Meali)   

demekki Her devirde olduğu gibi bu devirde de kaab ibni eşrefler çıkacaktır, Hz Allah bunlara ve torunlara gerektiği gibi cevap verebilecek Alim, amil ve ehli sünnet inancına,akidesine sahip çıkacak nesiller yetiştirmeyi nasip etsin (Amin)
Sana gerekli olmayan şey hakkında konuşma. İster akıllı, ister akılsız hiç kimseyle münakaşa etme. Ve kardeşini, anılmandan hoşlandığın şeyle an.
(Abdulah ibn-i Mes’ud)

Çevrimdışı racül

 • Moderatör
 • aktif yazar
 • *****
 • İleti: 1267
Ynt: Diyanette neler oluyor?
« Yanıtla #16 : 24 Mart 2011, 00:50:10 »
bir garib kul nikli kardesim,
iyi niyetli, uzlasmaci, mülayim yaklasimin beni tesir altinda birakti.

Herkes böyle olabilse...

...

yukaridaki alintilardan birisinde, Haseki egitim merkezinde ders notu olarak dagitilan notlari okuyorum,
sizin karincayi incitmekten cekinen bir üslubla hatirlattiginiz meseleyi gözümün önüne getiriyorum.

Müftileri, vaizleri yetistirecek nihai kurumda ders notu olarak dagitilan seyleri birilerinin sahsi aciklamasi olarak görüp, bir istida ile nasil temizleriz diye düsünüp duruyorum.
Her birerleri, Haseki'deki "en ileri malumat"lar isiginda millete dini hizmet verecek üst düzey din adamlarinin kafalarina yerlestirilen bu ders notlarini,
hangi müracaatla temizleriz, hangi ikaz ile, teker teker nerede bulup, nasil ikna edip düzeltiriz sorulari aklima geliyor.

Bir din adamini yetistirmenin en az 50 yillik dini hayati yönlendirmek manasina geldigini düsündükce,

isin icinden cikamiyorum...

Sen olsan nasil cikarsin???
Es ist keine Schande hinzufallen, aber es ist eine Schande einfach liegen zu bleiben.
                                                Theodor Heuss
                             ehemaliger Bundespräsident

Çevrimdışı Kuzat

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 1
Ynt: Diyanette neler oluyor?
« Yanıtla #17 : 28 Mart 2011, 04:10:58 »
"İNANÇ VE ERKAN MERKEZİ
Cemevleri ilk kez hukuki bir statüye kavuşturularak 'İnanç ve Erkan Merkezi' adını alacaklar. Hazırlanacak taslak mevzuatta, 'İnanç ve Kültür Merkezi' alternatifi de önerilecek. Alevi dedeleri ise aynı taslak mevzuat kapsamında 'İnanç Önderi' olarak tanımlanacak."


Bölücülüğe giden yeni bir adım'mı?Ne yapmaya çalışılıyor...?

Çevrimdışı osmanlı

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 379
 • Okula hayır, Açık lise kolejlerine evet.
Ynt: Diyanette neler oluyor?
« Yanıtla #18 : 16 Nisan 2011, 12:35:00 »
Bu mevzu da en güzel cevabı geçenlerde Kadir Mısıroğlu vermişti; "TC'nin işleri tenekeden, Osmanlının işleri altından olur" Netice de diyanenet te T.C. kurumu
Devrimci akıla sahip olanlar, luciferin yeni dünya düzenini yemezler...

Çevrimdışı Mücteba

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 9214
 • "En büyük keramet, istikâmet üzere olmaktır..."
Ynt: Diyanette neler oluyor?
« Yanıtla #19 : 16 Nisan 2011, 16:00:29 »


"TC'nin işleri tenekeden, Osmanlının işleri altından olur"


 zs2))

Çevrimdışı gülyüzlüm

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 19
Ynt: Diyanette neler oluyor?
« Yanıtla #20 : 09 Mayıs 2011, 19:50:52 »
söz çok güzelmiş ya oslamnlı teşekkr ederz  &) &))

mazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: Diyanette neler oluyor?
« Yanıtla #21 : 27 Mayıs 2011, 00:30:34 »
İlk kez bir Diyanet İşleri Başkanı cemevini ziyaret edecek
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in yarın Zeytinburnu'nda bulunan Erikli Baba Cemevi ve Kültür Derneği'ni ziyaret edeceği açıklandı. Bu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bir cemevine yapacağı bu ziyaret bir ilk olacak. Ziyareti değerlendiren cemevi dedesi Binali Doğan, "Çok doğal, olması gereken bir şey. Ziyaret bizi mutlu eder." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yarın İstanbul'da bir ilki gerçekleştirecek ve Diyanet İşleri Başkanı olarak bir cemevini ziyaret edecek. Görmez'in ziyaret programına aldığı Zeytinburnu Erikli Baba Cemevi ve Kültür Derneği Dedesi Binali Doğan, ziyareti olması gereken ve doğal bir gelişme olarak değerlendirdi. Ziyaretin Görmez'in arzusu doğrultusunda gerçekleşeceğini aktaran Doğan, "Bu çok tabii çok, çok doğal, neden olmasın. Biz de 3 yıl önce Diyanet İşleri Başkanlığı'na gitmiştik. Hacı Bektaş-ı Veli etkinlikleri kapsamında orada program yaptık. Kendimizi anlattık. Hacı Bektaş-ı Veli'yi anlattık." dedi.

"Bu ülkede sunniler ve aleviler olarak beraber yaşıyoruz." diyen Doğan, "Aynı inancı da beraber paylaşıyoruz. Farklı uygulamalarımız var. Bu da bizim zenginliğimiz. İbadetlerde itikatlarda farklılık olabilir. Biz ibadetleri farklı yaşıyoruz. Tabiî ki Yüce Allah'ın varlığına inanıyoruz. Bu İslam için yeterlidir. Peygamberimiz bir. Ufak farklılıklar dışında ayrımız, gayrımız yoktur. Diyanet Başkanlığı dışında da devlet nezdinde Cumhurbaşkanımız bir cemevi ziyaretinde bulunmuştu. 2007 seçimlerinde miting için buraya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da dergahımızı ziyaret etti. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da geçen yıl Muarem ayında bir cemimize katıldı. Bu çok doğal, olması gereken bir şey. Birlik beraberlik için, kardeşlik için, bir ülkede yaşıyoruz. İyi günü, kötü günü paylaşmak zorundayız. Birbirimizi anlamak, birbirimiz kabul etmek ve hoş görmemek zorundayız. Onun için ziyaretlerinde herhangi bir sakınca bulmadığım gibi mutlu oluruz." dedi.

"Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den bir talebiniz olacak mı?" şeklindeki bir soruyu yanıtlayan Doğan, "Talebimiz Diyanet İşleri Başkanı'na değil direkt devletedir. Cemevlerinin yasal bir statüye, hukuki bir zemine oturtulması, daha sonra oluşturulacak bir alevi dedeler üst kuruluna temsilcilikle ya da devletin hangi kademesinde temsil edilecekse onun yapılması. Bu da parlamentonun vereceği bir kararla olur. Onun dışında ziyaret bir nezaket ziyareti olabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Star gazete.com