Gönderen Konu: Müslümanları Uyarıyorum  (Okunma sayısı 4808 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 33.yıldız

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 343
Müslümanları Uyarıyorum
« : 27 Mart 2010, 15:19:59 »

Sevgili Müslümanlar!.. Lütfen aşağıdaki satırları dikkatle okumanızı ve düşünmenizi istirham ediyorum:

1. Zamanın Papası Fatih Sultan Mehmed'e haber göndermiş, Hıristiyan ol, sana dünyanın büyük kısmını vereyim demiş, yüce hakan bunu kabul etmemiştir.

2. Fatih'in şehzadesi Cem'e, Papa 6'ncı Allexandre Borgia Hıristiyan olursan, Osmanlı mülkünü ele geçirmen için sana destek verir, ordu toplarım demiş, şehzade kabul etmemiştir.

3. Zamanımızda Haçlılar ve Siyonistler, "Müslümanlar uyanıyor ve güçleniyor. Günün birinde başlarına bir Halife seçecekler.İyisi mi, biz erken davranalım ve işimize gelen bize bağlı birini Halife seçelim" plan ve hesabını yapmışlardır.

4. Maalesef gözlerini hizip ve fırka taassubu ve militanlığı bürümüş, beyinleri ve vicdanları dumura uğramış birtakım Müslümanlar Haçlıların ve Siyonistlerin bu teklifini kabul etmişlerdir.

5. Haçlı ve Siyonist âlemi İslâm dünyasını, islâmî hizmet ve faaliyetleri ifsad etmek için dışları yeşil içleri kızıl birtakım kimseleri satın almıştır. Onları dolar milyarderi etmiştir.

6. Türkiye'de siyasal İslâm, İslâmcılık hareketi birtakım "vazifeliler" tarafından dejenere edilmiştir.

7. İslâm dininin, islâmî hareket ve davetin üç temel prensibi vardır: Birincisi Allah'a karşı olan bütün işlerde ihlâs. İkincisi: Dünya ve kullarla ilgili bütün iş ve muamelelerde adalet. Üçüncüsü: Kur'ân'ın, Sünnetin, hikmetin, Şeriatın gösterdiği şekilde istikamet yani doğruluk ve dürüstlük.

8. Haçlıların ve Siyonistlerin sinsice desteklediği sahte Müslümanlar da, sahte İslâmcılarda, sahte dâvâ adamları da bu üç prensip de yoktur.

9. Haçlıların ve Siyonistlerin mânen ve maddeten desteklediği bozuk İslâmcılar dine hizmet perdesi altında din hizmetlerini kirletmişler, pisletmişler, kendi süflî ve bayağı emellerine ve ihtiraslarına âlet etmişlerdir.

10. Merhum üstad Necip Fazıl'ın veciz bir şekilde ifade ettiği gibi: "Biz kırk yıl boyunca küfür buzdağını ellerimizi ağzımıza siper edip hohlayarak eritmeye çalıştık. Erittik ama sonunda korkunç bir çamur deryası içinde kaldık."

11. Bugün İslâm, iman, Kur'ân, peygamber ve bütün mukaddesat birtakım din bezirganlarının nefsanî ve dinarî ihtiraslarına âlet edilmektedir.

12. Hiç şüphe yoktur ki, Yüce İslâm Şeriatı her tür meşru ticareti, üretimi, hizmeti, alım satımı helâl kılmış ve teşvik etmiştir. Lakin Kur'ân'ın, Sünnetin, fıkhın, Şeriatın, ahlâk-ı islâmiyenin yasak ve haram kıldığı kazançlar vardır. İşte din ve mukaddesat sömürücüleri bu ikinci sınıf kazançlarla zengin olmuşlardır.

13. Hiçbir gerçek ve firasetli Müslüman, Tevhid düşmanı harbî ve militan kâfirlerle işbirliği yapmaz, onların kirli emellerine âlet olmaz.

14. Beşerî planda Müslümanların dostu ve velileri yine Müslümanlardır.

15. Bir Müslüman, kendisine güneşin üzerine doğduğu ve battığı her şey verilse bile dinine ihanet etmez, İslâm düşmanlarıyla ittifak yapmaz.

16. İslâm, Allah katında tek gerçek ve muteber dindir. Yüce Allah İslâm'dan başka din kabul etmez.

17. Mevrid-i nasta ictihad yapılamaz.

18. Hiçbir Müslümanın zarurat-ı diniyeden ödün vermeye hakkı yoktur.

19. Yüklü telif ücretleri karşılığında Ehl-i Sünnete ve Cemaate, Kur'ân'ın ve Sünnetin doğru yorumuna, cumhur-i ulemânın yoluna aykırı yorumlar yapan, uyduruk fetvalar veren, geçersiz ictihadlar yumurtlayanlar haindir, merduttur.

20. Ecdadımız Osmanlı Müslümanları, Hulefa-i Râşidîn devrinden sonra Kur'ân'a ve Sünnete uygun güzel, iyi, doğru islâmî uygulamayı hayata geçirmişlerdir.

21. Bizim vazifemiz din konusunda, dini anlamakta ve hayata uygulamakta Osmanlı ulemâsının, fukahasının, evliyasının, mürşidlerinin yolundan ve izinden gitmektir.

22. Samimî, ihlâslı, müstakim, ilmiyle 'âmil, zahid, muttaki ulemâ ve fukahayı bırakıp da, bid'atçilerin, dall ve mudillerin, Siyonist ve Haçlılarla işbirliği yapanların, dışı yeşil içi kızıl münafıkların peşinden gidenler ve onlara uyanlar hem dünyada, hem ukbada büyük zarara uğrarlar.

23. Vehhabîlik hareketi Hilafet-i aliye-i Osmaniyyeye bir başkaldırı hareketidir. Onlar bağy ve isyan ehlidir.

24. Cemalüddin Afganî, Muhammed Abduh, Reşid Rıza farmason ve bid'atçidir. Aklı olan Müslüman bunları üstad, rehber, imam kabul etmez.

25. Türkiye coğrafyasına İslâm ve Tevhid inancı tasavvuf ve tarikatla gelmiştir. Bunları yıkmaya çalışmak, tasavvuf ve tarikat ehlini şirkle suçlamak İslâm ve Ümmeti yıkmak demektir.

Mehmet Şevket Eygi
Ortak paydamız, İbrahimi dinler değil! EHLİ SÜNNET, EHLİ SÜNNET...

Çevrimdışı Tuğra

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 6599
Ynt: Müslümanları Uyarıyorum
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2010, 12:21:15 »
Alıntı
Haçlıların ve Siyonistlerin sinsice desteklediği sahte Müslümanlar da, sahte İslâmcılarda, sahte dâvâ adamları da bu üç prensip de yoktur.

Hiçbir gerçek ve firasetli Müslüman, Tevhid düşmanı harbî ve militan kâfirlerle işbirliği yapmaz, onların kirli emellerine âlet olmaz.

Alıntı
Yüklü telif ücretleri karşılığında Ehl-i Sünnete ve Cemaate, Kur'ân'ın ve Sünnetin doğru yorumuna, cumhur-i ulemânın yoluna aykırı yorumlar yapan, uyduruk fetvalar veren, geçersiz ictihadlar yumurtlayanlar haindir, merduttur.

Alıntı
Samimî, ihlâslı, müstakim, ilmiyle 'âmil, zahid, muttaki ulemâ ve fukahayı bırakıp da, bid'atçilerin, dall ve mudillerin, Siyonist ve Haçlılarla işbirliği yapanların, dışı yeşil içi kızıl münafıkların peşinden gidenler ve onlara uyanlar hem dünyada, hem ukbada büyük zarara uğrarlar.

Alıntı
Türkiye coğrafyasına İslâm ve Tevhid inancı tasavvuf ve tarikatla gelmiştir. Bunları yıkmaya çalışmak, tasavvuf ve tarikat ehlini şirkle suçlamak İslâm ve Ümmeti yıkmak demektir.

Teşekkürler.
〰〰〰〰🐠

Çevrimdışı hakikidost

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 125
Ynt: Müslümanları Uyarıyorum
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2010, 16:46:22 »
Bu güzel bilgiler için Allah c.c razı olsun
"Biz iyi olursak her şey iyi olur..."
-------------------------------------
"Evlatlarım ! Yusuf (a.s) Züleyha\'nın İstek Ve Arzularını Terk Etti Mısır'a Sultan Oldu.sizde Nefsinizin İstek Ve Arzularını Terk Edin Dünyaya Sultan Olun."

Çevrimdışı Lika

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 3892
Ynt: Müslümanları Uyarıyorum
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2010, 19:55:31 »
Teşekkürler.
Ne içindeyim zamanın,Ne de büsbütün dışında;Yekpare geniş bir anın Parçalanmış akışında,
Rüzgarda uçan tüy bile Benim kadar hafif değil.Başım sukutu öğüten Uçsuz, bucaksız değirmen;İçim muradıma ermiş Abasız, postsuz bir derviş;
Kökü bende bir sarmaşık Olmuş dünya sezmekteyim,Mavi, masmavi bir ışık Ortasında yüzmekteyim

Çevrimdışı Tuğra

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 6599
Ynt: Müslümanları Uyarıyorum
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2010, 22:05:30 »
Alıntı
21. Bizim vazifemiz din konusunda, dini anlamakta ve hayata uygulamakta Osmanlı ulemâsının, fukahasının, evliyasının, mürşidlerinin yolundan ve izinden gitmektir.
〰〰〰〰🐠

Çevrimdışı mazlum

 • aktif yazar
 • *****
 • İleti: 861
 • Allah'a giden tüm yollar.Kalp lerden gecer.
Ynt: Müslümanları Uyarıyorum
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2010, 00:14:21 »
Alıntı
21. Bizim vazifemiz din konusunda, dini anlamakta ve hayata uygulamakta Osmanlı ulemâsının, fukahasının, evliyasının, mürşidlerinin yolundan ve izinden gitmektir.
Bir harf yeter inan, varsa o evde bir insan.

Dost Ararsan Kendine Bak
Dostun Ağlasını Bulursun
Düşman Ararsan Yine Kendine Bak
Düşmanında Ağlasını Bulursun .
vesselam .

Çevrimdışı siyahvemavi

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 16
Ynt: Müslümanları Uyarıyorum
« Yanıtla #6 : 27 Aralık 2010, 21:00:56 »
Ne güzel anlatılmış yazıda koyun postuna bürünmüş kurtlar. Çok aydınlatıcı ve durumu özetleyici bir yazı.Teşekkürler.
"İnsan kendisinin başıboş bırakılacağını mı sanır?" Kıyamet Suresi 36.Ayet