Gönderen Konu: Resulullah Aleyhissalatuvesselam'ı Anmanın Bedeli Nedir?  (Okunma sayısı 3211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lika

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 3892Birkac yıldır,Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem'in miladına atıfla,Kutlu Dogum Haftası duzenleniyor.Nısan Mart ayı sonlarından başlayarak hafta boyu sürüyor etkınlikler.Gelinen nokta o ki,sonunda Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem'i anmaya da bir sezon tayin edildi ve bir sektör oluşturuldu.
Bir kutlu doğum etkinliğinden çıkarak,kafamda birkaç soru değil,yüzlerce,binlerce sorularla evime ulaşmıştım.Büyük bir salonda,kutlu doğum etkinliği yapılıyordu.Gelen kişiler herkesin tanıdığı,Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem'e dair şiir okumakla meşhur kişilerdi.
Biraz geç gitmiştim etkinliğe .Aslında gitmemeyi planlıyordum.Ama olmadı.


İçimden geçenleri sunumu yapan kişiye aktarmak istiyordum..Fakat acaba diyordum,gerçekleri söylemek ne kadar önem arzederki..Söylemeden de içim rahat etmeyecekti...


Salona arka taraftan girdim.Sahnenin arkasında,insanlara farklı açıdan bakmak istedim.


Ve şunu anladım ki;bizler ne zaman Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem'i kalbimizin kenarına koyduk,işte o zaman onu salonlara,bir-iki saatlik salonlara sığdırdık.


Bunu anlamak için biraz salonun ve sahnenin arkasında duruyor olmak yeterliydi..Bir yandan sahnede Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem anlatılırken,arka tarafta hangi kitap,kaç paraya satılacak,hangi cd ne kadar,bunların pazarlgı içerisind acele koşturmacalar yaşanıyordu


Bu arada program sonunda sunumu yapan kişiyle fotoğraf çektirmenin bedeli ise 2 YTL idi.Evet,bizler ne zaman Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem'i kalbimizin bir kenarına koyduk,onu yaşayamamanın ızdırabını çekemez olduk.

Yurt dışında olan dostlarımdan gelen telefonlara binaen,o gün o salonda sunum yapan kişiyle bir organizasyon için görüşmek üzere gelmiştim.Kendisi ile önceden görüşmüşlüğüm vardı.Telefon ettim,tek günlük yurt dışına çıkamayacağını söyledi.Dört günlük bir program ayarladık.Şöhret günleri,ayları doldurmuştu bu arada.Ben aylar önce aradım,'Hazirana kadar doluyuz.' cevabı aldım.Neyseki 4 gunluk bir yer ayarlandı Mart sonunda.


Ve en önemli meseleye geldik.

Bütün masrafları biz karşılayacağız.Uçak biletleri,vize masrafları,ulaşım,yiyecek,otel vs dedikten sonra sordum:

Size ne kadar vereceğiz?

2,000 Euro...Bu rakam günlük ücretti.Dört gün için 8,000 Euro isteniyordu bizden.Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem'i anan dört-beş şiir okumanın karşılığında 8,000 Euro..


Şaşakalmıştım...

Abi dedi menajer,bizde fiyatlar böyle...


Evet,bizler ne zaman Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem'i kalbimizin bir kenarına koyduk,onu anlayamamanın ızdırabını çekemez olduk.Bu cevaptan sonra tekrar sahne gözüm önüne geldi.Duygulanan insanlar,gözyaşlarını tutamayan insanlar,Resulullah SallAllahu Aleyhi Wesellem için içi titreyen insanlar...

Ve alkışlar....

Sonra?

Sunumu yapan sahneden iner,ışıklar kapanır ,sunucu yan tarafta kendisi için hazırlanan masada yüzlerce kitap,cd imzalar,yukarıda kuliste paralar ödenir,ardından yemekler,çaylar...Dışarı çıkanlar kapının önünde konuşuyolardı birbirleriyle:

Ne kadar güzel bir geceydi..
Güzel bir geceydi.Para verip bilet alarak içeri girdik ve SallAllahu Aleyhi Wesellem'i andık...


Evet BİZLER NE ZAMAN RESULULLAH SallAllahu Aleyhi Wesellem'İ KALBİMİZİN BİR KENARINA KOYDUK,İZ BIRAKMAYAN UFAK HATIRLATMALAR BİZLERİ ÇOK MUTLU ETMEYE BAŞLADI!


Çünkü paramız vardı..


Oysa ASR-I SAADET'İ ASR-I SAADET YAPAN RUHTAN VE ÖZDEN O KADAR UZAKTIK Kİ....ŞEKERLİ SULARLA DİLİMİZİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR GİBİYDİK..AMA BALI İSTEMİYORDUK...ÇÜNKÜ ONU AKLIMIZDAN ÇIKARMIŞTIK..


'Abi diyordu menacer yine ,Ticaret bu..Sen ticaret nedir bilir misin?

Şu kişi normalde tek konsere 20,000 Eurodan gidiyor...Ticaret bu..'


VE ŞU SORU GELİYOR AKLIMA:

RESULULLAH SallAllahu Aleyhi Wesellem'İ ANMANIN BEDELİ NEDİR?

Benim cevabım, 'DÖRT,BEŞ ŞİİR VE BİNLERCE EURO' DEĞİL....


HAMDİ EKİN

karakalem dergisi
Ne içindeyim zamanın,Ne de büsbütün dışında;Yekpare geniş bir anın Parçalanmış akışında,
Rüzgarda uçan tüy bile Benim kadar hafif değil.Başım sukutu öğüten Uçsuz, bucaksız değirmen;İçim muradıma ermiş Abasız, postsuz bir derviş;
Kökü bende bir sarmaşık Olmuş dünya sezmekteyim,Mavi, masmavi bir ışık Ortasında yüzmekteyim

Vuslat Yolcusu

 • Ziyaretçi
Resulullah Aleyhissalatuvesselam'ı Anmanın Bedeli Nedir?
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2007, 00:39:31 »
Alıntı

VE ŞU SORU GELİYOR AKLIMA:

RESULULLAH SallAllahu Aleyhi Wesellem'İ ANMANIN BEDELİ NEDİR?

Benim cevabım, 'DÖRT,BEŞ ŞİİR VE BİNLERCE EURO' DEĞİL.... :x


malesef kardesim almanyada aynisini yapiyorlar .

PEYGAMBERIMIZE  MEVLÜTLERLE ILAHILERLE DUALARLA SOHBETLERLE YAPACAGIMIZ  IS PEYGAMBERIMIZIN SÜNNETIMI DIYE  AKLIMIZA GETIRMELIYIZ GÜZEL BIR KONUYA DEYINMISSINIZ Allah RAZI OLSUN:

Çevrimdışı uhra

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 187
Resulullah Aleyhissalatuvesselam'ı Anmanın Bedeli Nedir?
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2007, 00:53:54 »
acı bir hadiseyi  tesbit eden bir yazı.
teşekkürler.
Mevla  hakikatten ayırmasın.


______________

Çevrimdışı Ahi

 • aktif yazar
 • *****
 • İleti: 923
 • Bugün Allah (c.c) için ne yaptın?
Resulullah Aleyhissalatuvesselam'ı Anmanın Bedeli Nedir?
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2007, 18:19:24 »
Alıntı yapılan: "uhra"
acı bir hadiseyi  tesbit eden bir yazı.
teşekkürler.
Mevla  hakikatten ayırmasın.


Amin.
Herhangi bir insan vaktini nasıl geçireceğini, üstün bir insan ise vaktini nasıl tasarruf edeceğini düşünür. – Schopenhaver