Gönderen Konu: Son Din Son Peygamber  (Okunma sayısı 3966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal-K

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 6
Son Din Son Peygamber
« : 09 Haziran 2006, 00:50:36 »

SELAMUN ALEYKUM.........

CENAB-I HAKK, MAİDE SURESİ-NİN 3. AYETİ KERİMESİNDE (MEALEN)''...İŞTE BUGÜN SİİZN DİNİNİZİ KEMALE ERDİRDİ, ÜZERİNİZDEKİ NİMETİ TAMAMLADIM VE SİZİN İÇİN DİN OLARAK İSLAMA RAZI OLDUM....'''BUYURMAKTADIR. AHZAB SURESİ-NİN 40. AYETİ KERİMESİNDE MEALEN; ''MUHAMMED (SAV) SİZİN ADAMLARINIZDAN HİÇ BİRİNİN BABASI DEĞİLDİR. FAKAT O,Allah-IN RASÜLÜ VE PEYGAMBERLERİN SONUNCUSUDUR.Allah HER ŞEYİ HAKKIYLA BİLENDİR.''BUYURULMAKTADIR.

YANİ MUHAMMED (S.A.V) EFENDİMİZ HEM Allah-IN CC RASÜLÜ VE SON PEYGAMBERDİR.HEM DE BÜTÜN PEYGAMBERLERİ TASDİK EDEN İLAHİ BİR MÜHÜRDÜR.EĞER O GELMESE İDİ DİĞER PEYGAMBERLER UNUTULUP GİDECEK,TARİHTE ONLARIN MEVCUDİYETİNİ VE NÜBÜVETLERİNİN HAK OLDUĞUNU BİLMEKMÜMKÜM OLMAYACAKTI.ÇÜNKÜ DİĞER PEYGAMBERLERİN HAYAT VE MEVCUDİYETLERİ,RASÜLULLAH-IN SAV EFENDİMİZİN HAYATI GİBİ APAÇIK BİR ŞEKİLDE MALUM DEĞİLDİR..

ÖYLE Kİ BUGÜN KUR'AN-I KERİM OLMASA İDİ MUSA VE İSA ALEYHİMESSELAM-IN BİLE VARLIKLARI CİDDİYETLE İSPAT OLUNAMAZDI.RASÜLULLAH SAV EFENDİMİZİZ HAYATI VE PEYGAMBERLİĞİ TARİHTE AÇIK VE KAT-İ BİR ŞEKİLDE MALUM OLMASI SAYESİNDEDİR Kİ DİĞER PEYGAMBERLERİN DE PEYGAMBERLİKLERİNİ TASDİK İÇİN BİR VESİKA ELDE EDİLMİŞ BULUNUYOR......

NÜBÜVVET-İ MUHAMEDİYE İLE İNSANLIK DİN NOKTA-İ NAZARINDAN TEKAMÜL SEVİYESİNE ERMİŞTİR.ONDAN SONRA BAŞKA PEYGAMBER BEKLEMEMELİ VE
NUR-U MUHAMMEDİ-Yİ TAKİP ETMELİDİR.

PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN SAV İSLAM-I TEBLİG-E BAŞLAMASIYLA DAHA ÖNCE GÖNDERİLEN VE ZATEN TAHRİF EDİLMİŞ DİĞER DİNLERİN BÜTÜN HÜKÜMLERİ GEÇERSİZ OLMUŞTUR;İNSANLAR PEYGAMBER EFENDİMİZE İMAN ETMEKLE MÜKELLEFTİRLER.

AllahÜ TEALA-NIN VARLIĞINA VE BİRLİĞİNE İMAN ETMİŞ OLSA DAHİ BİR KİŞİNİN ''MÜ'MİN'' OLABİLMESİ İÇİN, ONA ''MÜSLÜMAN'' DENİLEBİLMESİ İÇİN O KİŞİNİN PEYGAMBER EFENDİMİZİN SAV Allah-IN KULU VE RASÜLÜ OLDUĞUNU AllahÜ TEALA TARAFINDAN GETİRİP BİZE TEBLİĞ ETTİĞİ ESALARI KABUL ETMİŞ OLMASI İCAB ETMEKTEDİR.

MEASSELAM
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2008, 21:02:33 Gönderen: isra »
amil Kisi Odur Ki Koya Heryerde Eser

Eseri olmayanın Yerinde Yeller Eser

Çevrimdışı Mstfx67

  • araştırmacı
  • ***
  • İleti: 354
SON DİN SON PEYGAMBER
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2006, 02:00:33 »
elinize saglik kardes :kirp:
BA$KASININ AYIBINI SÖYLEMEYi DÜSÜNDÜGÜN ZAMAN NEFSININ AYIBINI hATIRLA!!!

Çevrimdışı seval_1985

  • aktif okur
  • **
  • İleti: 169
SON DİN SON PEYGAMBER
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2006, 07:51:28 »
güzeldi tşkler