Gönderen Konu: İsveç'te ilk başörtülü bayan polis  (Okunma sayısı 1992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selcuklu

  • Ziyaretçi
İsveç'te ilk başörtülü bayan polis
« : 07 Aralık 2011, 00:45:01 »

İsveç'te ilk başörtülü bayan polis

İsveç'te Donna El Cemal isimli kadın, ülkenin ilk başörtülü polisi olarak vazife yapacak. Cemal, küçüklüğünden beri başka insanlara yardım etmeyi düşündüğünü ve o sebeple polis mesleğini tercih ettiğini söyledi.


İsveç
STOCKHOLM - İHA - İsveç'te polis kolejinde okuyan Donna El Cemal (26) isimli başörtülü bir bayanın İsveç'in ilk başörtülü polisi olacağı şeklinde çıkan haber geniş yankı buldu. 
  İsveç'te ücretsiz olarak dağıtılan "Metro" gazetesinde Donna El Cemal isimli başörtülü bir polis koleji öğrencisinin İsveç'in ilk defa başörtülü polis olarak vazife yapacağı yer aldı. El Cemal gazeteye verdiği röportajda her meslekte farklı geçmişlere sahip insanların bulunmasının önemine vurgu yapıyor. Küçüklüğünden beri başka insanlara yardım etmeyi düşündüğünü ve o sebeple polis mesleğini tercih ettiğini söylene Donna El Cemal, "Şunu unutmamız lazım ki İsveç çok kültürlü bir ülkedir. Bu şu anlama geliyor. Her meslek içinde farklı geçmişlere sahip insanların var olması önemlidir. Ben Pitea adlı küçük bir şehirde göçmenler arasında büyüdüm. İnsanlara yardım etmek, onların problemlerini çözmek için her zaman çaba gösterdim. İşte onun için polis mesleğini seçtim" dedi. Gazetenin ileride türbanı çıkartıp çıkartmayacağı şeklindeki sorusunu yanıtlayan El Cemal, "Hayır türbanı kendimin bir parçası olarak görüyorum. Ben türbanla her şeyi yapabilirim" dedi.