BİLİM VE TEKNOLOJİ > LİNK PAYLAŞIMLARI

Manevi kariyer yolculuğunda rehberiniz; incemeseleler.com açıldı !

(1/7) > >>

balkan:
Sayın Kardeşlerim,

Yaklaşık 6, 7 ay önce açmayı planlanladığımız ama çeşitli sebeplerle açılması bu güne nasip olan sitemizin tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.İstanbulun Fetih yıldönümü ile aynı güne denk gelmesi ise bizim için bir ilham kaynağı oldu.

Peki Nedir incemeseleler.com ?

“Allah yanında en değerli ve en üstününüz O'ndan en çok korkanınızdır.(Hucurat: 13)

“ Müttakilere vaad olunan cennetin misali şöyledir: Altından ırmaklar akar durur, yemişleri süreklidir, gölgeleri de. İşte bu, takva yolunu tutanların akıbetidir. Kâfirlerin akıbeti de ateştir. “ (Rad: 35)

“Acemin Araba, Arabın aceme üstünlüğü yoktur! Üstünlük ancak takva iledir''(H.Ş.)

Ayeti Kerime ve Hadis-i Şerifte de ifade edildiği gibi ahiretteki hayatımızın kalitesi manevi anlamda kariyer yapmakla mümkündür. Manevi anlamda kariyer yapmakta,kariyer yolunu çok iyi bilmek ve o bilgileri titizlikle tatbik etmekten, o yolun inceliklerine vakıf olmaktan geçer. Maneviyatta seyri süluk olarak ifade edilen bu yolda, şeriatın emirlerini yerine getirmekle yetinmeyip, en yüksek manevi mertebeye ulaşmayı hedeflemek akıllı bir müminin yapacağı en karlı iştir.

İşte bu yolda süratli bir şekilde ilerlemek alenen bilinen emir ve nehilere dikkat etmenin yanında ,ayrıntılarda gizli olan incemeselelere riayet etmekle tahakkuk eder. Bu incemeseleler , Allah-ü Teâlâdan korkarak, haramlardan sakınmak olan takva ile, harama düşmemek için, şüphelilerden sakınmak olan veraya riayetteki gayret ve azim olarak ifade edilebilir.


İşte biz incemeseleler.com ekibi olarak Yüce Rabbimiz’in:

“İyilik ve takvada birbirinizle yardımlaşınız ” (Maide-2 )

ayet-i kerimesinden yola çıkarak iyilik ve takva hususunda siz değerli mümin kardeşlerimizle yardımlaşmayı ve bildiklerimizi, bilinmesi gerekenleri, belki fazla duyulmamış ama kariyer yolculuğumuzda her birimiz için olmazsa olmaz olan ince meseleleri paylaşmayı arzu ettik.


“Gayret bizlerden, Tevfik Yüce Rabbimizden….”


Batuhan Alkan

http://incemeseleler.com/

talib 67:
hayirli olsun kardesim

İsra:
Hayırlı olsun

Mahi:
Hayırlı olsun, Allah Muıniniz olsun.

ebuzer:
 b34)) :emek

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek