Gönderen Konu: Mustafa İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?  (Okunma sayısı 33632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izhar

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 47
 • إظهارٌ
Mustafa İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« : 30 Mayıs 2009, 14:19:36 »

ya kitaplarınız okuyup oumamak arasında kalıyorum arkadaşalrım tavsiye etti ama bazen kendisi hakkında kötü duyumlar alıyorum biligisi olan varsa bilgilenmek tavsiye alamk isterim şimdiden Allah razı olsun  fi emanillah

« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2009, 18:35:23 Gönderen: duha »
kimsesiz hiç kimse yok herkesin var bir kimsesi kimsesiz kaldım yetiş ey kimsesizler kimsesi(RUŞENİ)

Çevrimdışı Aslıhal

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 271
 • Sadece,halin aslı
Ynt: musataf islamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2009, 15:10:43 »Herkes okuduğundan iyiyi kötüyü ayırd edebilecek ve kıyas yapacak seviyede olmayabilir.  Ben tavsiye etmem.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2009, 11:25:04 Gönderen: mystic »
Bârını gerden-i ahbâba edenler tahmîl
Ne kadar olsa sebük-ruh olur elbette sakîl
 

Çevrimdışı Ay Işığı

 • aktif yazar
 • *****
 • İleti: 1166
Ynt: musataf islamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2009, 15:20:16 »
Bu sitede doğru ne ise o konuşulur Allahın izni ile.
MUSTAFA İSLAMOĞLU : O’da Efgani mezhebsizini savunanlardan. Türkiye’deki mezhepsiz reformcuları kaynak alarak kitaplar yazanların içinde kalemi güçlü bir isim.

İmamlar ve Sultanlar kitabında (sh: 178) İmam-ı Yusuf (rh.a.) gibi bir müctehidi yargılaması haddini bilmezlik olsa gerek.Bu mübarek imamı yargılamaktan geri durmayan birinin, mezhepsiz olduğu bilinen Mevdudi’yi de aynı sayfada İmam Yusuf’a nispet edercesine övmesi enteresandır.

Bir başka kitabında çok talihsiz cümleleri var. Sevgili Peygamberimizin gözlerinin, mübarek ağız biçiminin, inci dişlerinin güzelliğini, sesinin gür çıktığını, yani peygamberi mucizeden olmak üzere, seslerinin çok uzaklardakilerin dahi duyabildiğini, boylarının herkesten yüksek göründüğünü, tenlerinin misk-i amber gibi koktuğunu, bir çocuğu sevse o çocuğun başında mübarek ellerinden yayılan kokunun günlerce ayrılmadığını çeşitli muteber ehl-i sünnet kitaplarında okumuşsunuzdur.

İslamoğlu’da tüm bunları epey malumatla mezkur kitabında naklettikten sonra bakın ne diyor : Rabbimiz Hz.Peygamberi örnek olarak gösterdiği halde, nedense klasik ulema ille de onu efsaneleştirmek için ellerinden geleni arkalarına koymamışlardır… Verilmek istenen insan tipi taklid edebilecekleri bir nebi değil de kendisine sadece hayranlık duyulmak için oldukça aşkınlaştırılmış insanüstü bir peygamber tipi çizmekteler…

Elbette efsaneler örnek alınsın diye değil, sadece insanlara ” onlar kim, biz kim! ” dedirtmek ve hayret ıslıkları çaldırmak için oluşturulur…Geçmişte bu tavır niçin takınıldı, bilemem.Lakin çağın mantığı da buna çok benziyor. Kutsa ve müzeye kaldır.. Onun örnekliği iki ayaklı Kur’an oluşundan gelir.Onunla ilgili söylenenler gerçek de olabilir..(!) M.İslamoğlu, İman Risalesi sh: 281 vd.

mustafa islamolğunun "üç muhammed" isimli kitabının ilk 25 sayfasını okumanız yeterli.hicret esnasında sevr mağarasına sığınıldığı zaman yaşanılan neredeyse tüm hadiseleri yalanlıyor.örümcek ağı,güvercin yuvası, yuvasında bekleyen yılan vs. bu yazar hakkında itikadi  meselelerde sapıklıkta olduğu konusunda duyumlarım olduğu için tavsiye üzerine bu kitabı okumaya başlamıştım ki ilk 25 sayfası yeterli geldi.
slm ve dua ile...


« Son Düzenleme: 26 Aralık 2009, 11:25:29 Gönderen: mystic »

Çevrimdışı izhar

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 47
 • إظهارٌ
Ynt: musataf islamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2009, 15:42:14 »
özelllikle  şşiii mezhebine  mensup olan kimselerin kitaplarını okumaları ...
kimsesiz hiç kimse yok herkesin var bir kimsesi kimsesiz kaldım yetiş ey kimsesizler kimsesi(RUŞENİ)

Çevrimdışı nirvana

 • yazar
 • ****
 • İleti: 516
 • "Nerede oLursanız oLun, Allah sizinLe beraberdir"
Ynt: Musataf İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2009, 16:52:16 »
imamlar ve sultanlar adlı kitabını okumadım  ama siz sadece olumsuz yönlerini ele alıyorsunuz  islam kişiye  göre değil   Allah ın emir ve yasaklarına göre hareket edilen bir dindir . bir kişi yi överken diğerini  aşağı çekmesi  her insanda olmaz mı  birinin fikri sizin görüşünüze uyar uymayan da olabilir .
   üç muhammet kitabını okudum . sevr mağarası olayı yalanlanıyor diyorsunuz doğrudur. ama bunda dini açıdan bir değer olamaz yani okunmaz kesinlikle okumayın sizi yoldan çıkarır gibi düşünce olmamalı  bir kitabı ilk 25 sayfası ile değerlendiremezsiniz

her ne kadar mustafa islamoğlunu  kaale almasada mahmut usta osmanoğlunun bir sözü vardır : bir kitabı üç kere okumadan anlamış sayılmazsınız , diye
   ( nirvana  sadee bayan mı erkek mi olduğumuz anlaşılmasın diye aklıma gelen bir isimdi , budizmde zirveye ulaşmak anlamında  )
« Son Düzenleme: 27 Mart 2010, 11:31:35 Gönderen: nirvana »
Tutalım ki dikenim ...
Hem de kötü bir diken...
Ama nihayetinde güllerle bir aradayım ...
Hz. Mevlana

Çevrimdışı Tuğra

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 6599
Ynt: Musataf İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2009, 17:22:42 »
İzhar kardeş,siz kafanızı abuk insanların saçma kitapları ile bulandırmayın,zaman böyle şeylerle harcanmayacak kadar değerli,doğruları alırım eğrileri bırakırım zihniyeti insanoğlu için her zaman tehlike arzeder.Neden riske giresinizki?

Üstelik sahih kişilerin sahih eserleri varken....
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2009, 17:24:39 Gönderen: Tuğra »
〰〰〰〰🐠

Çevrimdışı Devri Âlem

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 429
Ynt: Musataf İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2009, 18:35:22 »
Sayın nirvana kardeş, evvela şunu bir tespit edelim. Burası ehli sünnet müntesiplerinin buluştuğu bir forum. Ve bu forumda ehli sünneti benimsemeyen bir isim asla tavsiye edilmez,hiçbir suretle hiçbir kitabı okunsun denmez.Mustafa islamoğlunu okumayan birşey kazanamaz ama çok şey kaybeder.En başta zamanını...

Gelelim sözünü örnk verdiğiniz kişi yani Mahmut usta osmanoğlunun sözüne,kendisinin talebesi olan cübbeli ahmet hoca diye bilinen kişi Mustafa İslamoğluna savaş açmış ve meclislerinde İslamoğlunun sapık fikirlerine kapılmamaları kitaplarından okumamaları konusunda cematini uyarmış,bu kapanyası basında geniş yankı uyandırmıştır.

Bir de İslamoğlu'nu babasının dilinden tanımanızı tavsiye ederiz: "Benim oğlum hem dal hem mudildir" der babası.

Bu noktadan ele alarak ehli sünnetten uzaklaşan her fırsatta özelliklere gençlere sapık fikirlerini zehirlerini yaymak için elinden geleni yapan bu insanı nasıl savunur,soranlara bu ismi tavsiye ederiz!!

Biz böyle bir mesuliyeti asla almıyoruz.Ahirette bunun vebali büyüktür kardeşim.Lütfen birilerini tavsiye ederken okuduğunuz birkaç kitabına göre değil kişinin genel görüşlerine bu yönde hal ve hareketlerine göre değerlendiriniz...izhar kardeşim,İslamoğlunun hiçbir kitabını tavsiye etmiyoruz.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2009, 19:51:36 Gönderen: moderatör »
اَلْعِلْمُ يَرْفَع بُيوتًا لاَعِمَادًا لَهَا وَالْجِهلُ يَهْدِم بِيُوتَ اْلعِزَّ وَلْكَرَمِ

Çevrimdışı azizistanbul

 • yazar
 • ****
 • İleti: 677
Ynt: Musataf İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #7 : 30 Mayıs 2009, 18:46:20 »
imamlar ve sultanlar adlı kitabını okumadım  ama siz sadece olumsuz yönlerini ele alıyorsunuz  islam kişiye  göre değil   Allah ın emir ve yasaklarına göre hareket edilen bir dindir . bir kişi yi överken diğerini  aşağı çekmesi  her insanda olmaz mı  birinin fikri sizin görüşünüze uyar uymayan da olabilir .


İnsan istediğini sever istediğini över buna kimse karışamaz. Hatta Allahı sevmeyip şeytanı seven satanistler bile bu hareketlerinden kendileri sorumlu ve özgürdürler.  

Ancak size satanistler doğru yoldamıdır ? onların kitabları okunabilir mi diye sorulduğu zaman sizin vereceğiniz cevap onlar Haliki zülcelal olan Hz. Allahı sevmez bilakis O' nun (C.C) düşmanı olan Şeytana taparlar dersiniz ki satanıstlerin düşünce iklimini karşı tarafa bildirirsiniz.

Bu işte böyledir.  Ehli sünnetin direklerinden olan birini kitabında yargılayıp Ehli sünnet taraftarlarının ehli sünnetin dışında gördüğü Mevdudi' yi öven bir insanın diğer düşüncelerinin bir kısmı da ehli sünnet dışında olacağı için uyarmak istemiş arkadaşımız.

Ayrıca İslam dünyasında ortak doğrular zaten doğru. önemli olan yanlış olanlardan uzak durmak . onun için İtikadi manada insanları sadece yanlışları ile değerlendiririm.

Doğrular doğru kimse doğruya bir şey demez. Ameli noktada ise insanlara doğrularından bakıp yanlışlarını görmemek veya düzetmek lazımdır diye düşünürüm.

İman varlık veya yokluk meselesidir. Can da öyle mesela boynunuza bir bomba bağlanmış olsa ve o bombanın 10 tane kablosu olsa ve sizde bilseniz ki bu kablolardan sadece 1 tanesi kesilirse bomba patlar fakat diğer 9 tanesi kesilirse hiç bir şey olmaz.  

Eğer siz her hangi bir kabloyu bomba uzmanı gelmeden kesebilirseniz,başka bir şey söylemem siz haklısınız yok kesemem uzmanın kesmesini isterim derseniz,o zaman ben haklıyım.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2009, 20:43:57 Gönderen: Nefer »
جُلُوسُكَ سَاعَةً عِنْدَ حَلَقَةٍ يَذْكُرُونَ اللهَ خَيْرٌ مِنْ عِبَادَةِ اَلْفِ سَنَةٍ

Çevrimdışı feyiz

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 436
Ynt: Musataf İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #8 : 30 Mayıs 2009, 19:28:47 »
 Bugüne kadar M.İslamoğlu'nun hiç bi kitabını okumadım ama Cübbeli Ahmet Hocamız bir sohbetinde bu şahsa değindi ve yanlış görüşleri olan biri olduğunu,fetvalarının Ehl-i Sünnet görüşüne uygun olmadığını  örnek vererek anlattı...Üstüne basa basa da bu şahsın kitaplarını asla ve kat'a okumayın dedi...

 Ki Cübbeli Ahmet Hocamız,hiçbir zaman şahsı eleştirmez ancak islami hususlarda Ehl-i Sünnet görüşünün aksine fetva verilirse o işte o zaman devreye girer ve yanlış fetvalarla insanları zehirlemeye çalışanlara sonu ne olusa olsun cevap vermekten sakınmaz...

 Bana göre,bu tür akıl bulandıran,zaman israfına sebep olan kitapları okumak yerine,bize fayda sağlayacak,ufkumuzu açacak kitapları okumamız bizim için en doğru harekettir ...

                                            ..........Vesselam..........
« Son Düzenleme: 04 Mart 2010, 04:51:06 Gönderen: feyiz »
"Allah'ın elinden daha üstün el yoktur.Zulmünün cezasını çekmeyen hiçbir zalim yoktur".

Çevrimdışı tefhim

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 360
Ynt: Mustafa İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2009, 11:44:32 »
Ehli sünnet forumudur burası biline,
Aksini savunanın acımam diline,
Böyle bir forumu zor buldum,
Bırakmam mezhepsizlerin eline.
Bedeel islemü gariben feseyeudü gariben fetuba lilgurabai.

Çevrimdışı ihvan

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 2399
Ynt: Mustafa İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2009, 12:48:42 »
Gelelim sözünü örnk verdiğiniz kişi yani Mahmut usta osmanoğlunun sözüne,kendisinin talebesi olan cübbeli ahmet hoca diye bilinen kişi Mustafa İslamoğluna savaş açmış ve meclislerinde İslamoğlunun sapık fikirlerine kapılmamaları kitaplarından okumamaları konusunda cematini uyarmış,bu kapanyası basında geniş yankı uyandırmıştır.

Çevrimdışı Hâsıl-ı Kelam

 • Moderatör
 • yazar
 • *****
 • İleti: 678
Ynt: Mustafa İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #11 : 06 Kasım 2009, 01:21:17 »
Kasr-ı Arifan dergisinde de yazı yazan Ali Eren bey'e Mustafa İslamoğlunun babasının bizzat göndermiş olduğu ve dergide yayınlamasını istediği yazı:


“Muhterem Ali Eren Beyefendi!..

Selamlar, sevgiler, dualar, hürmetler...

Allah, hidayet ve salah veresice oğlum Mustafa İslamoğlu’na köşenizde verdiğiniz, “Kur’an–ı Kerim’e el sürme” mevzuunda, alimane, arifane, vakıfane cevabınızdan dolayı sizi canı gönülden tebrik eder ve halisane şükranlarımı arz ederim. Hürmet ve dualarımla...

Aciz Ahmed İslamoğlu. Mütekait (emekli) imam–hatip ve fahri vaiz. Develi / Kayseri.

“Not: “Muhterem Hocam (Ali Eren)!... Mustafa’nın dâl ve mudılliği, baba olarak bizi çok huzursuz etmektedir. Salahına dua etmekteyiz. Sizlerden de ıslahına dua istirham etmekteyiz. İcap ederse, bu kısa tebrik ve teşekkürnamemi köşenizde dipnot alarak neşredersiniz... Milyonları ifsat ve idlal etmesin... Cevabınız, fakiri pek memnun ve mesrur etti. Hak razı olsun...”
Nefsinle değil, kalbinle düşün ve karar ver!

Çevrimdışı Hulûs-i kalb

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 207
Ynt: Mustafa İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2009, 02:06:45 »
herkesi hos kendini bos gör.ben de bu zatin eserlerini tavsiye etmem.baska da birsey yazmak istemiyorum...
ISLAMI KURTARMAYA DEGIL; ISLAMLA KURTULMAYA CALISALIM...

Çevrimdışı krkkiran

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 25
 • AHİ
Ynt: Mustafa İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2009, 18:25:36 »
mustafa islamoğlunun gerçek kütükteki soyadı islamoğlu değil mustafa kazankaya,dır popülarite yani uzak durun kardeşlerim hilal tv de cemalettin afgani ve muhammed abduhu meth eden belgeseller yayınladılar ayyuka çıkardılar canlı şahidiyim uzak durun vesselammmmmmmm

Çevrimdışı Nakkaş

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 250
Ynt: Mustafa İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2009, 11:07:55 »
Mustafa İslamoğlunun ne olduğu bu başlıktan belli, aklı olan okuyup idrak eder.

Sizin bize öğretebileceğiniz bir şey yok bu konuda biiznillah, ama siz bu forumdan çok şey öğrenirsiniz tabi yukarıda yazdığınız gibi 'gözleriniz görmez, kulaklarınız duymaz' değilse!
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2009, 11:23:58 Gönderen: mystic »