Gönderen Konu: Mutlaka Okunması Lazım Dedikleriniz...  (Okunma sayısı 35987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nimesay

 • panydora
 • okur
 • *
 • İleti: 54
Ynt: Mutlaka Okunması Lazım Dedikleriniz...
« Yanıtla #60 : 11 Mayıs 2010, 11:35:30 »

"Okuyanların Hayatını Degistiren Kitap | Binyılın Kur'an Tefsiri Levh-i Mahfuz'
Burak Özdemir"

Bu kitap hakkında bilgisi olan var mı?

« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2010, 12:00:11 Gönderen: Tuğra »
Yumuşak başlıysam sanmaki uysal koyunum,kesmeye gelir ama çekmeye gelmez boynum.

Çevrimdışı Tuğra

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 6600
Rezil kitaba Diyanet'ten sert tepki
« Yanıtla #61 : 11 Mayıs 2010, 12:12:28 »
"Okuyanların Hayatını Degistiren Kitap | Binyılın Kur'an Tefsiri Levh-i Mahfuz'
Burak Özdemir"

Bu kitap hakkında bilgisi olan var mı?


******************************************************************

Rezil kitaba Diyanet'ten sert tepki

“Bin yılın Kur'an tefsiri: Levhi Mahfuz” adlı kitabında yüce dinimiz İslam ve Allah (cc) ile dalga geçen inkarcı Burak Özdemir'e Diyanet İşleri Başkanlığı ve İlahiyatçılardan tepki gecikmedi.

Dinişleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamza Aktan “Kur'an'ı tefsir edecek kişi de bazı ilimleri bilmesinin yanında ilk aranan şart sağlam bir inanç sahibi olmasıdır” dedi. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrani Altıntaş ise “Böyle bir kitap yazma cüreti nasıl bulunuyor, doğrusu hayret ettim” ifadelerini kullandı.
  
FAHREDDİN DEDE'NİN HABERİ...

Yazdığı “Bin yılın Kur'an tefsiri: Levhi Mahfuz” adlı kitabında yüce dinimiz İslam ve Allah (cc) ile dalga geçen yazar Burak Özdemir'e Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan (DİB) ders niteliğinde açıklama geldi.

DİB Dinişleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamza Aktan cevabında Kur'an-ı Kerim'i tefsir edecek kişinin Müslüman olması gerektiğini kaydederek “Kur'an'ı tefsir edecek kişi de bazı ilimleri bilmesinin yanında ilk aranan şart sağlam bir inanç sahibi olmasıdır. Bahse konu kişi ise ‘Bu kitap inançsız bir elden çıkmadır' diyerek inançsız olduğunu açıklamaktadır” dedi.

KİMSENİN MÜSLÜMANLARI RENCİDE ETMEYE HAKKI YOK!

Toplumların barış ve huzur içinde yaşayabilmeleri için din ve vicdan özgürlüğünün vazgeçilmez unsurlar olduğunu kaydeden Prof. Dr. Aktan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bütün inançlara ve dinî değerlere saygı göstermek, din ve vicdan özgürlüğünün ayrılmaz bir parçasıdır.

Ancak yazıda yer alan inkarcı ve alaycı üslûbu düşünce ve ifade özgürlüğü olarak kabul etmek mümkün değildir.

Din, vicdan ve ifade özgürlüğü kişiye hiçbir zaman başka inançlara hakaret etmeyi, kutsallarına saldırma ve ona inananları rencide etme hakkı vermez”

İNKÂRCI KİTAP YASAKLANSIN

Öte yandan kitaptaki alaycı ifadeler akademik çevrelerin de tepkisini çekti. Prof. Dr. Ali Özek, Özdemir'in ifadeleri için ‘ibret verici' nitelemesinde bulunarak “Kitabın yasaklanması ve yazarın mevcut yasalara göre cezalandırılması uygun olacaktır” dedi.

İlahiyatçı-yazar Prof. İlhami Güler ise Özdemir'in kitabında kullandığı ifadelerin düşünce özgürlüğüyle açıklanamayacağını belirterek “Kitapta geçen ifadeler ‘Düşünceyi açıklama özgürlüğü' hakkını aşarak Müslümanlarca kutsal sayılan Hz.Allah, Hz. Muhammed (sav) ve Kur'an'ın yani ‘İslam' dininin ontolojik özü olan değerlerin alaya alınması, aşağılanması ve küçümsenmesidir.

Bu ifadelerin, bu muhtevaları ile ‘Dini düşünceyi' eleştirme statüsünden çıkarak dini değerlere hakaret etme kapsamına girdikleri kanaatindeyim” dedi.

İnkarcı-yazar Burak Özdemir, “Bin yılın Kur'an Tefsiri: Levh-i Mahfuz” kitabında, ‘Dona' adını verdiği tanrıyla sanal alemde yaptığı hayali msn muhabbetlerine yer vererek Müslümanların “Allah”, “Peygamber”, “Kur'an”, “hac” gibi kutsallarına hakaret etmişti.

BU CÜRETİ NEREDEN BULUYORLAR

“Böyle bir kitap yazma cüreti nasıl bulunuyor, doğrusu hayret ettim” diyen Ankara Üniversitesi İlahiyat fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hayrani Altıntaş “Din, inanç ve Müslümanlar aşağılanıyor. Kabe gibi Müslümanların en kutsal değerleri aşağılanıyor ve Müslümanlar akılsızlıkla suçlanıyor” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Altıntaş, şu ifadeleri kullandı: “Yüce Allah basitleştirilerek inananların inançlarına sadece hakaret edilmiyor aynı zamanda ad verilmeden tek tek kişilere ahmak muamelesi yapılıyor.”

VAKİT
*~*~* TUĞRA *~*~*

Çevrimdışı nimesay

 • panydora
 • okur
 • *
 • İleti: 54
Ynt: Mutlaka Okunması Lazım Dedikleriniz...
« Yanıtla #62 : 11 Mayıs 2010, 12:50:11 »
Teşekkür ederim. Ama adamlar çok güzel reklam yapıyorlar. Maille binlerce kişiye ulaşabiliyorlar. Çok üzüldüm doğrusu.
Yumuşak başlıysam sanmaki uysal koyunum,kesmeye gelir ama çekmeye gelmez boynum.

Çevrimiçi Togika

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 166
Ynt: Mutlaka Okunması Lazım Dedikleriniz...
« Yanıtla #63 : 11 Kasım 2012, 00:38:24 »
esselamun aleyküm ve rahmetullah

Eşrefoğlu Rumi ( K.S.)'den ' Müzekkin Nüfus' adlı eserin okunmasını acizane tavsiye ederim
Uğrunda Fedakarlık Yapamadığın Sevgiyi Boşuna Yüreğinde Taşıyıp'ta Yük Etme.

Çevrimdışı Karesizade

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 13
Ynt: Mutlaka Okunması Lazım Dedikleriniz...
« Yanıtla #64 : 23 Kasım 2012, 00:54:28 »
İLK ÖNCE OKUNMASI GEREKEN ÖNEMLİ KİTAPLAR

1-ALİMLERİN AHLÂKI - İmam Acuri

2-Ehl-i Sünneti Müdafaa ve Bid'atleri Tenkid(Makale ve İncelemeler) BEDİR YAYINEVİ

3-Dinde Yenilikçiler ve Buluşma Noktaları- ALİ NAR- BEDİR YAYAINEVİ

4-Dini Tamir Dâvasında Din Tahripçileri -AHMED DAVUTOGLU-BEDİR YAYINEVİ

5-Ehl-i Kitap Cennetlik mi ? - ALİ NAR- SEFİNE

6-"Yahudi ve Hiristiyanlar Cennete Girecek" diyenler Cennete Giremez-Ahmet M.Ünlü-Ali Eren- ARİFAN

7-Dinlerarası Diyalog İHANETİ- Prof.Yümni SEZEN- Kelam Yayınları

8-Kur'an ve Hadislerin Işıgında EMANET- Vehbi KARAKAŞ- Zafer Yayınları

9-VEHHABİLERE CEVAPLAR- Yûsüf Nebhani- FAZİLET NEŞRİYAT

10-MEZHEPSİZLİK İslâm Şeriatını Tehdit eden en tahlikeli BİD'ATTIR- Said Ramazan el-Bûtî- BEDİR

11-DİN ve LAİKLİK - Ali Fuad BAŞGİL - YAGMUR YAYINLARI

12-FİLİSTİN DRAMININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ - Kadir MISIROGLU - SEBİL Yayınları

13-YAHUDİNİN TAHTA KILICI - Mustafa AKGÜN-  AKGÜN YAYINCILIK

14-TARİH BOYUNCA İKİ YÜZLÜLER -Mustafa AKGÜNA - AKGÜN YAYINCILIK

15-ASHAB-I KİRAM HAKKINDA MÜSLÜMANLARIN NEZİH İTİKATLARI-Ömer Nasuhi BİLMEN_ BİLMEN YAYINEVİ
" Hoşunuza gitmediği halde hakkınızda hayırlı olan ve sevdiğiniz halde hakkınızda şer olan nice şeyler vardır.Siz bunları bilmezsiniz,Allah bilir." BAKARA.2/216

mazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: Mutlaka Okunması Lazım Dedikleriniz...
« Yanıtla #65 : 25 Haziran 2013, 22:30:46 »
Haberkalem yazarı Ali Eren'in yeni kitabı çıktı: «Dinde Deformistler»


Kıymetli yazarımız Ali Eren hocamızın her müslümanın başucu kitabı olması gereken yeni kitabı çıktı.. «Dinde Deformistler»
Bu kitabı okudukça önce dehşete kapılacak, sonra EHL-İ SÜNNET caddesinde olduğunuz için yüce Allah'a binlerce şükürler edecek, sapıkların şerrinden bir kez daha yaratan tek ilah olan, her türlü noksan sıfatlardan münezzeh ve kâmil sıfatlarla sıfatlı Allah-ü zül Celâl'e sığınacaksınız..


«Dinde Deformistler»

Yazarımız, bu kitabında İslam dinini deforme etmek / değiştirmek isteyenleri deşifre ediyor. İki cilt ve 850 sahife olan «Dinde Deformistler»in ele aldığı meseleler oldukça mühim.

Yazar diyor ki: “Bir zamanlar bu memlekette dinde reformistler vardı, şimdi de deformistler türedi. Bunlar, reformcuların da tecrübelerine sahip oldukları için daha temkinli ve kurnaz davranıyorlar. Dinin bozulduğundan falan bahsetmiyorlar. Ama İslâm dini 1400 senedir hâlâ anlaşılamamış gibi, “İslamda şu mesele yanlış anlaşılmıştır doğrusu şöyledir, şu mesele de yanlış anlaşılmıştır onun doğrusu da böyledir” diyerek, gûya İslamdaki bazı yanlışlıkları düzeltmeye çalışıyorlar..

Allah’ın dini 1400 seneden beri anlaşılamamış veya yanlış anlaşılmış da doğrularını sanki bunlar öğretecek(!)…

Bu kitabı okudukça, bu kimselerin esas hedeflerinin İslamı deforme etmekten, şeklini ve muhtevasını değiştirmekten başka bir arzuda olmadıklarını (aslında bir nevi din düşmanı olduklarını) dehşetle göreceksiniz. Bu kitapta, son senelerde Türkiye’de sergilenen bu faaliyete ait iç acıtıcı sayısız misallerle yüzyüze gelecek, akıl ve hayalinizden geçmeyen kabul edilemez gerçeklerle karşılaşacak ve şaşıracaksınız.

Bildiğiniz, tanıdığınız ve hiç ummadığınız kimselerin neler söyleyip neler yazdıklarını okudukça, hayretten hayrete düşecek, “Sende mi Brütüs!” diyecek ve “Demek bu memlekette bunlar da oluyormuş” demekten kendinizi alamayacaksınız.

Annesine sımsıkı sarılmış kucaktaki bir çocuğun, korktukça annesine tekrar tekrar ve daha sıkı sarıldığı gibi, siz de bu kitabı okudukça, ehl-i sünnet itikadına sarıldıkça sarılacak, bu inançta olduğunuza şükredecek ve  “Allah’a şükür ben öyle değilim, ehl-i sünnetim” demekten kendinizi alamayacaksınız.

İslamı, tabiî ki din hocalarından öğreneceğimizi düşünürüz. Ama günümüzdeki bazı hocalar; Kur’ân, hadis ve diğer dinî kitaplarda anlatılan gerçek İslamı öyle çarpıtarak anlatıyorlar ki, insana adeta, “Bunların anlattığı İslam benim inandığım İslam mı?” dedirtiyor.

Deformistler, İslam sahrasında fırtına değil, kasırga ve tayfunlar estiriyorlar. Farkında olunmadan ve ikaz edilmeden veya bir koruyucu olmadan bu kasırga ve tayfunların şiddetine dayanmak mümkün gözükmüyor.

Bu kitap, İslam sahasında kazılıp üzeri maharetle örtülen tuzak dolu çukurları ve İslam sahrasında estirilen tayfun ve kasırgaları göstermek ve genç-yaşlı bütün Müslümanları uyarmak maksat ve gayesiyle hazırlandı. Tenkitler, hayâlî değil zaman, mekân ve isim verilerek yapıldı.

Tenkitlerimize muhatap olanlar şu tip kimselerdir:

Bu ümmeti toptan suçlayarak, Peygamberimiz’in ümmetinin yanlış inanca sahip olduğunu ve “Ümmet-i Muhammed’in eski sapık ve putperest topluluklar gibi olduğunu” söyleyenler.

Peygamberimiz’in “bir nur kaynağı olamayacağını” söyleyenler.

Hâşâ, “Allahın iki yüzlü bir Roma putu olduğunu” söyleyenler.

“Peygamberimiz’in normal bir ruh yapısına sahip olmadığını” söyleyen.

İslamın 5 şartından biri olan haccın, “En mantıksız bir eylem olduğunu” söyleyenler.

“Kur’an’ın, bütün insanların Müslüman olmalarını hedeflemediğini” söyleyenler.

“Allah’ın müşrikleri de affedebileceğini” söyleyenler.

“Kur’an Yahudi ve Hıristiyanlara ‘Peygamber’e iman edin demiyor” diyenler.

“Allah’ın âhirette kâfirlere adaletle davranmayacağını” söyleyenler. Evlenmekte zorlananlar için “Mut’a nikâhına izin verildiğini” söyleyenler…

Ve bunun gibi, kabul edilmesi mümkün olmayan daha nice tehlikeli sözler…

Okudukça şoktan şoka girebileceğiniz bu kitap, işte bu kimseleri tanıtmak ve ortaya koydukları yanlışlıklardan MÜSLÜMANLARI SAKINDIRMAK için hazırlandı… 

Not: Eser şu adresten temin edilebilir:  (Manyasızâde cad. No: 25/B Çarşamba/Fatih – İstanbul. Tel: 0212 534 04 34 / 0212 635 30 55 Faks: 0212 355 83 08)

Mehmet AKTULGALIBEY – haberkalem.com − 19 Mayıs 2013