Gönderen Konu: Nureddin Yıldız kimdir!!  (Okunma sayısı 8332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şecaatli

 • okur
 • *
 • İleti: 83
 • TEK DÂVÂM İSLAM'DIR.GERİSİ BAŞKASININ OLSUN.
Nureddin Yıldız kimdir!!
« : 16 Ekim 2013, 00:05:34 »

Yönetici mesajı


Alıntı
Anayasamızın Değişmez Kanunu:
Kanun No: 1-A
Ailemiz ; dini konularda, itikatta tek hak mezhep olan ehl-i sünnet aikdesini benimsemiş olup, buna muhalif yazıların sitede bulunmasını kesinlikle yasaklamıştır!

« Son Düzenleme: 16 Ekim 2013, 14:04:41 Gönderen: Tuğra »
Neden mi mutluyum?.Çünkü Allah var, sıkıntı yok!
Gerisi imtihanımdır.

Bir ayet:“Olur ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız;
oysa o, hakkınızda hayırlıdır.Olur ki, siz bir şeyi seversiniz;ama o, sizin hakkınızda bir fenalıktır.
Allah bilir, siz bilmezsiniz. ” (BAKARA SURESİ-216)

Çevrimdışı Mücteba

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 9214
 • "En büyük keramet, istikâmet üzere olmaktır..."
!!!
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2013, 01:01:02 »

Verilen cevapların parça parça değilde bütününü okuduğumuz zaman herhangi bir ibni teymiye taraftarlığı ya da ona karşı bir hayranlık beslediği çıkarımına ulaşamıyorum. Gayet yuvarlak cümleler kullanmış. Varsayımlar kullanarak konuyu anlatmaya çalışmış. Teymiyeninde hatasız olamayacağınıda yine belirtmiş.
Nurettin YILDIZ'ın şüpheliler listesinde olmasının sebebi; sizin de tespit ettiğiniz gibi ehli sünnete aykırı sorun teşkil edecek meselelerde kesin ve net ifadeler kullanmıyor olmasıdır. Halbuki itikadi meselelerde hüküm kesin ve nettir. Kabul edersin yada etmezsin. Etmiyorsan sebebini söylersin. Mesela 5-10 dakika süren bir fetva videosunda kabir ziyaretinin yada şefaatin caiz olup olmadığına dair tek bir net ifade yada cümle bulamıyorsunuz. Dediğimiz gibi dinleyenin istediği tarafa çekebileceği yuvarlak cümleler kullanılıyor olması kendisini şüpheliler listesine itiyor. Bizim bir kuralımız var; bildiğimiz tanıdığımız mantarlar varken asla ne olduğunu bilmediğimiz şüpheli mantarları tercih etmiyoruz, kimseye de tavsiye etmiyoruz. Biri Ehli sünnete aykırı yanlış yada şüpheli bir şey söylemiş olsa, ameli noktada bir milyon doğru söylese dahi artık o kişiye itibar edilmez. Yukarıdaki sebeplerden kendisini şüpheli buluyor ve uyarıyoruz.

Kalpleri en iyi bilen Allah değil midir?Bazı alimlerin itikadının bozuk olduğu su götürmez gerçek ama bir yabancıdan alıntı yaparak da insanlar hakkında peşin hüküm veremezsiniz.Ayrıca son zamanların modası olan da şu ki iki satır kitap okuyan herkes alim kesiliyo kimse kimseyi beğenmiyo (kendi nefsi hariç)Unutmayın bir zamanlar Ulu Hakan Abdülhamid Han'da zamanında hain ilan edilmişti insanlar onu anlamayıp görünene göre peşin hüküm verdikleri için.Unutmayalım herşey göründüğü gibi olmayabilir peşin hükümlü olmayalım .
Günümüzde İslâmiyet’in en büyük belâsı, onu dışından ve cepheden helâk etmeye yeltenenler değil içinden ve özünden harap etmeye davrananlardır ve bu davranışları ve bir nevi onarma düzeltme ve yenileme sayanlar... “Reformcular” ismi altında topladığımız, 7-8 asır öncesindeki kuru ve nasipsiz akıl borazanına (İbni Teymiye’ye) mizaçları dayalı bir grup, birkaç asır sonra vehhâbilik’ten dolaşarak, nihâyet Cemaleddin Efgani, Mısırlı Şeyh Abduh ve peşindekilerden bir bölük halinde öyle bir anlayış veya anlayışsızlık bataklığına uğramıştır ki, İslâmı, çökmek üzere olan bir binaya yapıldığı gibi, dışından payandalar ve kalaslarla tutmayı marifet bilmiş, böylece Rûhlarındaki gizli şüpheyi ve İslâma güvensizlik duygusunu açığa vurmuştur. (Dinî tamir dâvasında Din Tahripçileri’nden)  Ortalık harman yerine dönmüş, fitne dünyanın dört bir tarafına yayılmış. Ehl-i bid'at var gücüyle çalışıyor; Ümmet-i Muhammed'in itikadını bozuyor. Siz çıkmış hüsnü zan'dan bahsediyorsun. Din hususunda devir hüsnü zan devri değil sui zan devridir.


Dini tamir davasında din tahripçileri kime ait?Okumak istiyorum da
Merhum Ahmed Davudoğlu Hocanın ... Kitap Hakkında: (Bu sayfadaki bilgiler kitaptan aynen alınmıştır.)ŞEYHÜLİSLAM Mustafa Sabri ve Düzceli Zahid Kevserî efendilerin yolundan giden merhum Ahmed Davudoğlu, yayınlandığı zaman fırtınalar kopartan bu eserinde dine hizmet iddiasıyla ortaya atılan bir takım yenilik, bid'at ve yersiz ictihadların hizmet değil, tahrip olduğunu iddia ve isbat etmektedir. Maalesef son otuz yıl içinde Türkiye Müslümanlarının kafalarını karıştıracak, Kur'an'a ve Sün-net'e dayalı sahih İslâm itikadını zedeleyecek ve Ümmet-i Muhammed'i çıkmaz sokaklara sokup enerjisini boşa harcatacak lüzumsuz, hatta zararlı iddialar, tezler, teklifler ortaya atılmıştır. Ünlü Ezher üniversitesinde tahsil görmüş gerçek bir fakih ve din bilgini olan merhum Üstad Ahmed Davudoğlu'nun şimdiye kadar defalarca basılan bu kitabı Müslümanlara orta ve doğru yolu göstermektedir. http://www.faziletkitap.com/guncel-meseleler/Dini-Tamir-Davasnda-Din-Tahripileri-88.html
İmam-ı Şarani hazretleri buyuruyor ki: "İbni Teymiye, tasavvufu inkâr eder, evliyaya, ariflere dil uzatırdı. Kitaplarını okumaktan, yırtıcı hayvandan kaçar gibi kaçmalıdır." [Tabakat-ül-kübra] İmam-ı Süyuti hazretleri buyuruyor ki: (İbni Teymiye kibirliydi. Kendini beğenirdi. Herkesten üstün görünmek, karşısındakini küçümsemek, büyüklerle alay etmek âdeti idi.) [Kam-ul Muarıd] İbni Hacer-i Askalani hazretleri buyuruyor ki: (İbni Teymiye; “Kabri Nebeviyi ziyaret için sefere çıkmak haramdır. [Hazret-i] Ali iman ettiği zaman çocuk olduğu için Müslümanlığı sahih olmadı. [Hazret-i] Osman malı çok severdi” diyerek eshab-ı kiramın büyüklerine dil uzattı.) [Ed-Dürer-ül-Kamine] İbni Hacer-i Mekki hazretleri buyuruyor ki: (İbni Teymiye, Peygamberlerin masumiyetini (günahtan korunmuş olduklarını) reddetmiştir. Halbuki, masumiyet Peygamberlerin sıfatlarındandır. Başta Peygamber efendimizin kabri şerifleri olmak üzere eshab-ı kiramın, velilerin, âlimlerin ve salih Müslümanların kabirlerinin ziyaret edilmesine karşı çıkmış, bunları şefaate vesile kılmayı da haram saymıştır.) [Fetava-i Hadisiyye]

mazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: !!!
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2013, 10:31:51 »
Duygulu  ve hassas konuşma ile insanları etkilyen bir din adamı- vaaz.   Eğer islamı anlatıyorsa, Allah'ı, Peygamberi, Kur'an-ı Kerimi, Sünneti ve islamın temiz akidesini anlatıyorsa kim olursa olsun. Allah ondan razı olsun. Ancak, hepimiz biliyoruz'ki, yıllarca müslümanlar üzerinden maddi rant elde eden bir takım sahte din adamları çıkmıştır... Bunlar hala daha müslümanların içerisindedir. Ağlayarak, sızlayarak din üzerinden kendilerine makam, mevkii, rant elde ederek dini ve müslümanları istismar ederek, aslında dinin aslını bozanlar vardır. Bunları bilmeliyiz. Kimdir bunlar..?

 Yukarıda Nurettin yıldız'ın düşünceleri hakkında bazı bilgiler paylaşılmış.  Eğer bunlar doğruysa tehlikeli bir durum var.( ben doğru olduğuna inanıyorum)  Yazıda da bahsedildiği gibi Nurettin Yıldız şüpheliler listesine alınmış...

. Bizim bir kuralımız var; bildiğimiz tanıdığımız mantarlar varken asla ne olduğunu bilmediğimiz şüpheli mantarları tercih etmiyoruz, kimseye de tavsiye etmiyoruz. Biri Ehli sünnete aykırı yanlış yada şüpheli bir şey söylemiş olsa, ameli noktada bir milyon doğru söylese dahi artık o kişiye itibar edilmez. Yukarıdaki sebeplerden kendisini şüpheli buluyor ve uyarıyoruz.

Gül-Sultan'ın yazısından alıntı yapılmış,  Mücteba kardeşimiz o konuşmaların link'ini de verirse biz de okuruz. Yukarıdaki söz çok güzel ve düşünen insan için çok anlam ifade ediyor.
Bilmediğimiz mantarlar !
Bırakın bilmediğimiz mantarları, ülkemizde mantar mevsimi geldiğinde mantar toplayan insanların bilenleri bile zehirlenip ölüyorlar. Nedeni mantarı tanıma konusunda  kendilerine aşırı güvenleri olması...Hiç bir zaman hassasiyeti ve dikkati bozmayacaksın...
Diğer bir misal de çok güzel verilmiş...  Su ne kadar fazla olursa olsun, bir damla zehir veya necislik o suyu temiz olmaktan çıkarır....
 Sonuç olarak Nurettin Yıldız bu konuda kendini temize çıkarmalıdır...Açık ve Net olmalıdır.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2013, 14:05:48 Gönderen: Tuğra »

Çevrimdışı Şecaatli

 • okur
 • *
 • İleti: 83
 • TEK DÂVÂM İSLAM'DIR.GERİSİ BAŞKASININ OLSUN.
Ynt: Nureddin Yıldız kimdir!!
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2013, 22:46:15 »
İslam bir bütündür.İslam'da olmazsa olmazlar çoktur.Buna göre bir kimse "bunun da İslam'da yeri vardır,bu böyledir diye müslümanları kendi fikir akımlarına sürüklemek asla caiz değildir.Mühim olan inanç ve fikirlerin Kur'an' ve sünnete uymasıdır.Aksini düşünen ise sapık ve batıl yollardan birisi olur.İşte Allahımız bakınız buna göre nasılda beyan ediyor...

AL-İ İMRAN SURESİ-78 - Kitap ehlinden öyle bir güruh da vardır ki, siz onu kitaptan sanasınız diye, dillerini kitaba doğru eğip bükerler. Halbuki o, kitaptan değildir. "Bu, Allah katındandır." derler; oysa o, Allah katından değildir. Allah'a karşı, kendileri bilip dururken, yalan söylerler.
79 - İnsanlardan hiçbir kimseye, Allah kendisine kitap, hüküm ve peygamberlik verdikten sonra, kalkıp insanlara: "Allah'ı bırakıp bana kul olun." demesi yakışmaz. Fakat onun: "Öğrettiğiniz ve okuduğunuz kitap gereğince Rabb'e halis kullar olun" (demesi uygundur).
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2013, 22:52:41 Gönderen: Şecaatli »
Neden mi mutluyum?.Çünkü Allah var, sıkıntı yok!
Gerisi imtihanımdır.

Bir ayet:“Olur ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız;
oysa o, hakkınızda hayırlıdır.Olur ki, siz bir şeyi seversiniz;ama o, sizin hakkınızda bir fenalıktır.
Allah bilir, siz bilmezsiniz. ” (BAKARA SURESİ-216)

mazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: Nureddin Yıldız kimdir!!
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2013, 09:09:13 »
İbn-i Teymiyye'ci Nurettin Yıldız, Vehhabi kafası ile hareket edip Şefaati inkar ediyor
urettin Yıldız, İmam Hatip lisesinin ardından İlahiyat Fakültesine gitmiş, burada iki sene eğitim aldıktan sonra Mekke Üniversitesi'ne geçiş yapmış ve burada Usul-i Fıkıh bölümünü bitirmiş olmasına rağmen ülkesine dönmeyip uzun yıllar Mekke'de kalmış ve 1990 yılına kadar ülkesine dönmemiş bir isim.
Bilindiği gibi İngilizler Suudi ailesine bir devlet kurarak (Suudi Arabistan), buraları ve üzücü ki Mekke ve Medine ahalisini bile ekseriyetle Vehhabileştirdiler. Zaten Vehhabiliği de İngilizler kurdular. İngiltere 1945 yılına kadar dünyanın süper gücü olan bir devletti. Osmanlı'yı tamamen yıkıp hilafeti de tamamen kaldırana kadar akıl almaz istihbarat oyunları gerçekleştirdi. Vehhabi’lik bunlardan sadece biri...

Vehhabilerin en belirgin alametleri;
* Şefaati inkâr etmeleri

* Kabir ziyaretlerini yasaklamaları

* Olur, olmaz her şeye şirk demeleri, sürekli mü'minleri tekfir etmeleri

* Hak tarikatları da inkâr etmeleri, tasavvufu kökten inkâr etmeleri

* İbni Teymiye denilen, önceleri genç yaşında büyük Hanbelî âlimi olan ama maalesef sonradan sapıtan ve İslam devleti tarafından kendisine verilen zindan cezaları içinde vefat eden, hâşâ Allah'a cisim, mekân isnat eden, şefaati ve birçok İslami rüknü inkâr eden, bazı sahabeleri tekfir edip kâfir diyen nasipsizi büyük âlim bilmeleri. Hatta İbni Teymiye’den büyük kimseyi tanımamalarıdır.

* İbni Teymiye’nin yolunu usulünü Necd bölgesinden başlamak üzere bütün Arabistan'a yayan ve yine İngiliz İstihbaratının oynattığı Muhammed bin Abdülvehhab'ı da çok büyük bilmeleri ve onun hakkında söz söyletmemeleri, en ufak bir eleştiriye bile çok sert karşılık vermeleri.

Nurettin Yıldız,
* Peygamberlerin ya da velilerin (yüzü suyu) hürmetine Allah’tan bir şey istemenin caiz olmadığını iddia eder. Hatta buna şirk diyen âlimler (!) olduğunu iddia eder.

* İbni Teymiye gibi sapıkların babası olan bir kişiye; “şeyhülislam ve müctehid” diye hürmet eder. İbni Teymiye hayranıdır, İbni Teymiye’yi Müceddid kabul eder.

* İbni Teymiye’yi, İkinci Bin Yılın Müceddid İmam Rabbani Hazretleri (k.s.) ile bir tutar.

* Seyit Kutup gibi bazı sapık kişileri övmesine karşın bazı Ehl-i Sünnet âlimlerini ise sapıklıkla itham eder.

* Tasavvufa ve tarikatlara kötü bakar.

* Konuştuğu zaman ayet hadisten ziyade nefsine göre konuşur.

* Bir dönem Mustafa İslamoğlu’nun kanalı olan Hilal Tv’de program yapmıştır.

Nurettin Yıldız, Senabil Vakfı kurucusu. Ayrıca, Senabil Vakfı mensuplarının kurdukları Sosyal Doku Vakfı ile de içli dışlı. www.fetvameclisi.com da guruba ait önemli sitelerden... Sitede ilk önce göze çarpan husus, Nurettin Yıldız'ın Vehhabiler ile Sünniler arasında ciddi sorunlara yol açan meselelerde net ifadeler kullanmamış olması. Yaklaşık 5 dakikalık bir video fetvada, kabir ziyaretinin caiz olup olmamasına dair net tek bir ifade yok. Dinleyenin istediği tarafa çekeceği yuvarlak, taktik cümleler. Samimi bir ilim adamına yakışmayacak, dinleyen sünni Müslümanları, kendisi hakkında, "bu adam ikiyüzlü mü?" zannına sevk edecek hiç hoş olmayan bir üslup...
http://ehlisunnetkalesi.blogspot.com/2012/08/ibn-i-teymiyyeci-nurettin-yldz-vehhabi.html
******************************
Şecaatli kardeşim zorla Nurettin yıldızı sevemeyiz..!  
Söyledikleri ortada, bırakalım kendisini o savunsun...BabulHecaicGencliği'nin yayınladığı bir video paylaşmısınız. (Gökyüzünde Allah lafzı yazıyor konusu) video'yu izledim.  Caferilere ait bir video gibi geldi bana...

***************
Türkiye Caferileri Lideri Sert Çıkıştı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın Suriye'ye destek verdiği için Hizbullah'a Hizbuşşeytan adını takmasına tepki geldi. Türkiye Caferileri lideri Selahattin Özgündüz, AK Parti Hükümeti'ne bu sözleri kimin adına söylediğini sordu.
Özgündüz, "Hibullah'ın 2 yıldır yaptığı bir eksikliği vardı, Suriye'ye girdi, onu da tamamladı ve ismini haketti" dedi.
Özgündüz, ne Kuran'ın ne de İslam'ın Amerika'ya uşaklık etmeyi emretmediğini vurgulayarak AK Parti iktidarına yüklendi.
Türkiye Ceferilerinin lideri Özgündüz, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a Türkiye'nin birliğini savunduğu için desteklediğini kaydetti.
http://www.habervaktim.com/haber/328203/turkiye-caferileri-lideri-sert-cikisti.html
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2013, 09:20:34 Gönderen: mazhar »