SADAKAT DİNLENME TESİSLERİ > DÜNYADAN HABERLER

Sıradaki Sünnet Organizasyonu : 21-27 Mayıs | Afrika Ülkesi: SENEGAL

(1/2) > >>

Mücteba:
Sıradaki Sünnet Organizasyonu : 21-27 Mayıs | Afrika Ülkesi: SENEGAL

Diversity Farklılık Derneği 2016 Sağlık projeleri kapsamında düzenlenen sünnet organizasyonlarından ikincisi  21-27 Mayıs 2016’da Batı Afrika ülkesi Senegal’de gerçekleştirilecek. Müslüman nüfusun yüksek olduğu ülkede sağlıklı sünnet organizasyonuna ihtiyaç var.

İhtiyaçları göz önüne alınarak 2016 yılının ikinci sünnet organizasyonu Senegal’in iki bölgesinde gerçekleştirilecektir. Türkiye’den gönüllü doktor ve sağlıkçıların katılımıyla düzenlenecek organizasyona ciddi talep bekleniyor. 5 Günlük programda yaklaşık 1000 çocuğun hijyenik şartlarda sünnet ettirilmesi planlanıyor.

Hayırseverler "Kirvem Olur Musun-Senegal" kampanyasıyla da Afrika’lı ihtiyaç sahibi bir çocuğa kirve olabilecekler.


İnternet sitemizden online bağış yoluyla 50 TL’ye Afrika’lı bir çocuğun kirvesi olabilirsiniz.
http://www.diversitydernegi.org/bagis/sunnet-organizasyonu/


Daha önce Şubat 2016’da yapılan sünnet organizasyonunda Türkiye’den gönüllü doktor ve sağlıkçılar ile derneğin Benin/Cotonou’daki yerleşik temsilcilerinin beraber düzenlediği organizasyon, halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. 25 kişilik ekiple 5 günlük program boyunca 1130 çocuk sünnet edildi.


Diversity Derneği | http://www.diversitydernegi.org/siradaki-sunnet-organizasyonu-afrikasenegal/


Sünnet Organizasyonuhttp://www.diversitydernegi.org/bagis/sunnet-organizasyonu/

50.00 ₺

Açıklaması:

2016 yılında gerçekleştireceğimiz  Sünnet Organizasyonlarında sizde yardımcı olmak isterseniz bir çocuğun sünnet masrafını karşılamak için buradan bağış yapabilirsiniz:
http://www.diversitydernegi.org/bagis/sunnet-organizasyonu/

Mücteba:
http://www.diversitydernegi.org/siradaki-sunnet-organizasyonu-afrikasenegal/

Mücteba:
http://www.diversitydernegi.org/siradaki-sunnet-organizasyonu-afrikasenegal/

Mücteba:
Senegal'de bin 200 Çocuk Sünnet Ettirilecek

Diversity Farklılık Derneği, Batı Afrika ülkesi Senegal'in başkenti Dakar'da bin 200 çocuğu sünnet ettiriyor.
DAKAR

Diversity Farklılık Derneği'nin 2016 sağlık projelerinden olan sünnet organizasyonlarından ikincisi Batı Afrika ülkesi Senegal'in başkenti Dakar'da başladı.

Türkiye'den gönüllü doktor ve sağlıkçılarla derneğin Dakar'daki temsilcilerinin birlikte düzenlediği organizasyonda 27 Mayıs'a kadar yaklaşık bin 200 çocuğun sünnet ettirilmesi hedefleniyor.

Etkinliğin açılışında Türkiye'nin Dakar Büyükelçiliği 2'nci Katibi Bertan Mantıkçı, İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasret Çomak ve Senegalli yetkililer birer konuşma yaptı.

Diversity Farklılık Derneği Senegal Temsilcisi Abdurrahman Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Müslüman nüfusun yoğun olduğu ülkede sağlıklı sünnet organizasyonuna büyük ihtiyaç bulunduğunu belirtti.

Organizasyonun ücretsiz oluşu ve uzman ekibin titiz çalışması nedeniyle ilginin arttığını kaydeden Aslan, "Yerli gözlemcilerin hazır bulunduğu organizasyonda ilk gün 250 sünnet planlanırken, 500’ün üzerinde başvuru olması ülkedeki sünnet ihtiyacına işaret ediyor." dedi.

Aslan, Afrika'da hastanelerde sünnet hizmetinin çok pahalı olduğuna dikkati çekerken, "Gerekli şekilde müdahale edilmediği zaman yerel tekniklerle sakıncalı bir yöntemle yapılıyor, bu da çocukların ilerideki hayatları için ciddi risk oluşturuyor." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ömer Erdem | Anadolu Ajansı


http://aa.com.tr/tr/yasam/senegalde-bin-200-cocuk-sunnet-ettirilecek/577844

Mücteba:
Senegal’de Sağlıklı Sünnet Organizasyonu Başladı

Diversity Farklılık Derneği’nin 2016 sağlık projelerinden olan sünnet organizasyonlarından ikincisi Batı Afrika ülkesi Senegal’in başkenti Dakar’da başladı.

Diversity Farklılık Derneği 2016 Sağlık projeleri kapsamında düzenlenen sünnet organizasyonlarından ikincisi 23 Mayıs 2016’da Batı Afrika ülkesi Senegal’in başkenti Dakar’da başladı.
Bir hafta sürecek olan organizasyonda açılış programına binlerce kişi katılırken Türkiye Cumhuriyetini temsilen Senegal Büyükelçiliği’nden Bertan Mantıkçı, İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasret Çomak ve Senegalli yetkililer konuşma yaptılar.Müslüman nüfusun yüksek olduğu ülkede sağlıklı sünnet organizasyonuna ciddi ihtiyaç var. Organizasyonun ücretsiz oluşu ve uzman ekibin oldukça titiz çalışmaları organizasyona olan ilgiyi arttırdı. Yerli gözlemcilerin hazır bulunduğu organizasyonda ilk gün 250 sünnet planlanırken 500’ün üzerinde başvurunun olması ülkedeki sünnet ihtiyacına işaret etti.Hayırseverlerin desteğiyle düzenlenen organizasyon, yerel tekniklerle adeta kâbusa dönüşen sünnetlerin, alanında uzman ekibin titiz çalışmaları sonucu daha önce olduğu gibi eğlenceye dönüştürülüyor.

27 Mayıs Cuma’ya kadar devam edecek organizasyonda kırsal bölgelere de gidilecek olup toplamda 1200 çocuğun hijyenik şartlarda sünnet edilmesi hedeflenmektedir.

Hayırseverler Kirvem Olur Musun-Senegal kampanyasıyla da Afrika’lı ihtiyaç sahibi bir çocuğa kirve olabilecekler. // http://www.diversitydernegi.org/online-bagis/

Derneğin, ilki Şubat 2016’da Benin – Cotonou’daki yapılan organizasyonunda bin 130 çocuk sünnet ettirilmişti.http://www.diversitydernegi.org/senegalde-saglikli-sunnet-organizasyonu-basladi/

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek