Gönderen Konu: Star'ın yeni logosunun büyük sırrı...  (Okunma sayısı 2052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efsanef

  • araştırmacı
  • ***
  • İleti: 283
Star'ın yeni logosunun büyük sırrı...
« : 14 Ağustos 2012, 14:05:53 »

Star'ın yeni logosunun büyük sırrı... 

Doğuş Grubu'na geçtikten sonra logosunu değiştiren StarTV'nin yeni logosunun, İsrail'li bir kuruluşun logosuyla büyük benzerlik taşıdığı ortaya çıktı. Logonun sahibi ise, İsrail devletine destek olmak için faaliyetlerde bulunan bir kurum.
 
Aydın Doğan'dan geçtiğimz aylarda StarTV'yi satın alan Doğuş Grubu, yeni yayın dönemime yeni logosuyla girdi. Çeşitli dizileri de transfer eden ve ilk bakışta çeşitli renklerden oluşan bir yıldız görünümündeki yeni logosuyla yılbaşı gecesi yeni yayın dönemine başlayan Star TV'nin logosunun, İsrail'li bir kuruluşun logosuyla büyük benzerlik taşıdığı ortaya çıktı.
 
İSRAİL'E DESTEK SAĞLAMAK İÇİN FAALİYET GÖSTERİYOR 
Rotahaber'in yaptığı araştırmaya göre; StarTV'nin logosuyla büyük benzerlik taşıyan logo, dünya genelinde İsrail devletine destek sağlamak için faaliyet gösteren bir kuruluş. Celebra İsrael Parade isimli kuruluşun kuruluş şekli de oldukça ilginç. 1964 yılında binlerce İsrailli genç, İsrail devletine destek olmak için Riverside Drive'dan aşağı yürümek için bir araya gelmiş. Doğaçlama başlayan bu yürüyüş zamanla gelenekselleşmiş ve zamanla İsrail'e destek için yapılan en büyük kutlamalardan birine dönüşmüş. Yürüyüşün amacı ise İsrailli ve İsrail'e sempati ile bakanlar arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak. 
İsrail Parade isimli kuruluşun her yıl düzenlediği organizasyona onlarca okul ve kolejler de dahil olmak üzere çok sayıda Yahudi ve Yahudi olmayan kurum ve kuruluşları temsilcileri ile Amerikalı ve İsrailli toplum liderleri, ileri gelenleri, animatörler, sanatçılar, müzisyenler, dansçılar ve ünlüler katılıyor.
 
İSRAİL'E DESTEK KURULUŞUNUN LOGOSU STAR TV'YE
 
İsrail'e destek sağlamak ve sempatizan kazandırmak amacıyla faaliyet gösteren İsrailli bir kuruluşun logosunun, NTV'nin de sahibi olan Doğuş Grubu tarafından satın alınan StarTV'ye logo olarak seçilmesi dikkat çekerken, kafalarda da saru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.
 
ROTAHABER