Gönderen Konu: Zenobiyotiklerin Nasıl Kilo Aldırdığını Biliyor Musunuz?  (Okunma sayısı 574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mücteba

  • Moderatör
  • popüler yazar
  • *****
  • İleti: 9227
  • "En büyük keramet, istikâmet üzere olmaktır..."

Zenobiyotiklerin Nasıl Kilo Aldırdığını Biliyor Musunuz?

Zenobiyotikler hormonları taklit eden kimyasallara deniliyor. Bu yapay kimyasalların anormal kilo almaya nasıl neden olduğuna bakalım.

Adipoz dokuyla (yağ dokusu) ilgili bildiğimiz bir nokta inflamatuar kimyasalları depoladığıdır. Tarım ilaçları, endüstriyel bileşikler, kozmetiklerin içerdiği maddeler, ilaçlar ve sentetik hormon ilaçları vücut tarafından emilir ve eğer yeterince temizlenemezler, idrar ve dışkı ile vücuttan atılamazlarsa yağ dokusunda ilelebet muhafaza edilirler. Sonra yağ hücrelerinden kan dolaşımına girer ve inflamasyonu tüm vücuda dağıtırlar.

Bir örnek karın bölgesi yağlarıyla kalp hastalığı bağlantısıdır. Araştırmalar yağ hücrelerinde depolanan çevresel kimyasalların kan şekeri yükselmesine, zihinsel çöküşe ve hatta depresif ruh haline yol açtığını göstermektedir.

Şimdiye kadar edindiğim bilgilerden öğrendiğim, vücuda yabancı olan yapay bir molekül vücuda girdiğinde normal hücre iletişimini tahrip ediyor. Bu da hassas hormon moleküllerinin hedef doku hücreleriyle iletişiminin de bozulması demek. Zenobiyotiklerin doğal hormonların etkilerini engelledikleri veya yanlış mesajlar tetikledikleri düşünülüyor. Bunu virüslerin vücutta inflamasyona neden olması gibi düşünebiliriz.

Zenobiyotiklerin bu zararlı etkilerinden korunmak için alabileceğimiz en kolay önlem sürekli olarak zenobiyotiklere maruz kalmanın önüne geçmek olur. Tarım ilaçları, kozmetik, kişisel bakım ve temizlik kimyasallarından uzak durabilirsiniz.

Dr. Michael Cuttler

Özet çeviri: Nurçin Çağlar |  Sağlıklı Yaşıyoruz | https://www.instagram.com/p/BIktUSpAOQ9/?taken-by=saglikliyasiyoruzcom&hl=tr

Kaynak: https://easyhealthoptions.com/beat-15-sneaky-factors-causing-weight-gain/