SADAKAT DİNLENME TESİSLERİ > BİLGİ YARIŞMASI

Tarih Soruları

<< < (2/66) > >>

dihancioglu:
soru 1 ok bu hangi türk devletidir   :arrow: Moğollar, 1243 tarihinde Selçuklularla Kösedağ'da  savaşmış,  savaşı Selçuklular kaybetmiştir.

soru 2 ok ,bu kıymetli osmanlı padişahı kimdir  :arrow:  Veli Sultan Yavuz Sultan Selim Han Gazi'nin, İslamiyet'i tek bir bayrak altında toplamak gayesi ile çıkmış olduğu Mısır seferi sırasında, daha önceleri Cengiz ve Timur'un geçemeyip yüz geri döndükleri korkunç Tih çölünü mucizevi bir şekilde Onüç günde geçtiğini. . .

Bu geçiş esnasında askerinin önünde yaya vaziyette mütevazı bir şekilde iki büklüm olarak yürüyen Koca Yavuz"a vezirlerin: Hünkarım atınıza binseniz" demelerine karşılık, Büyük Sultan'ın gözyaşları içinde:Nasıl binerim... Görmüyor musunuz? Resulullah Efendimiz (sav) önümüzde bize yol gösteriyor" diyerek velayetinin ayan beyan ortaya çıktığını...(178)

yusufum:
ooo maşAllah süpersiniz 8)
sorularda güzel cevaplarda :oops:

hulefai rasidin:
sevgili dihancıoglu tebrik ederim doğru cevap açıklamalar için ayrıca teşekkür ederim
[/quote]sorularda güzel cevaplarda
--- Alıntı ---
sağolun yanlız iştirak az  değilmi sizdece?
--- Alıntı sonu ---

dihancioglu:
Bende sizlere hulefai rasidin yusufum abimize teşekkür ederim.1.sorunun cevabından fazla emin değildim :wink:

Bu bölüme ilgi azaldı katılımda malisef dencek düzeyde :? Forumdaki kardeşlerimizi buradada görmek bizleri sevindirecektir. :wink:

antepli:
ya ben moğolların türk olmadığını biliyordum :? diğer verdiğiniz cvp doğru sayın kardeşim.Bi tarihçi olarak tebrik ediyorum sizi. :x

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek