Gönderen Konu: Dropshipping Nasıl Yapılır?  (Okunma sayısı 536 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgili_Bey

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 8
  • Sadakat Forum "Seviyeli İslami Forumunuz.."
Dropshipping Nasıl Yapılır?
« : 10 Temmuz 2018, 23:22:06 »İnternetin gelişmesiyle ticarete de yenilikler geldi. Gitgide yaygınlaşan dropshipping ile çok az bir sermaye kullanarak ticaret yapmak mümkün oluyor. Özetlersek satıcı ve alıcıyı internet üzerinden buluşturan aracıların yaptığı işe dropshipping deniyor. Aracılar, sattıkları ürüne kendi karlarını da ekleyerek işin pazarlama kısmını yapıyor. Satış, internet üzerinden yapıldığı için aracıların ürün stoğuna sahip olmasına gerek kalmıyor. Depolama, gönderim gibi masrafları olmuyor. Bu yüzden sisteme stoksuz e-ticaret de deniyor.

Dropshipping adını gün geçtikte daha çok duyuyoruz. Çünkü çok az bir sermaye ile ürünlere kendini karını koyarak satmak oldukça cazip görünüyor. Sermayenin az olması, aracının satılan ürüne sahip olmamasından kaynaklanıyor. Böylece depo, gönderim gibi masrafları olmuyor. Sadece satıcı ve alıcı arasında bir köprü kurarak komisyon kazanılıyor. Fakat özetlendiğinde çok kolay görünen bu iş kendi içinde bazı riskler barındırıyor. Deneyip de başarısız olanların sayısı artıyor.

Dropshipping Yapanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Dropshipping yapanların karşılaştığı başlıca problem ödeme yöntemleri. Alıcıdan gelen ödeme tedarikçi ve aracı arasında paylaşılıyor. Bunun düzenli gerçekleşebilmesi için sağlam bir ödeme sistemi oluşturmak gerekiyor. Para transferinin sağlıklı olmaması problemlere yol açıyor. Aynı şekilde aracının, yani dropshipping yapanların ödemesi gereken vergiler çeşitli prosedürler enerji kaybettiriyor. Bu da pazarlamaya ayrılacak enerji ve paradan kaybettiriyor. Stoksuz e-ticarette ürünü görmeden pazarlamak da sorunlara yol açabiliyor. Tedarikçinin ne kadar güvenilir ve profesyonel olduğu doğrudan satışı etkiliyor. Ürünlerin alıcıya gönderilmesinde tedarikçi sorumlu olduğu için gönderim problemleri yaşamak da mümkün hale geliyor. Yani satışın yapılacağı web sitesini oluşturmak, ödeme yöntemini belirlemek, para transferini sorunsuz sağlamak ve iyi bir pazarlama yapmak aracının sorumluluğuna kalıyor. Hal böyle olunca dropshipping oldukça uğraşlı hale geliyor.

Dropshipping Yapmaya Nasıl Başlanır?

Burada sorulacak soru “Daha kolay ve doğru dropshipping nasıl yapılır?”. Bu işe yeni başlayanlara en iyi çözümü kolaydropshipping.com sunuyor. Satışa hızlıca başlayabilmeniz için gereken yardımı üye olarak alabiliyorsunuz. Ödeme yöntemleri ile birebir ilgilenmenize gerek kalmıyor. Satışa başlamadan önce şirket kurma gerekliliği ortadan kalkıyor. Transfer, ücreti, komisyon, vergi gibi uğraşması enerji kaybettiren prosedürler otomatik olarak hallediliyor. Böylece 24 saat içinde satış için hazır hale gelebiliyorsunuz.