Gönderen Konu: Tutsela Dini Paylaşım  (Okunma sayısı 3665 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tutsela

  • Ziyaretçi
Tutsela Dini Paylaşım
« : 22 Temmuz 2018, 11:10:17 »

İslami Paylaşım
İnternet ve teknoloji her geçen gün gelişerek iletişimi, paylaşımı ve etkileşimi arttırmaktadır. Dünyanın öbür ucundan biri ile iletişime geçme fırsatı, ücretsiz iletişim ve veri alışverişi rahatça yapılabilmektedir. Durum böyle olunca birçok internet siteleri açılmaktadır. Bu internet sitelerinde çeşitli bilgiler paylaşılmanın yanı sıra birçok insan Facebook ve İnstagram gibi sosyal medyalar sayesinde ücretsiz iletişim dahi kurabilmektedir. Bunların en güzeli ise dini bilgilerin internetlerden rahatça ulaşılarak araştırma ve öğrenme yapılabilmesidir.
Ülkemiz ne kadar Müslüman bir ülke olsa da dini ve İslam bilgiler konusunda çok yetersiz kalıyoruz. Bundan dolayı dini paylaşım siteleri kurulmuş ve bilgisi olanlar bilgisi olmayanlara çeşitli bilgiler vererek İslam hakkında merak edilen bütün sorulara cevap vermektedirler. Bundan dolayı İslami faydalı siteler insanlara daha fazla bilgi vererek insanların faydalanmasını sağlamaktadır.
Dini konuda bilgisizliğimizi her sene “orucu ne bozar” gibi sorularla sormamız birer örnektir. Aynı sorulara cevap vererek vakit kaybetmektense İslami faydalı siteler bu sorulara toplu cevap vermesi internetin faydalı olduğunu tekrar göstermektedir.
www.tutsela.com