Gönderen Konu: Tuz Lambası ile Gelen Sağlık  (Okunma sayısı 389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Güller Ülkesi

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 2
  • Sadakat Forum "Seviyeli İslami Forumunuz.."
Tuz Lambası ile Gelen Sağlık
« : 14 Nisan 2018, 16:14:04 »

Son dönemlerde sağlıklarını düşünen insanların büyük bir kısmı artık bu konuda oldukça etkili araştırmalar yapmaya başlıyorlar. Bu araştırmalar neticesinde de karşılarına birçok farklı tarzda ürünler çıkıyor. Tuz lambası ise şimdilerde insanların karşısına çıkartılmış olan ürünler arasında kendine yer buluyor. Şimdilerde piyasada kaya tuzu lambası denildiği zaman insanlara pek çok farklı çeşitte ürün sunulmakta. Dolayısıyla bu ürünler arasından hangilerini seçmeleri gerektiğini birçok kişi bilmiyor. Kaya tuzu lambası, kaya tuzunun içerisine lamba yerleştirilmesi ile elde edilmiş olan ve sağlığa oldukça yararlı bir lamba çeşidi olarak bilinmektedir. İnsanlar da farklı çeşitlerde hazırlanmakta olan tuz lambaları arasından seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar.


Genel olarak açık alanlarda, dağ eteklerinde, deniz kenarında ya da şelale yakınlarında insanlar kendilerini çok daha iyi hissederler. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise böylesi ortamlardaki havada oldukça fazla miktarlarda negatif iyon bulunması gelmektedir. Var olan bu negatif iyonlar insan sağlığı için ciddi anlamda faydalıdır. Havaya canlılık vermekte olan negatif iyonlar havada yer alan bakterilerin azalmasına yardımcı olur. Tuz lambası da doğada insanın vermiş olduğu iyi etkilerden yola çıkılıp tasarlanmaktadır. Günümüzde insanlar evlerinde ve çalıştıkları yerlerde çok fazla sayıda elektrikli eşya bulunmaktadır. Bu eşyalar çevrelerine yüksek frekanslarda elektrik yaymaktadırlar. Yayılan bu elektrik ise insan sağlığına ciddi anlamda zarar vermektedir. Çünkü kullanılmakta olan bu eşyalardan çevrelere yüksek frekanslarda elektrik yayılır.


Yayılmakta olan bu frekans ise doğal elektrik frekansına oranla ciddi anlamda yüksektir. Dolayısıyla bu tarz cihazlar çevreye pozitif iyonlar yaydığı için insanları, özellikle de çocukları etkilemektedir. Tuz lambası ise havada var olan pozitif iyonların etkisinin azaltılması adına negatif iyonları yayıp ortada bulunan elektriği nötr hale getirmektedir. Kristal tuzun içerisinde yer almakta olan lamba yanmaya başladığı zaman tuz hafif bir şekilde ısınır. Bu ısınma sonrasında kaya tuzunun yüzeyi hafif bir şekilde ıslanır. Islanacak olan tuzdan ise çevreye negatif yüklü iyonlar çıkmaya başlar. Bu sayede de odada bulunmakta olan elektrik yükü nötrlenir ve elektrikli aletlerin zararlı etkileri de önemli ölçülerde azaltılmış olmaktadır.


İç mekanların kalitesini arttırmakta olan Tuz lambası modelleri https://tuzlambadiyari.com/tuz-lamba/ doğal negatif iyon jeneratörü olarak da bilinmektedir. Negatif iyonların en büyük özellikleri başında ruhsal yorgunluk, uykusuzluk, stres ve fiziksel yorgunluklara iyi gelmesi gelmektedir. Akciğer kapasitesini yükseltmekte olan kaya tuzu lambası bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı zamanda vücuda zindelik vermektedir. Özellikle bebeklerin ve çocukların odalarına koyulacak olan kaya tuzu lambası ile beraber onların ruhsal gelişimi adına etkili adımlar atılmış olacaktır. Birçok farklı modelde hazırlanmakta olan kaya tuzu lambası ile ortaya şık ancak sağlıklı görüntüler çıkmış olacak ve insanlar yaşamlarını kaliteli şekilde geçirmiş olacaktır.

Kaynak: https://tuzlambadiyari.com/