Gönderen Konu: Uzun’ giyen imansız ölür  (Okunma sayısı 2238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tk1978

  • IZLEMCI
  • araştırmacı
  • ***
  • İleti: 456
Uzun’ giyen imansız ölür
« : 20 Nisan 2012, 08:20:02 »

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın söz ettiği İsmet İnönü döneminde yasaklamış kitaplardan birisi olan Namaz Hocası kitabında ilginç bölümler olduğu ortaya çıktı.

İnönü döneminde yasaklanan, “54 Farzlı Büyük ve Tam Namaz Hocası-Türkçe Namaz Sureleri” adlı kitapta, “don ve şalvarı ayaktayken giymek” yoksulluk sebebi, uzun kollu giysi giymek de “imansız ölme” nedeni olarak gösteriliyor.
 Kılıçdaroğlu’nun “Bu bir hurafe kitabı” dediği Burdurlu Abidin Karaaslan’ın “54 Farzlı Büyük ve Tam Namaz Hocası-Türkçe Namaz Sureleri” kitabında birbirinden ilginç bilgiler dikkati çekiyor.

‘Şalvarı ayakta giymeyin’
Kitapta, “yoksulluk sebepleri” başlığı altında şunları sıralanıyor:  “ışığı üfleyerek söndürmek”, “don ve şalvarı ayaktayken giymek”, “yoksul adamdan ekmek satın almak”, “alimlerin önüne geçip yürümek”, “ayakta çiş etmek”, “eşik üstüne oturmak”, “yüzünü eteği ile silmek”, “elini çamurla yıkamak”, “soğan ve sarımsağın kabuğunu yakmak”, “ağaç çöpü ile diş karıştırmak”, “aç iken soğan yemek”, “evde örümcek ağı bırakmak”.

Kitapta “karnı doyduktan sonra yemek” ve “muharebeden kaçmak” da büyük günahlar arasında sayılıyor.
 Kitapta, “imansız gitmek (imansız ölmek)” başlığı altında da bazı “sakıncalı” davranışlar şöyle sıralanıyor:
“Erkek için ipekli giymek”, “bıyıklarını kesmemek”, “üstadının sözünü tutmamak”, “elbisenin yenlerini ve eteğini uzun yapmak”, “bir adamı tecrübe etmeden iyi demek”, “ilim ve ameline güvenmek”, “sihirbazlık etmek”.

Çevrimdışı tk1978

  • IZLEMCI
  • araştırmacı
  • ***
  • İleti: 456
Ynt: Uzun’ giyen imansız ölür
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2012, 08:22:02 »
Inceden inceye Dini tahrip etmek icin calismak´dalar. Bir cok yazilanin hakkin´da Hadis mevcut olmasina ragmen,
Medya farkli yansitmak´da olayi. Bu Tayyip ve Kilicdaroglu, iki düsman degil´de sanki iki bir biri ile anlasmis artistler gibi.