EĞİTİM, AİLE, KÜLTÜR-SANAT, SAĞLIK > DİYANET VE İLAHİYAT

YÖK: ilitam üniversiteleri materyal ücreti alamaz!

(1/1)

Tesniye:
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversiteye kayıtlar sırasında uzaktan eğitim ile ilgili materyal ücreti adı altında öğrencilerden para istendiğini belirlediklerini belirterek, "Bunun önüne geçeceğiz." dedi.

Yusuf Ziya Özcan, ABD'den gelen 60 okutmanla danışma toplantısı sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bazı üniversitelerde kayıtlar sırasında öğrencilerden ek ücret talep edildiği yönündeki haberlerle ilgili Özcan, "Sadece uzaktan eğitim ile ilgili olarak materyal ücreti adı altında öğrencilerden bir miktar para istendiği dikkatimizi çekti. Bu yaptıklarının doğru olmadığını üniversiteler söyleyeceğiz ve bunun önüne geçeceğiz." diye konuştu.

Bazı üniversitelerin kayıtlarda başı açık fotoğraf istediği yönünde çıkan haberler de Özcan'a hatırlatıldı. Bu bilginin doğru olmadığını ifade eden Özcan, "Biz gerekli temaslarda bulunduk. Bütün öğrenciler giydikleri ne olursa olsun, kıyafetleri ne olursa olsun gidip kayıt olabiliyorlar. Fotoğrafları da olduğu gibi kabul ediliyor. Bir sorun yok. Bizim dikkatimizi çekecek, bir sorun olduğunu gösteren hiçbir olaya rastlanmadı." şeklinde konuştu.

Özcan, başka bir soru üzerine ise üniversitelere kayıt süresinin uzatılmayacağını kaydederek, "Yeteri kadar zaman var." ifadelerini kullandı.


kaynak:  http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1177700

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek