Gönderen Konu: Yeni Evlilere Mühim Tavsiyeler  (Okunma sayısı 11768 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zaman_1453

 • Ziyaretçi
Yeni Evlilere Mühim Tavsiyeler
« : 12 Temmuz 2012, 20:31:21 »

YENİ EVLİLERE MÜHİM TAVSİYELER


EVLENDİNİZ, MURADINIZA ERDİNİZ, TEBRİK EDER, MUTLULUKLAR DİLERİZ…
MÜJDELER OLSUN Kİ ARTIK “KILDIĞINIZ 2 REKAT NAMAZ İLE BEKARLARIN KILDIĞI 80 REKAT NAMAZIN ECRİNİ” ALACAKSINIZ. BİRBİRİNİZİN NAMUSUNU MUHAFAZA EDEREK HAKK’IN RIZASINI KAZANACAKSINIZ VE HAYIRLI EVLATLAR YETİŞTİREREK ÜMMETİ MUHAMMED (s.a.v.) KERVANINA YENİ MÜSLÜMANLAR KATACAKSINIZ.

LÜTFEN ZİFAFTAN ÖNCE AŞAĞIDAKİ TAVSİYELERİ OKUYUNUZ VE UYGULAYINIZ !
1- Resmi nikah ile Devlet nazarında, Dini nikah ile Allah katında zevceyn oldunuz, hayırlı ve mübarek olsun. Şayet  resmi ve dini nikahta eksiğiniz varsa hemen bu işlemleri tamamlayınız.
2- Önce Allah rızası ve kurduğunuz yuvanın selameti için iki rekat namaz kılınız ve Mevladan hayırlı uzun ömür, hayırlı evlat ve helal rızık ile ebedi mutluluk isteyiniz.
3- Damat ve gelin, ayaklarını bir leğenin içinde yıkayarak bereket vesilesi olması niyetiyle evin duvarlarına leğendeki sudan serpiniz.
4- Helaya çıplak olarak girmek ve yatakta çıplak olarak (üstü açık) yatmak belaya ve bereketsizliğe sebeptir, bunu asla unutmayınız.
5- Cinsi temastan önce şu dua hem damat hem de gelin tarafından mutlaka okunmalıdır ki sağlıklı ve hayırlı evlatların gelmesine şeytan müdahele edemesin.
“AllahÜMME CENNİBNEŞ ŞEYTANE VE CENNİBİŞ ŞEYTANE MA RAZEGTENA”
6- Nikahlı eşine arkadan yaklaşmak dahi livata hükmünde çok feci bir günahtır bunu asla unutmayınız.
7- Erkeğin organı kadının organına temas ile gusül farz olur velev ki meni gelmesin.
8- Kendilerine gusül abdesti farz olan kimseler geciktirmeden gusletmelidirler ve asla geceyi cünüp olarak geçirmemelidirler.
9- Kadınların özel hallerinde (hayız ve nifas) cinsel ilişki yasaktır.
10- Doğum kontrolü yaparak hamileliği önlemek isteyen eşler birbirlerinin rızasını alarak: azil (meniyi dışarı akıtmak) veya prezervatif (tıbbi baloncuk) kullanabilirler.
11- Kürtaj yaparak çocuk aldırmak (hamileliğin 3. ayından sonra) cinayet hükmündedir. Evlat katili olmamak için bu hususa dikkat edilmelidir.
12- ARTIK HAYATINIZI BİRLEŞTİRDİNİZ. Birinizin ana-babası diğeriniz içinde ana-babadır ve kutsaldır. Kadın erkeğe itaat etmeli, erkek ise kadını himaye etmelidir. Birbirinizi kırmadan hayatın zorluklarını beraber göğüsleyecek ve hayatın tadını beraber yaşayacaksınız. Evlatlarınız olursa onlara islama uygun isimler verecek, İslam terbiyesi üzere yetiştirecek ve helal lokma ile besleyeceksiniz. Ve evlatlar arasında adalete zinhar riayet edeceksiniz.
13- HANIMEFENDİLER! Kocanıza hizmet ve itaat ediniz ve onların güçlerinin yetmeyeceği taleplerde bulunmayınız. Onların istemedikleri yerlere gitmeyiniz ve onlardan izinsiz evden ayrılmayınız. Kocanız sizi yatağına çağırdığı zaman reddetmeyiniz, kocanızın anne ve babasına hürmet ediniz ki cennet size vacip olsun.
14- BEYEFENDİLER! Nikahlınız artık Hz.Allah’ın size en kutsal emanetidir. Onu incitmeyiniz ve asla dövmeyiniz. Meşru taleplerini gücünüz yettiği kadar karşılayınız. Mihrini ödeyiniz ve düğünde ona verilen hediyeleri onun rızası olmadan sakın ha kullanmayınız. Zaman zaman onun ebeveynini ziyaret etmesine müsaade ediniz. Anneniz yüzünden hanımınızı yada hanımınız yüzünden annenizi kırmayınız ve kendi aileniz tarafından eşinizin benimsenmesini ve sevilmesini sağlayınız.
15- Başta namaz ve Kur’an-ı Kerim okumak olmak üzere İslamın emirlerine tam bir riayetle hayatınızı güzelleştirerek, bereketlendirerek huzur içinde yaşayınız.


* YUVANIZIN MUTLULUKLA DAİM VE KAİM OLSUN …(AMİN)
* Allah YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN…(AMİN)
* DÜNYA VE AHİRETİNİZ CENNET OLSUN… (AMİN)BU MALUMATIN HAZIRLANMASINDA:MARİFETNAME, MÜRŞİDİ MÜTEEHHİLİYN VE İSLAMDA NİKAH (VELİ KÖLE) İSİMLİ ESERLERDEN İSTİFADE EDİLMİŞTİR…


Çevrimdışı yazia

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 1
Ynt: Yeni Evlilere Mühim Tavsiyeler
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2012, 10:02:28 »
seriat ulkesinde yasamiyorsun bunlari yapamazsin cok zor.evvela telefon tv internet gibi seytanlari atacaksin yoksa ugras dur laf...

mazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: Yeni Evlilere Mühim Tavsiyeler
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2012, 10:38:54 »
Bunları yaşamak için(uygulamak) için Şeriat ülkesinde yaşamaya gerek yok...

Çevrimdışı cennet_nuru

 • Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil...
 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 485
 • Her nefesimi SANA yönelmiş dualar eyle ...
  • sadakat.net
Ynt: Yeni Evlilere Mühim Tavsiyeler
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2012, 20:44:46 »
Bunları yaşamak için(uygulamak) için Şeriat ülkesinde yaşamaya gerek yok...
O göremediğin koskoca derya gönlümdür...Gördüğün sahil ise dilim...Kıyılarıma vuran dalgalara şaşırma...!!Onlar aşktan gel-git'im...Beni kendinde,kendimde arama...Ben hem bende hem sende bir gizim...!!Beni Mecnun'dan Leyla'dan sorma...!!Ben sadece MEVLA'dan bir izim ... !!!

Çevrimdışı Mücteba

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 9214
 • "En büyük keramet, istikâmet üzere olmaktır..."
Ynt: Yeni Evlilere Mühim Tavsiyeler
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2015, 16:15:30 »
Bunları yaşamak için(uygulamak) için Şeriat ülkesinde yaşamaya gerek yok...