Gönderen Konu: Sizinde Afrika’da Bir Su Kuyunuz Olsun  (Okunma sayısı 1419 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mücteba

  • Moderatör
  • popüler yazar
  • *****
  • İleti: 9227
  • "En büyük keramet, istikâmet üzere olmaktır..."
Sizinde Afrika’da Bir Su Kuyunuz Olsun
« : 13 Kasım 2015, 15:14:14 »


Kara Kıta Afrika susuzlukla mücadele ediyor. Diversity (Farklılık) derneği olarak Afrika’nın birçok ülkesinde açtırdığımız su kuyuları ile kurak topraklardaki müslüman kardeşlerimize Ab-ı Hayat olmaya çalışıyoruz. Bir çok ülkede teknik, teknolojik imkanlar olmadığı için yeraltı sularına ulaşılamıyor. Maliyetleri 3000 – 4000 usd’den başlayan kuyular maddi imkanları olmadığı için yerel halk tarafından açılamıyor. Demir ve çimento kıymetli olan bu ülkelerde ulaşılmaz oluyor. Temiz su bu sebeplerle altından kıymetli, hayatta kalma mücadelesinin adı oluyor. Temiz suya ulaşamayan insanlarda kirli yer üstü sularıyla su ihtiyacını karşılarken, bu seferde kirli olan bu sulardan bulaşan hastalıklarla mücadele ediyorlar.


Gelin! Sizinde Afrika’da bir su kuyunuz olsun. Sizleri susuz yüreklere su, annelerin feryatlarına çare olmaya, Ab-ı Hayat olmaya davet ediyoruz.

Muhterem Efendim,

Biz Diversity (Farklılık) Derneği olarak Afrika Kıtasında 36 farklı ülkede 100’den fazla hizmet noktasında yürütmüş olduğumuz; eğitim başta olmak üzere, sağlık, giyim, kurban, gıda ve su kuyusu yardım projelerimizi, sahada hizmet eden 400 kadar gönüllümüzle faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz.

Yıllarca ezilmiş, unutulmuş, yalnızlaştırılmış, misyonerlik faaliyetleriyle maddî ve manevî ağır kayıplar vermiş milyonlarca Müslüman kardeşimize bugün biz, sizlerin destekleriyle kucak açıyoruz. Onlara dinlerini öğretiyor, İslam ile şereflenmek nasip olmayan insanlara İslamiyeti tebliğ ediyoruz. Kimi zaman bir lokma ekmek, kimi zaman bir kilo et, kimi zaman da içtikleri bir yudum su onlara yalnızlıklarını unutturuyor, kimi zaman da hidayetlerine vesile oluyor.


Bu niyetlerle yürüttüğümüz sosyal projelerimizden biri olan “Su Kuyusu” kampanyalarımız sayesinde açtığımız onlarca kuyuyla, binlerce insana ulaşmak nasip oldu. Derneğimizle temas kuran siz hayırsever dostlarımız olarak; çıkmış olduğunuz yolun, sahip olduğunuz niyetlerinizin hayırlı ve mübarek olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, bu hayrınıza bizleri vesile kılmasını dileriz.


Su kuyusunun açılacağı ülke sizler tarafından tayin edildiğinde;

* Kuyunun açılacağı köy belirlenir,
* Kuyunun açılacağı muhitte kuyu yeri tespiti yapılır,
* Köy ve kuyunun açılacağı yer sizlere raporlanır,
* Kuyuyu açacak firma ile “su çıkarma garantili” anlaşma yapılır,
* Onay verilmesi hâlinde, kazı çalışmaları başlar ve süreçle alâkalı bilgilendirme yapılır,
* Açılan kuyuya verilecek isim, açtıranlar tarafından belirlenir,
* Açılması planlanan metraj yakalandığında yeterlilik tespiti yapılır,
* Kuyunun hizmete sunulmasından önce, tertip edilen açılış ve dua merasimi ile yerli halka emanet edilir ve hayır duaları alınır,
* Açılan kuyuların sahadaki personelimiz tarafından belirli aralıklarla kontrol ve takibi sağlanır.

Açtıracağınız bu kuyular sayesinde o köyün veya kabilenin içtiği her bir yuduma, kullandığı her bir damlaya karşılık Mevlamızın rahmet deryasından sizlere akıtacağı ecir ve mükâfatın sırrı yine yüce Mevlamız’dadır. Rabbimiz şimdiden niyetlerinizi kabul etsin, sizlerden ebedâ razı olsun.

Hürmetlerimizle
Diversity (Farklılık) Derneği


http://www.diversitydernegi.org
http://www.diversitydernegi.org/bagis/su-kuyusu/
http://www.diversitydernegi.org/manset/sizinde-afrikada-bir-su-kuyunuz-olsun/
Geniş bilgi ve su kuyusu açtırmak için lütfen bizi arayınız. 0(216) 478 4706