Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
2
LİNK PAYLAŞIMLARI / Hepsiburada Entegrasyonu Özellikleri
« Son İleti Gönderen: serguzesht Bugün, 01:38:45 »
Entegrasyon kelime anlamı itibarıyla bütünleşme anlamına gelmektedir. Sizde ürünlerinizi hepsiburada.com sitesinde satışa sunmak için bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Eğer ürünlerinizi hepsiburada sitesine eklemek istiyorsanız belli aşamaları takip etmelisiniz. Öncelikle sitenizdeki hangi ürünlerin ekleneceğine karar vermelisiniz. Ayrıca hangi ürünlerin güncelleneceğini belirlemelisiniz. Daha sonra satmak istediğiniz ürünlerin fiyatını ve kargo süresini belirleyerek hepsiburada entegrasyonunu oluşturun. Ürün listenizden Hepsiburada sayfasına girdiğinizde entegrasyon bölümünde ürün aktarım dosyasını indirerek ürün çıktısını alın. Bu kısımda ürün barkod bilgisi eklenmiş ürünler Excel de olacaktır. Hepsiburada sitesine giriş yaptıktan sonra Excel dosyanızı toplu ürün yükleme işlemini kullanarak gönderip Sentos yazılım entegrasyonunu kullandığınızı belirtin. Daha sonra ürünleriniz hazırlanır ve satışa uygun hale getirilir.

Entegrasyon Nedir?

Kelime anlamı bütünleşmek olan entegrasyon, günümüzde artan teknoloji ile satıcıları bir yarış içerisine sokmuştur. Sizde hepsiburada entegrasyonu ile ürünlerinizi çok hızlı ve kolay bir şekilde satabilirsiniz. Ürünlerinizin en rahat şeklide müşterilerinize gönderilmesi için bu işlemi şimdi gerçekleştirin. Belli aşamaları tamamladıktan sonra ürünleriniz hemen alıcı bulacaktır. Hepsiburada entegrasyonu için belli kurallar mevcuttur. Bu kuralları gelin birlikte inceleyelim.

Hepsiburada Entegrasyonu İçin Yapılması Gerekenler Nedir?

Öncelikle hepsiburada sitesine göndereceğiniz ürün ve fiyatları titizlikle incelenir. Hepsiburada tekil ürün katalog yapısına sahip olduğu için kategori yöneticileri ürünü ve tüm bilgilerini kontrol eder, yüklediğiniz ürün başka satıcılar tarafından da satışa çıkarılabilir. O yüzden, tüm kriterleri değerlendirip ürününüzü satışa öyle çıkarın. Aksi takdirde bazı yayın problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca ürün stok adedini de belirtmelisiniz. Stok adedi “0” olan ürünler yayınlanmaz “0”a düşenlerde satıştan kaldırılır. Fiyat bilgisi “0” olarak girilen ürünler de yayınlanmaz. Hepsiburada entegrasyonu ile gönderdiğiniz ürünlerin kargolama sürelerini de titizlikle ayarlamalısınız, “0” gün seçildiği zaman aynı gün kargo, “1” gün seçildiği zaman ise ertesi güne kadar ürünü kargolayabilirsiniz, kargolama süreniz daha uzunsa ona göre seçim yapmalısınız. Hepsiburada entegrasyonuna bir ürün göndermeyi düşünüyorsanız, bu ürününüzün barkod bilgisinin olma zorunluluğu vardır. Bu yüzden ürünlerinizde barkod yok ise bir aktarma gerçekleşmeyecektir. Bu kriterleri göz önüne alırsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ve ürünlerinizi sıkıntısız bir şekilde aktararak ticari işlemlerinizi hızlı ve basit bir şekilde yapmış olursunuz.

Hepsiburada entegrasyonu başka işlemler içinde kolaylıklar sağlamaktadır. Eğer farklı satış kanallarından da satış yapıyorsanız, stok kontrolü tüm satış kanallarında entegrasyon vasıtasıyla otomatik olarak kontrol edilerek eşitlenir. Ayrıca fatura kesmek ve kargo etiketi yazdırmakta hepsiburada entegrasyonu ile çok kolay. Gelen tüm siparişlerin faturalarını ve kargo etiketlerini toplu olarak çıktı alabilirsiniz.

E-ticarette hız çok önemlidir. İşlemlerinizi hızlı, kolay ve kazançlı bir şekilde gerçekleştirmek için hepsiburada entegrasyonu sizi bekliyor.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10