Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
MEDRESE SALONU / Ynt: Havvas-u l'Kur'an
« Son İleti Gönderen: Muyanato 20 Nisan 2018, 07:30:54 »
I am looking for these information.
2
İSLAM-GENEL / Ynt: Allah'ın Varlığının İspatı
« Son İleti Gönderen: Muyanato 20 Nisan 2018, 07:30:46 »
Your information is very good that I want.
3
LİNK PAYLAŞIMLARI / Deniz Derinliklerini Keşfetmek İçin Dalış Okulu
« Son İleti Gönderen: Bilgili_Bey 19 Nisan 2018, 16:33:09 »

Hiç su altında nefes aldınız mı? Yıllardır hayalini kurduğunuz ancak bir şekilde ertelediğiniz tüplü dalış aktivitesini gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken bize ulaşmak. Dalış kurslarımızla ilgili detaylı bilgilere https://www.mavidalis.com/tuplu-dalis-kurslari internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Federasyonun belirlediği standartlarda güvenli biçimde deneme dalışı (tanıtım dalışı) yapabilir ve adeta yerçekimsiz bir ortam olan tüplü dalışın büyüsünü tüm vücudunuzda hissedebilirsiniz.

Mavidalis.com olarak İzmir Karaburun Dalış Okulu sıfatı ile sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz kapsamında, deneme dalışından “Cmas 3 yıldız dalıcı” seviyesine kadar eğitimlere katılabilir ve uzman bir dalgıç haline gelebilirsiniz. Dilerseniz “sportif dalış” aktivitelerine de katılabilir, sporu mucizevi bir keşif yolculuğuna dönüştürebilirsiniz.

İzmir Dalış Noktaları içerisinde en elverişli ve su altı canlılığının en yoğun olduğu konum olan Karaburun’da faaliyet gösteriyor ve sizlere Ege’nin derin sularını keşfetme fırsatı sunuyoruz. Dalış yaptığımız noktaları https://www.mavidalis.com/karaburun-dalis-noktalari adresimizden inceleyebilirsiniz.   

Mavidalis.com olarak İzmir Dalgıç Kursları içerisinde olabildiğince farklı bir çizgide yer almaya çalışıyor ve sizler için en doğru yöntemlerle “dalış kursu” veriyoruz. “İzmir Dalış Merkezleri” ya da “dalış kursları” araması yapıldığında öne çıkan işletmelerden olmamızı, sahip olduğumuz hizmet standardı anlayışı ve elbette katılımcılarımızın memnuniyetine borçluyuz. Bizimle birlikte dalış yapan dalıcılarımızın resim ve video’larına https://www.mavidalis.com/galeri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Deniz bir tutkudur. Tüplü dalış ise tüm deniz aktivitelerinin ötesinde, su altı bilinmeyenine bir yolculuktur. Hiçbir deneyim, tüplü dalışta aldığınız hazzı veremeyecektir. Mavidalis.com olarak, güvenli biçimde dalış yapabilmeniz için hem teorik hem de pratik dalış eğitimleri veriyoruz. Tüplü dalışla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını blog adresindeki blog sayfamızda da bulabilirsiniz. Mavidalis.com İzmir Karaburun Dalış Kursları, federasyonca belirlenmiş olan kriterlere uygun, herkese ve her seviyede dalış deneyimi yaşatmak üzere “tüplü dalış okulu” hizmeti vermektedir.


Dalış aktivitesinin ciddi bir donanım kullanma aktivitesi olmasından dolayı tüplü dalış eğitimlerimizde teorik bilgi seviyesinin en üst seviyede olmasını sağlıyor ve kıyı dalışları ile yeterince deneyim kazanmamış dalıcılarımızı maalesef derin dalışlara alamıyoruz. Kanunen belli bir eğitim seviyesine ulaşmamış, daha önceden dalgıç kursu almamış ve bröve sahibi olmayan dalıcı adaylarının 5 metreden fazla derinliğe inmesine izin verilmez. Bu yüzden deneme dalışlarımız (tanıtım dalışlarımız), dalıcının her türlü aksaklığa karşı güvende olduğu ve kolayca yüzeye ulaşabileceği bir derinlik olmasından dolayı federasyon tarafından da onaylanan 5 metrede gerçekleşmektedir. Elbette dalış eğitimlerine katılarak ve dalış brövenizi aldıktan sonra daha derin dalışlar yapabilmeniz de mümkün olacaktır.

Siz de tüplü dalış deneyimini yaşamak isterseniz bizimle iletişime geçebilir, özel fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz. İzmir Dalış Kursları arayışınızda size en iyi rehberliği yapmak üzere hizmetinizde olan Mavidalis.com Ekibinden benzersiz bir hizmet alabilir, derin özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Size en iyi ve en güvenli tüplü dalış deneyimini yaşatabilmek için çalışıyoruz…

Sağlıcakla dalın.
                                                                                                                                           
4
ŞİİR / MİRAC KANDİLİNDE FÜZE YAĞMURUR
« Son İleti Gönderen: sorhan 19 Nisan 2018, 12:28:07 »

Miraç Kandilinde Füze Yağmuru


 

Biz Mirac kandilini kutluyorken…
Yağıyordu Şama füze yağmuru..
Kandilin nurundan nur umuyorken.
Eller açıp duada tutuyorken
Üstümüzde düştü kanlı çamuru.
Mirac kandilinde füze yağmuru ..
Haclının yükselen kibri onuru..
Cahil muslimlerin tuzları kuru.
Vurulan katilse vuranda katil…
Onlara tarafta duranda katil.
Onlarla bir olma diyor hadisse…..
Nedir bize düşen hadisten hisse.
Vaat edilmiş toprak değil fırat
Islamiyette ince keskin sırat
Mahşerde olmazsa olmaz hakikat.
Kanıt yok yanıt çok demeç peş peşe.
Atarlar bölgeyi toptan ateşe
Ölecek müslüman canı beleşe.
Sözde cihatcılık sadece masal…
Kerbeladan biraz olsun ibret al
 Orhan Afacan
İzmir 16 Nisan 2018
 
 
HADİSİ ŞERİF
1854 sayılı hadisi EBU HÜREYRE Hz. naklediyor.
“Fırat nehrinin suyu çekilip,altından bir dağ meydana çıkmadıkça kıyamet kopmaz. Bu hazine üzerinde kıtal vukua gelir, her yüzden doksan dokuzu ölür../Kıtale iştirak edenlerden) her kişi yalnız halas olacağım diye ümitlenir.” demiş Resulullah (S.A.V.)


5
İSLAM-GENEL / Allah'ın Varlığının İspatı
« Son İleti Gönderen: faramir 15 Nisan 2018, 22:12:05 »
"Allah'ım beni aziz et." veya "Allah'ım içimi ferahlat." dualarını tekrar tekrar söylerseniz, duanızın makbul ölçüsünde bir miktar rahatlarsınız.
50 kişi aynı anda  "Allah'ım bizi aziz et" veya "Allah'ım içimizi ferahlat" dualarını tekrar tekrar söylerseniz etkisini görürsünüz. Yine  "Allah'ım halkı rahatlat." veya "Allah'ım halkı aziz et." dualarını tekrar ederseniz etkisini görürsünüz. Başka tür dualar da deneyebilirsiniz.

Eğer bir stadyum dolusu insan tekrar tekrar "Allah'ım bizi aziz et." veya "Allah'ım halkı aziz et" derse bu ateizmin sonu olur.

Bütün bunlar Allah'ın varlığının delilidir.
6
LİNK PAYLAŞIMLARI / Tuz Lambası ile Gelen Sağlık
« Son İleti Gönderen: Güller Ülkesi 14 Nisan 2018, 16:14:04 »
Son dönemlerde sağlıklarını düşünen insanların büyük bir kısmı artık bu konuda oldukça etkili araştırmalar yapmaya başlıyorlar. Bu araştırmalar neticesinde de karşılarına birçok farklı tarzda ürünler çıkıyor. Tuz lambası ise şimdilerde insanların karşısına çıkartılmış olan ürünler arasında kendine yer buluyor. Şimdilerde piyasada kaya tuzu lambası denildiği zaman insanlara pek çok farklı çeşitte ürün sunulmakta. Dolayısıyla bu ürünler arasından hangilerini seçmeleri gerektiğini birçok kişi bilmiyor. Kaya tuzu lambası, kaya tuzunun içerisine lamba yerleştirilmesi ile elde edilmiş olan ve sağlığa oldukça yararlı bir lamba çeşidi olarak bilinmektedir. İnsanlar da farklı çeşitlerde hazırlanmakta olan tuz lambaları arasından seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar.


Genel olarak açık alanlarda, dağ eteklerinde, deniz kenarında ya da şelale yakınlarında insanlar kendilerini çok daha iyi hissederler. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise böylesi ortamlardaki havada oldukça fazla miktarlarda negatif iyon bulunması gelmektedir. Var olan bu negatif iyonlar insan sağlığı için ciddi anlamda faydalıdır. Havaya canlılık vermekte olan negatif iyonlar havada yer alan bakterilerin azalmasına yardımcı olur. Tuz lambası da doğada insanın vermiş olduğu iyi etkilerden yola çıkılıp tasarlanmaktadır. Günümüzde insanlar evlerinde ve çalıştıkları yerlerde çok fazla sayıda elektrikli eşya bulunmaktadır. Bu eşyalar çevrelerine yüksek frekanslarda elektrik yaymaktadırlar. Yayılan bu elektrik ise insan sağlığına ciddi anlamda zarar vermektedir. Çünkü kullanılmakta olan bu eşyalardan çevrelere yüksek frekanslarda elektrik yayılır.


Yayılmakta olan bu frekans ise doğal elektrik frekansına oranla ciddi anlamda yüksektir. Dolayısıyla bu tarz cihazlar çevreye pozitif iyonlar yaydığı için insanları, özellikle de çocukları etkilemektedir. Tuz lambası ise havada var olan pozitif iyonların etkisinin azaltılması adına negatif iyonları yayıp ortada bulunan elektriği nötr hale getirmektedir. Kristal tuzun içerisinde yer almakta olan lamba yanmaya başladığı zaman tuz hafif bir şekilde ısınır. Bu ısınma sonrasında kaya tuzunun yüzeyi hafif bir şekilde ıslanır. Islanacak olan tuzdan ise çevreye negatif yüklü iyonlar çıkmaya başlar. Bu sayede de odada bulunmakta olan elektrik yükü nötrlenir ve elektrikli aletlerin zararlı etkileri de önemli ölçülerde azaltılmış olmaktadır.


İç mekanların kalitesini arttırmakta olan Tuz lambası modelleri https://tuzlambadiyari.com/tuz-lamba/ doğal negatif iyon jeneratörü olarak da bilinmektedir. Negatif iyonların en büyük özellikleri başında ruhsal yorgunluk, uykusuzluk, stres ve fiziksel yorgunluklara iyi gelmesi gelmektedir. Akciğer kapasitesini yükseltmekte olan kaya tuzu lambası bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı zamanda vücuda zindelik vermektedir. Özellikle bebeklerin ve çocukların odalarına koyulacak olan kaya tuzu lambası ile beraber onların ruhsal gelişimi adına etkili adımlar atılmış olacaktır. Birçok farklı modelde hazırlanmakta olan kaya tuzu lambası ile ortaya şık ancak sağlıklı görüntüler çıkmış olacak ve insanlar yaşamlarını kaliteli şekilde geçirmiş olacaktır.

Kaynak: https://tuzlambadiyari.com/

7
LİNK PAYLAŞIMLARI / Evcil Hayvan Malzemeleri
« Son İleti Gönderen: serguzesht 03 Nisan 2018, 09:42:59 »
Hayvan malzemeleri, hayvan seven kişilerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Evcil hayvan malzemeleri arasında yer alan ve hem hayvanların hayatını hem de bakımını kolaylaştıran malzemeler arasında:

•   Hayvan yatakları
•   Kedi klozet alıştırma seti
•   Tasma
•   Hayvan Kafesleri
•   Taşıma aparatları
•   Hayvan kıyafetleri
•   Küvetler ve daha birçok eşya bulunmaktadır.

Her hayvanın bakımı için gereken malzemeler farklı olmaktadır. Ayrıca hayvanın büyüklüğüne göre de farklı malzeme ihtiyacı doğmaktadır. Bu nedenle hayvanın rahat edeceği ihtiyaç duyduğu evcil hayvan malzemeleri birçok evcil hayvan dükkânında bulunmaktadır. En çok beslenen hayvanlar arasında yer alan kuş, kedi, köpek gibi hayvanlar için mama kapları da sıklıkla alınmaktadır.

Evcil Hayvan Malzemeleri Nelerdir?

Evcil hayvanlar için gerekli olan malzemelerin tamamı gerek dükkânlar gerek online internet satış firmalarından temin edilebilmektedir. evcil hayvan malzemeleri içinde yer alan birçok malzemeyi temin etmek son derece kolaydır. Fiyat açısından farklı bütçelere hitap eden malzemeler bulunmaktadır. Tuvalet eğitimleri için gerekli aparatlar, tüy toplama aparatları, tırnak törpüleme aparatları bu malzemeler arasındadır. Evcil hayvanlar için gerekli olan malzemeler arasında yer alan kuş salıncakları, yem kapları gibi malzemeler de bulunmaktadır. Oyuncak türünde eşyalar da hayvanların yaşam kalitelerini yükselten malzemeler arasındadır. Bütün bunlar farklı bütçelere hitap edecek şekilde üretilmekte ve satışa çıkarılmaktadır.

Evcil Hayvan Malzemeleri Fiyatları

Hayvanların daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olması için alınması gereken malzemeler farklı fiyatlara sahiptir. Bunlar arasında yemler, kuru ve yaş mamalar da dâhil olmak üzere çok farklı fiyatlara sahiptir. evcil hayvan malzemeleri için belirtilen fiyatlar 30 TL ile 2000 TL arasında değişen bir fiyat aralığında bulunmaktadır. Böylece kişiler, besledikleri hayvan türüne göre farklı fiyatlarda ve farklı kalitelerde malzemeler alabilirler. Bunlar arasında evde beslenen kaplumbağalar için kaplumbağa evleri, balıklar için akvaryumlar, ışıklandırmalar, ısıtıcılar yer almaktadır. Daha sayamadığımız birçok işlevsel malzeme hayvanlar için rahat bir hayat sağlamak adına bulunmaktadır. Ayrıca bakımlarını daha kolay hale getirmek için kullanılan malzemeler de bulunmaktadır. Taşıma kafesleri, ev kafesleri, hayvanlar için dikkat çekici süs eşyaları vb. evcil hayvan malzemeleri farklı fiyat aralığında satılmaktadır. Uygun fiyata kredi kartı veya kapıda ödeme seçenekleri ile evcil hayvan ürünleri temin etmek isterseniz https://www.petmogis.com/ online pet shop mağazasını ziyaret edebilirsiniz.
8
Düğün telaşı evresini atlatan veya bu telaşın içinde olan kişilerin aklında bütçeye katkı sağlamak için takılan altın, paralar vardır. Kimi bozdurup araba, ev gibi taşınır taşınmaz mallara yatırım yapacağını düşünürken kimileri ise daha yüksek kazanç sağlamak için finans piyasalarına giriş yapmak ister. Bu kapsamda akıllara borsa ve forex piyasası gelir. Birikimlerin karlı şekillerde değerlendirilmesini sağlayan piyasalar aracılığıyla düğün takılarınızdan güzel miktarda getiriler elde edebilirsiniz. Bunun için piyasalar hakkında bilgi edinmelisiniz. Kazançlı yatırımın sırrını çözmelisiniz.

Altın, para gibi değerli eşyaları günümüz imkanlarıyla değerlendirmek oldukça kolaydır. İnternet üzerinden yapılan fiziki olmayan işlemler ile yatırım araçlarının değerlerinde yaşanan değişmeleri kazanca çevirebilirsiniz. Borsa ve forex piyasasının olanaklarından faydalanarak, ciddi anlamda getiriler sağlayabilirsiniz. Taşınır, taşınmaz malların aksine sabit getiri sağlamak yerine daha da yüksek miktarda kazanç sağlayabilirsiniz. Elbette ki bunun için piyasalar hakkındaki püf noktaları bilmeniz, takılarınızı nasıl değerlendirmeniz gerektiği hakkında bilgiler edinmeniz gerekiyor. Böylelikle hedeflediğiniz miktarlara zaman içinde ulaşabilirsiniz.

Şimdi; düğün takılarımı değerlendirmek için borsaya yatırım yapmak mantıklı mı, kısa sürede kar elde edebileceğim alternatif yollar var mı, altınlarımı paramı nasıl kara dönüştürürüm gibi önemli soruları cevaplandırmak istiyorum.

Düğün Takılarımı Değerlendirmek için Borsa Yatırımı Mantıklı mı?Evlenenlerin bütçesine katkı sağlamak amacıyla takılan paralar, altınlar kuşkusuz ki gelin ve damadın en mutlu olduğu anlardır. Takılar takıldıkça arabaya, eve bir adım daha yaklaşmanın mutluluğu tüm telaşı unutturmaktadır. Düşünüldüğünde biliyorsunuz ki sabit getiri sağlayacak araçlara yatırım yapmaktansa ziynet eşyalarının farklı şekillerde değerlendirilmesi daha mantıklıdır. Bu kapsamda genellikle hisse senetleriyle anılan borsa piyasası akıllara gelir. Ülkemizde yasal olan piyasada senetlerin dışındaki enstrümanlara da yatırım yapılabilmektedir.

Altın ve döviz borsaları aracılığıyla düğün takılarınızı karlı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bunun için borsa nedir hakkında temel bilgilerinizin ileri seviyeye doğru yaklaşması şarttır. Çünkü piyasada bilgi ve deneyimler sonucunda beklenen performanslar gösterilerek, istenen kazançlar elde edilebilmektedir. Bu kapsamda aracı kurumların eğitimleri iyi bir araçtır. Eğitimler sayesinde temelden ileri seviyeye borsa bilgisine sahip olunabilmektedir. Püf noktalar öğrenilerek, para kazanmak için işlemlerin nasıl yürütülmesi gerektiği anlaşılmaktadır.

Ülkemiz borsası aracılığıyla döviz ve altın fiyatlarında yaşanan anlık değişmelerden getiri sağlayabileceğiniz gibi VİOP sayesinde işlemlerinizi vadeli olarak yürütebilirsiniz. (Vadeli işlem nedir, nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın.) Veya yabancı borsalar aracılığıyla takılarınızı değerlendirebilirsiniz. Bunun için illa altın veya dövizi seçmenize gerek yoktur. Daha birçok enstrüman bulunmaktadır. Bilhassa emtialar yatırımcıların en güvendiği araçlardır. Çünkü değerlerindeki anlık değişmeler diğer araçlara göre daha kolay ve doğru bir şekilde tahmin edilebilmektedir. Bunun sebebi günlük hayatta emtiaları sıklıkla kullanıyor olmamızdır. Böylelikle fiyat seviyelerinde yaşanacak yükseliş veya düşüşler kolaylıkla tahmin edilebilmektedir.

En önemli sorun paraya olan ihtiyacın kısa sürede karşılanması gerektiğidir. Borsa aracılığıyla bu pek mümkün değildir. Çünkü yatırım araçlarının trend eğilimleri zaman içinde yükselişe geçmektedir. Bu nedenle borsada uzun vadede para kazanılmaktadır. Kısa vadede paraya ihtiyacınız yok ise borsada takılarınızı değerlendirmeyi seçebilirsiniz. Aksine bana kısa vadede para lazım diyorsanız, günümüzde popüler olan piyasa forextir. Forex sayesinde günlük getiriler dahi elde edilebilmektedir. Bunun için doğru zamanda doğru işlemi yapmanız gerekiyor. Bu sayede kısa vadede paranızı güzel miktarda büyüklüklere eriştirebilirsiniz.

Düğün Takılarında Kısa Sürede Para Kazanmak için Ne Yapmalıyım?Düğününüzde takılan paralardan ve altınlardan kısa vadede forex piyasası sayesinde kazanç sağlayabilirsiniz. Piyasa küresel olduğu için işlem hacmi yüksektir. Günlük 10 trilyon dolar civarında nakit akışı yaşanmaktadır. Bu da kısa vadede ciddi büyüklükte kazançların elde edilebileceğini kanıtlamaktadır. Bunun için forex nedir, yatırımı nasıl yapılır mantığını kavramalısınız. Mantığını kavradığınızda, forex yatırım bilincine sahip olduğunuzda paralarınızı doğru bir şekilde yönetebilirsiniz. Böylece beklentilerinizi karşılayacak işlemler yaparak, para kazanabilirsiniz.

Takılarınızı değerlendirmenin en karlı yolu forextir. Diğer piyasalara nazaran hafta içi 5 gün 24 saat boyunca kesintisiz yatırım yapabilme olanağınız vardır. Bunun dışında piyasanın özellikleri diğer alternatif yollara göre daha farklı ve avantajlıdır. Öyle ki çift yönlü forex alım – satımları sayesinde enstrümanların fiyat seviyelerinde yaşanan hem yükselişlerden hem de düşüşlerden getiri elde edilebilmektedir. Bu döviz, altın veya diğer enstrümanlara forexte yatırım yapanlar için ciddi bir avantajdır. Fiyat seviyelerinin hassas değişimlerinden kazanç sağlamanızı mümkün kılar. Bunun gibi birçok tercih edebileceğiniz cazip olanak bulunur. Önemli olan bu olanakların doğru bir şekilde kullanılmasıdır.

Forex piyasasında var olan özellikler oldukça ilgi çekicidir. Piyasanın mantığı diğer alternatif yollardan daha basittir. İşlem hacminin yüksek olması sayesinde dış etkenlerin fiyat seviyesi üzerinde yok etkisi yoktur. Borsada ise en ufak bir değişken dahi enstrümanın değerini olumlu veya olumsuz olarak etkiler. Bu nedenle yatırımcıların sürekli olarak piyasaları, gelişmeleri takip etmesi gerekiyor. Forexte bunun için ekonomik takvimler geliştirilmiştir. Olayların takipleri saniyelik olarak yapılabilmektedir. Sonucunda fiyat seviyelerinde yaşanacak olan değişimler tahmin edilebilmektedir.

Kaldıraçlı forex işlemleri sayesinde ise düğün takılarınızdan elde ettiğiniz gelirleri 100 katına kadar çıkartma şansınız bulunmaktadır. Çünkü kaldıraç prensibinde 1’e 100 katına kadar kazanma şansınız vardır. Bu oran ülkemizde sınırlandırılmıştır. Yurt dışında 1’e 400’lere kadar çıkmaktadır. 400 katı büyüklüğünde getiri sağlamanız mümkündür. Bunun için yurt dışı aracı kurumlarını tercih etmeniz gerekiyor. Şunu bilmelisiniz ki kullanılan oranların miktarı getiriyi artırdığı gibi risk faktörlerini de yükseltiyor. Kayıpla karşılaşma ihtimaliniz daha da artıyor. Bu nedenle iyi bir forex bilgisine ve deneyimine sahip olana kadar daha düşük oranları tercih etmelisiniz. Bilgilerinizi, deneyimlerinizi artırdıktan sonra oran miktarını yükselterek, kazanç seviyenizi de artırabilirsiniz.

Düğün Takılarımı Forex ile Değerlendirmek için Ne Yapmalıyım?Forex ile düğün takılarınızı değerlendirmek istiyorsanız, aracı kurumu seçmeniz ve yatırım hesabı açtırmanız gerekiyor. Bunun için ülkemizde faaliyet gösteren, SPK tarafından düzenleme ve denetleme geçirerek, yasal statüde hizmet veren kurumları tercih etmenizi öneririm. Yasal olmayan kurumlar sebebiyle dolandırılma ihtimaliniz bulunmaktadır. Ya da karşılaştığınız sorunları çözememe olanağınız vardır. Bu yüzden işinizi sağlama almak adına yasal kurumları tercih etmelisiniz. Böylelikle karşılaştığınız sorunları kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz. Gerekirse yasal yollara başvurabilirsiniz.

Yatırım hesabınızın açılacağı forex şirketinin yasal olması dışında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar daha bulunmaktadır. Piyasada faaliyet gösteren kurumların hepsi aynı olanaklara sahip değildir. Yetki belgesi sınırlı olan kurumların imkanları kısıtlıdır. Geniş yetki belgesine sahip olanlar ise bütün forex imkanlarını kullandırmaktadır. Bu kapsamda alternatif eğitim faaliyetleri, analiz raporları gibi yatırımcılarla paylaşılan seçenekler de vardır. Bu seçenekleri kıyaslamalısınız. Sunulan imkanların yatırım mantığına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ardından hangi kurumu seçmeniz gerektiğine karar vermelisiniz ve yatırım hesabı açma talebinde bulunmalısınız. İster internet üzerinden isterseniz de kurumların şubesine giderek, hesap açmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Piyasa giriş işlemleri için genellikle kişilerin kimlik ve ikametgah adresi fotokopisi istenmektedir. Bunun dışında oturduğunuz yerin tespiti için su, doğal gaz, elektrik faturası gibi yer bildirimi gösteren son birkaç aya ilişkin fatura da istenebilmektedir. İstenen belgeleri eksiksiz bir şekilde kuruma gönderdiğinizde, bilgilerin doğruluğu kontrol edildikten sonra hesabınız aktif hale geçirilir. Böylece düğün takılarınızı hesaba aktarabilirsiniz. Birikimlerinizi forexte yönetmeye başlayabilirsiniz. Bu kapsamda piyasa avantajlı olduğu kadar, yeterli bilgi ve deneyime sahip olmayanlar için can yakıcı olabilmektedir. Bu yüzden tam anlamıyla forex nedir öğrendikten sonra yatırım yapmaya başlamalısınız.

Forex hakkında detaylı bilgilere sahip olmanızı sağlayacak ücretsiz eğitimler vardır. Bu eğitimlerden faydalanarak, bilgi birikimlerinizi ve tecrübelerinizi artırabilirsiniz. Özellikle bu anlamda deneme hesapları bulunmaz bir nimettir diyebilirim. Çünkü demo hesaplar sayesinde gerçek piyasa koşullarında, yatırım araçlarının güncel fiyat değişimleri üzerinden; sanal parayla işlem yaparsınız. Birikimlerinizi riske atmadan stres olmadan yapacağınız işlemler sayesinde tecrübelerinizi artırırsınız. Bu sayede yatırımlarınızdan beklediğiniz faydaları, bilgi ve deneyimlerinizin artmasıyla alabilirsiniz. Limitli emir türleri sayesinde forexte mağdur duruma düşmeden yatırımdaki riskleri minimum seviyeye düşürerek, hedeflediğiniz maksimum getirileri elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak, düğün takılarınızı değerlendirmek için pek çok seçenek olsa da çoğu kişinin tercihi forex yatırımı yaparak birikimleri katlamaktır. Gerek çift yönlü gerekse kaldıraçlı gerekse de diğer özellikler sayesinde paralarınızı ciddi büyüklüklere eriştirebilirsiniz. Bunun için iyi bir forex bilgisine ve deneyimine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Piyasanın avantajlarının, olanaklarının nasıl kullanıldığı hakkında püf noktaları öğrenerek, düğününüzden elde ettiğiniz gelirlerinizi yüksek miktarlara eriştirebilirsiniz. Sabit getiri yerine yatırım araçlarının değerlerinin yükselmesi ve düşmesi sonucunda dalgalanmaları kazanca çevirebilirsiniz. Altın, döviz ve diğer yatırım araçlarına yatırım yaparak düşlediğiniz getirilere imzanızı atabilirsiniz.


Alıntıdır
9
İSLAM-GENEL / Ynt: Kuran Yırtan 114 Hareketi Derneği Çetesi
« Son İleti Gönderen: Sendikas 21 Mart 2018, 11:27:19 »
I was probably shocked, but it was a good thing.
10
I have read it, it's wonderful, and it's a must to follow.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10