Gönderen Konu: -*-İnanıyorsanız Üstünsünüz-*-  (Okunma sayısı 4348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sedat_islam

 • aktif okur
 • **
 • İleti: 232
  • Milli Görüş Forum
-*-İnanıyorsanız Üstünsünüz-*-
« : 18 Mart 2005, 11:00:43 »

Cenâb-ı Allah'ın Kur'an-ı Kerîm'inde: "Allah'a ve O'nun Peygamberine itaat edin. Birbirinizle çekişmeyin, yoksa korku ile zaafa, başarısızlığa düşersiniz ve kuvvetiniz, yardımınız kesilip devletiniz elden gider..." (Enfal Sûresi: 46) İlahi fermanına kulak vermemişler ve gerçekten de korkuya kapılmışlar, zayıf düşmüşlerdir. Nihayet:

 

"Öyle bir fitneden, musibetten korkun, sakının ki, o, içinizden yalnız zulmedenlere isabet etmez. (Bu belâ, başkalarına da geçer, umumî olur, herkesi perişan eder.) Hem bilin ki, Allah'ın azabı çok şiddetlidir." (Enfal Sûresi: 25) ayetinin hükmü tecelli etmiş ve fitne, musibet bütün İslâm ülkelerini derinden sarsmıştır. Alınacak ibret şudur ki, Allah'ın kanununu çiğneyenler ve çiğnenmesine seyirci kalanlar hüsrana düşerler, birliklerini kaybederler, zayıflar ve çeşitli şekillerde karşılarına çıkan fitneler, bela ve musibetler altında inim inim inlerler. Müslümanlar: "Erkekçesine savunamadıkları memleketlerine şimdi kadın gibi ağlasınlar."

Cabir b. Abdullah (R.A)'den rivayete göre Rasülullah (S.A.V.) Efendimiz şöyle buyurdu:

 

"Benden önce hiçbir kimseye verilmeyen beş şey bana verildi:

1- (Bana) bir aylık yol (mesafesi uzaklığında bulunan düşmanının kalbine) korku (verilmek)’le yardım olundum.

2- Yeryüzü bana namazgah ve temizlik sebebi kılındı. Onun için ümmetimden her kime namaz vakti erişirse, hemen namazını kılıversin.

3- Ganimetler bana helal edildi. Halbuki benden evvel kimseye helal edilmemiştir.

4- Bana şefaat verildi.

5- Benden evvel her peygamber, hassaten kendi kavmine gönderilirken, ben, bütün insanlara gönderildim" (Buhari, Teyemmüm: 1, Salat: 56, Müslim, Mesacid: 3, Neseî, Gusl: 26, Darimi, Siyer: 28, Salat: 111)

Kardeşim!.. Mezkur beş şeyden birincisine dikkatini çekerim. Müslümana, bir aylık yol mesafesi uzaklığında bulunan düşmanına, onun korkusu veriliyor. Bugün ise, değil bir aylık yol mesafesi uzaklığında, burnumuzun dibinde bulunan kâfirler bizden korkmuyor. Bugünkü kâfirler hiçbir İslâm ülkesinden korkmuyorlar.

Ve bugünkü İslâm ülkeleri manen ve maddeten zayıflamış ve kâfir milletlerin o veya bu şekilde bir takım baskı ve tahakkümü altına girmişlerdir. Neden? Sebebi nedir? Bunun bir tek sebebi vardır. O da şudur: Bugün Müslümanız, İslam ülkesiyiz diyen bütün İslâm ülkeleri; kısmen veya tamamen Allah Teâlâ'nın ahkamını rafa kaldırmıştır, dinden ibadetten dini yaşantıdan uzaklaşmışlar giyim-kuşam, ahlak ve yaşantı bakımından tıpatıp onlar gibi olmuşlar ve neticesinde de İslâm'dan uzaklaşmışlardır. Bir kâfir, kendisi gibi düşünen, giyinen kuşanan ve hareket edenden korkar mı? Niçin korksun ki? O da onun gibi... Cenâb-ı Hakk şöyle buyuruyor:

 

"(Ey müminler) gevşemeyin. Mahzun olmayın. Siz eğer (gerçekten) mümin iseniz, (düşmanlarınıza galip ve onlardan) çok üstünsünüz." (Âl-i İmran Sûresi: 139)

Diğer bir ayet-i kerime:

 

"Allah Teâlâ kâfirlere müminlerin aleyhinde asla bir yol bahşetmez." (Nisa Sûresi: 141)

 

Evet, mü'min hem davası hem de akıbeti bakımından her zaman, mü'min olmayandan üstündür. Çünkü mü'min, Allah Teâlâ'ya inanır, yalnız O'nun kulu ve kölesi olur. Sadece Allah Teâlâ'nın dini için savaşır, ölürse şehid, kalırsa gazi ve mükafatı cennet olur. Bu sebeple ümitvar olalım. Bu da geçer, istikbalde en gür sada, İslâm'ın sadası olacaktır inşaAllah. Yeter ki biz üzerimize düşeni yapalım. Allah'ın dinini yaşayalım. Sabah namazına kalkalım. İslâm'ın ve Müslümanların aziz ve mansur olması için şu duaları mutlaka, her gün okuyabildiğimiz kadar okuyalım:

* HasbünAllahü ve ni'me'l-vekil,

* La havle vela kuvvete illâ billâh,

* Ya dafıa'1-belâyâ idfe'anne'l-belâyâ,

* Fellahü hayrun hafiza. Ve hüve erhamü'r-rahimîn.

* La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü mine'z-zalimîn.

* Vellahü galibün alâ emrihi.

Ya Rabbi! İslâm'ı ve Müslümanları aziz ve mansur eyle! Yardım eyle!

Dünya ve ahiretimizi ma'mur eyle! Korktuğumuzdan emin, umduğumuza nail eyle! Amin...
Zafer Yakındır ve Zafer, İNANANLARINDIR...

Çevrimdışı hilmi

 • okur
 • *
 • İleti: 67
-*-İnanıyorsanız Üstünsünüz-*-
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2005, 19:30:28 »
:x
Marifetki ; Allah'in sifatlarini te$bihsiz ispat ve iptalsiz tenzih etmektir !!!!!
............................
ilimlerin basi Allah"i bilmektir,
Allah"i bilmeyenin ilmi bosa emektir!!

Çevrimdışı hilmi

 • okur
 • *
 • İleti: 67
-*-İnanıyorsanız Üstünsünüz-*-
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2005, 19:30:51 »
:x
Marifetki ; Allah'in sifatlarini te$bihsiz ispat ve iptalsiz tenzih etmektir !!!!!
............................
ilimlerin basi Allah"i bilmektir,
Allah"i bilmeyenin ilmi bosa emektir!!