Gönderen Konu: Sitemizi Nasıl Destekleriz?  (Okunma sayısı 28798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatihan

 • Administrator
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 6994
 • Milimi milimine Ehli sünnet...
Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« : 20 Eylül 2007, 17:18:04 »

Kimi ticari kazanç için, kimisi hobisi olduğu için, kimileri de bu sitede olduğu gibi “madem internet gibi bir nimet var o zaman Rıza-i İlahiye uygun işler yapayım diyerekten” site kuruyor.

İnternet ortamında  çeşitli kategorilerde  milyonlarca site var ve birçoğu birbirinin kopyası konumunda maalesef. Bunun yanı sıra İslami siteler kategorisinde de bir çok site var lâkin
her önünde İslami ibaresi bulunan siteye de güvenilmiyor maalesef.Bu konuya Ankebut-57 kardeşimiz şuradaki yazısında değinmişti.

İşte bu nedenle gerçekten emek sarf edilen siteler  bazen gerektiği kadar ön plana çıkamıyor ya da gaye Rıza-i İlahi olduğu için hep daha fazlası hedefleniyor ve hedeflenmeli de…

Eğer bir sitenin gerçekten Allah rızası için hazırlandığına, gayenin hizmet olduğuna inanıyorsak ve o siteye  gönül  veriyorsak o zaman her şeyi sadece site yöneticisinden, editörlerden  veya moderatörlerden  beklemeyip elimizi taşın altına sokma ihtiyacı hissetmeliyiz. Başka bir ifadeyle bu hizmetin bir ucundan  tutan birileri olmalıyız.

Bildiğim ve araştırdığım kadarı ile “beğendiğimiz, gönül verdiğimiz bir siteyi nasıl destekleriz?” sorusuna cevap verecek hususları maddeler halinde sıralamak istiyorum. Yanlışlarım olabilir.Siz de konuyla ilgili görüşlerinizi, eleştirilerinizi, fikirlerinizi beyan ederseniz hepimiz istifade etmiş oluruz.

1-Mail Adresimizle Destek:
Hepimizin mutlaka bir mail adresi vardır.Zaten biliyorsunuzdur mailler de imza ekleme kısımları vardır.İmza olarak sitemizin adresini yazabiliriz.Adresi direk yazabileceğimiz gibi dikkat çekici bir başlık kullanarak da yazabiliriz.Böylelikle mail gönderdiğimiz kişilerin de sitemizden istifade etmesini sağlayabiliriz.

Bunun yanı sıra yine mail yoluyla tanıdıklarımıza arkadaşlarımıza ulaşarak bu sitenin varlığından bahsedebilir ya da istifade edilecek yazıların linkini gönderebiliriz..

2-Mail Grupları Yoluyla Destek :
Mail grubları yoluyla gönderdiğimiz bir yazı aynı anda binlerce kişiye ulaşır.

Eğer bir mail grubuna üye isek sadece gelen yazıları okumak yerine biz de bir şeyler ekleyebiliriz.Mesela sitemizde hoşumuza giden gerçekten istifade edilebilecek bir yazı var.Bu yazıyı mail grubumuza göndererek binlerce kişiye ulaşmasını sağlayabiliriz.Burada alıntı yapacağımız yazının tamamını gönderebileceğimiz gibi yazının bir kısmını koyarak kalan kısmını ise link vererek sitemizden okumasını, sitemize gelince diğer yazılardan da istifade edebilmesini sağlayabiliriz.

Yazımızı mail grubuna gönderirken abartıya kaçmadan çarpıcı, dikkat çekici başlıklar kullanabiliriz.

Eğer bir mail grubuna üye değil isek hem kendimiz hem de sitemiz için hemen bir mail grubuna üye olabiliriz  :)

3-Msn Yoluyla Destek:
Görüntü adımızın bulunduğu kısma, kişisel ileti yazılacak olan kısma Sitemizin ismini yazabiliriz.Yine görüntü resmi olarak da sitemize ait logolar kullanabiliriz.


4-Üye Olduğumuz Diğer Forumlar Vasıtasıyla Destek:
Üye olduğumuz çeşitli forumlar olabilir.Oradaki Web sitesi tavsiyeleri& tanıtımları gibi kısımlara sitemizi yazabiliriz.Eğer bizden önce eklenmiş ise bir mesaj göndererek güncelleme yapılmış olmasını sağlayabiliriz.
Yine oradaki profilimizden (eğer site kurallarına aykırı değilse) imza kısmına site ismini yazabiliriz.

5-Bloglar Yoluyla Destek:

Kişisel günlük olarak adlandırılan bir bloğa sahipsek orada sitemizin linkini verebilir, bazı yazıları alıntı yapabiliriz.
Bu yöntemin çok işe yarayacağını düşünüyorum.Zira bloglarda etiketleme sistemi olduğu için google da bir arama yapıldığında bloglar üst sıralarda yer alıyor.Tabi bunu yaparken dikkat edilmeli.Sitemize destek vereceğiz diye bütün yazıları kes kopyala yapıştır yapmamalıyız.Alıntılar yapabiliriz, devamını oku gibi bağlantılar verebiliriz.

6-Başka Sitelere Sitemizin Linkini Eklemek:
Kendisine site eklemeye izin veren siteler bularak sitemizi ekleyebiliriz.. Bunu yapmak için mesela Google'da "site ekle" yazarak aratın. Gelen sonuçlardan çoğu site eklemeye izin veren siteler olacaktır.

7-Arama Motoru Olarak Google’ın Önemi:

Bilindiği gibi birçok kişi siteleri google’dan bir şeyler aratarak bulur.Bu açıdan başlıklar ve yazı içeriği önemlidir.Fakat bir kelime arattığımız zaman aynı konuda binlerce site çıkar.Önemli olan ilk sıralarda, ilk sayfada olabilmektir.
Sitemizdeki yazıların ilk sıralarda çıkmasını sağlamak için şu yöntem işe yarayabilir:
http://toolbar.google.com/ bu adresten Google Toolbar ı indirip kuralım.Kurduktan sonra arama çubuğuna Google da indekslenmesini istediğimiz yazının adresini (url) tam olarak yazıp arama yaptıralım.Bu işlemi birçok kez denemiş bulunuyorum baya işe yarıyor.
Eğer Google Toolbar kurulu ise direk arama yaptırabiliriz.
Bunun dışında Yahoo Toolbar da kullanılabilir.

8-Tanıdıklarımıza, yeni Tanştıklarımıza Sitemizi Tavsiye:
Tanıdıklarımıza yeni tanıştıklarımıza sitemizi tavsiye edebiliriz.

9-İçerik Toplayan Siteler:
Bildirgeç, oyla, tusul gibi birçok içerik barındıran site var.Bunlara üye olduktan sonra yazı gönderebiliyorsunuz.Eğer uygun görürlerse yazınızı yayınlıyorlar.Bu tip sitelerin çok avantajı var.Oraya yazı eklerken sadece kısa bir özet veriyorsunuz.Başlığınız ilgi çekici, istifade edilecek bir şey ise birçok kişi yazınızı verdiğiniz linke tıklayarak okuyor.Böylelikle sitenizden istifade edecek ziyaretçileri çekmiş oluyorsunuz.Aynı zamanda bu sitelerde bir de oylama, puan verme sistemleri var.Eklemek istediğiniz yazı daha önce eklenmişse puan verebilir, güncelliğini sağlayabilirsiniz.
Fakat ismini verdiğim siteler genellikle güncel konulara, bilim teknik ve haber gibi konulara yer veriyorlar.Dini yazılarınızı yayınlama şansı düşük oluyor.Ama yine de denemek de yarar var.


Şimdilik aklıma gelen bunlar, siz de önerilerinizi paylaşırsanız memnun oluruz. :oops:
« Son Düzenleme: 21 Mart 2009, 16:43:35 Gönderen: fatihan »

Çevrimdışı Fatihan

 • Administrator
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 6994
 • Milimi milimine Ehli sünnet...
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2009, 14:05:21 »
Evet yeni fikirler de olabilir.Sadakat'in bu güzelliğinden ve hızından insanlar mahrum kalmasın.....

Çevrimdışı ay-yüzlüm

 • yazar
 • ****
 • İleti: 641
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2009, 16:23:16 »
acizane kendi adıma hem blogumda link vererek hemde tanıdığım tüm kardeşlerimize sitemizi hem tanıtıp hemde onlara tavsiye ederek davet ediyorum..
Yürü dünya yürü bu yol dergaha gider.
Bu yol gama,kedere,acıya,aha gider.
Çıkablirsen eyer bu yokuşu zirveye,
Hüzünlenme o zaman sonu felaha gider.

Çevrimdışı azizistanbul

 • yazar
 • ****
 • İleti: 677
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2009, 16:36:25 »
femin an femin destek
جُلُوسُكَ سَاعَةً عِنْدَ حَلَقَةٍ يَذْكُرُونَ اللهَ خَيْرٌ مِنْ عِبَادَةِ اَلْفِ سَنَةٍ

Çevrimdışı Lika

 • popüler yazar
 • ******
 • İleti: 3892
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2009, 21:26:46 »
Öneriler çok güzel. Mesela sitemizdeki kıymetli hocalarımızın ilmi yazıları seçtiklerimizin çıktılarını alarak çevremizdekilere dağıtabiliriz. Tabi altına sadakatin linkini eklemeyi unutmadan :)
« Son Düzenleme: 22 Mart 2009, 21:43:56 Gönderen: Lika »
Ne içindeyim zamanın,Ne de büsbütün dışında;Yekpare geniş bir anın Parçalanmış akışında,
Rüzgarda uçan tüy bile Benim kadar hafif değil.Başım sukutu öğüten Uçsuz, bucaksız değirmen;İçim muradıma ermiş Abasız, postsuz bir derviş;
Kökü bende bir sarmaşık Olmuş dünya sezmekteyim,Mavi, masmavi bir ışık Ortasında yüzmekteyim

Çevrimdışı tercüman

 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 489
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2009, 01:34:50 »
Ben bir öğretmen kardeşimiz sayesinde buradayım. Memnunum burada olmaktan ve buranın tanıtımını her fırsatta yapıyorum. Şahsen kendi sitemde "dostlarımız" bölümüne buranın linkini koyacağım.

Saygılarımla,
tercüman
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2010, 23:58:55 Gönderen: moderatör »
All I know is that I know nothing.
Tüm bildiğim hiçbir şey bilmediğim.
-Sokrates-

Çevrimdışı cennet_nuru

 • Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil...
 • araştırmacı
 • ***
 • İleti: 485
 • Her nefesimi SANA yönelmiş dualar eyle ...
  • sadakat.net
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2013, 04:06:48 »
Sadakatten ve değerli hocalarımızdan birçok şey öğrendim hepsini çevremdekilere anlatıyorum sitemizi tanıtıyor ve mutlaka tavsiye ediyor sitemizle tanışmaları için fırsat oluşturmaya çalışıyorum elimden geldikçe :)
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2013, 10:05:48 Gönderen: Mücteba »
O göremediğin koskoca derya gönlümdür...Gördüğün sahil ise dilim...Kıyılarıma vuran dalgalara şaşırma...!!Onlar aşktan gel-git'im...Beni kendinde,kendimde arama...Ben hem bende hem sende bir gizim...!!Beni Mecnun'dan Leyla'dan sorma...!!Ben sadece MEVLA'dan bir izim ... !!!

Çevrimdışı selcukdemirci

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 2
 • Sadakat Forum
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2013, 21:03:23 »
ONLİNE GENEL,KİŞİSEL VS   YAZIŞMALAR...MEKTUPLAŞMALAR..BEN SÜREKLİ GİRİYOR OKUNASI COK GÜZEL COK  HATTA COK GÜZEL:)PAYLAŞIMLAR VAR....UZUN YAZILAR  COK OKUMAK TA Bİ YERDE KALIYOR...BU SİTEDE OKUMAKTAN BAŞKA BİŞEY OLMALİDUR BENCE...MESELA RİZELİLER ODASI OLSUN RİZEDEKİ EHLİ SÜNNET SEVENLERİYLE BİZZAT BULUŞMA ŞANSIM OLUR..

mazhar

 • Ziyaretçi
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2013, 21:21:32 »
Selcuk kardeşim, doğru söylüyorsun uzun yazılar çok fazla okunmuyor...Ançak konuyla ilgilenenler uzun yazıları okuyor. Genelde uzun yazılar rağbet görmüyor....


Alıntı
MESELA RİZELİLER ODASI OLSUN RİZEDEKİ EHLİ SÜNNET SEVENLERİYLE BİZZAT BULUŞMA ŞANSIM OLUR..

Demişsiniz, neden olmasın ama bu karar yönetimin alacağı bir karar, site genele hitap ediyor... Bölge bazında bir çalışma yapılabilr'mi..?

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7484
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2013, 04:23:30 »
Değerli arkadaşlar forumumuz sohbet etme ve tanışma yeri değildir. 

Güzel ve faydalı paylaşımlar ve yorumlar yaparak  forumumuza katkıda bulunabilirsiniz :)
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2013, 05:01:48 Gönderen: İsra »

Çevrimdışı İsra

 • Moderatör
 • popüler yazar
 • *****
 • İleti: 7484
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2013, 05:00:37 »
[font='Segoe UI', Calibri, 'Myriad Pro', Myriad, 'Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif]Güneş gibi ol şefkatte,merhamette. [/font][/color] [font='Segoe UI', Calibri, 'Myriad Pro', Myriad, 'Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif]Gece gibi ol ayıpları örtmekte. [/font][/color] [font='Segoe UI', Calibri, 'Myriad Pro', Myriad, 'Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif]Akarsu gibi ol keremde,cömertlikte. [/font][/color] [font='Segoe UI', Calibri, 'Myriad Pro', Myriad, 'Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif]Ölü gibi ol öfkede ,asabiyette. [/font][/color] [font='Segoe UI', Calibri, 'Myriad Pro', Myriad, 'Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif]Toprak gibi ol tevazuda,mahviyette. [/font][/color] [font='Segoe UI', Calibri, 'Myriad Pro', Myriad, 'Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif]Ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol.(ya da gözüme görünme!);)[/font][/color] [font='Segoe UI', Calibri, 'Myriad Pro', Myriad, 'Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif]Mevlana Celaleddin Rumi[/font][/color]

son mesajınız bozuk çıktığı için sildim. 

ayrıca uymanız gereken kuralları öm ile yolladım size

Çevrimdışı vaşa

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 3
 • Sadakat Forum
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2013, 07:55:03 »
bende tşk ettim...

Çevrimdışı vaşa

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 3
 • Sadakat Forum
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2013, 18:26:13 »
destekliyorum !!neyi?akıcı.degişken.merak uyandıran bir sadakatforumu...

Çevrimdışı gazze

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 28
 • Sadakat Forum "Seviyeli İslami Forumunuz.."
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #13 : 10 Aralık 2014, 02:33:00 »
Tanirligi az ve bence artık androidde birkac sadakatla ilgili uygulama yapılabilir bir de BILIM VE TEKNOLOJİ başlığı altına ANDROID platformu acabilir misiniz

Çevrimdışı ihvan23@hotmail.com

 • okur
 • *
 • İleti: 69
Ynt: Sitemizi Nasıl Destekleriz?
« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2023, 12:19:04 »
şükran